Zaloguj się do konta

Odznaka i naszywka SSR

utworzono: 2012/03/20 12:14
KSIENDZU

Witam i zwracam sie z pytaniem do bardziej doswiadczonych i znajacych sie wedkarzy.

Na allegro mozna kupic odznake i naszywke SSR i chcialem spytac, czy jezeli bym sobie takie cos zamowil i naszyl/przypial do ubrania na rybki to czy zlamie prawo??? Chcialbym w ten sposob ograniczyc troszke bezkarnosc wedkarzy, ktorzy zachowuja sie dziwnie i lamia regulamin i przepisy PZW, a tak siedzac kolo mnie i widzac takowe naszywki i odznake raczej by tego nie robili.... Prosze o odpowiedz :)
[2012-03-20 12:14]

89krzysztof

Gdyby nie ktoś sprytny, wówczas nie musiałbyś zadawać tego pytania. Temat o odznakach z allegro był, jednakże został usunięty... Nie wiadomo dlaczego, ale nie ma. 
Wracając do tematu, tok myślenia nie głupi. Wg mnie prawa nie złamiesz. Jak wiadomo każdy strażnik ma swój numer odznaki, Ty będziesz miał taką bez numerów ? Więc nie jest to oryginał. Tak samo jak z ciuchami, podróbki, ale można nosić.   [2012-03-20 12:20]

Roxola

Kolego możesz sobie kupić i postawić w gablocie. Odznaka musi być potwierdzona legitymacją.

Możesz sobie również kupić odznakę Policji, ale kierowców kontrolować NIE MOŻESZ

Szukałam w archiwum forum, ale obydwa wątki na ten temat zostały usunięte..., a szkoda.

Pozdrawiam
[2012-03-20 12:23]

KSIENDZU

tutaj nie chodzi o kontrole, a respekt, bo dla przykladu, jezeli widzisz ze w niedalekiej okolicy jest policja to raczej nic nie przeskrobiesz, a na drodze raczej utrzymujesz predkosc dostosowana do oznakowania i prawa nie lamiesz... Wiem ze powinna do tego byc legitymacja, ale ja nie chce kontrolowac, a odstraszac potencjalnych klusownikow.... Ile razy lowiac zywce zdarzylo sie ze wzdregi malutkie braly jak glupie a plocie nie?? A wiec kilku pomysli skoro plotki nie ma to zaloze na hak wzdrege bez miary moze kontroli nie bedzie, a gdybym siedzial z takimi odznakami niedaleko nich to raczej takiego czegos by nie zrobili taki mam tok myslenia i mysle ze taka prewencja prawa nie lamie :)
[2012-03-20 12:27]

ryukon1975

Witam i zwracam sie z pytaniem do bardziej doswiadczonych i znajacych sie wedkarzy.

Na allegro mozna kupic odznake i naszywke SSR i chcialem spytac, czy jezeli bym sobie takie cos zamowil i naszyl/przypial do ubrania na rybki to czy zlamie prawo??? Chcialbym w ten sposob ograniczyc troszke bezkarnosc wedkarzy, ktorzy zachowuja sie dziwnie i lamia regulamin i przepisy PZW, a tak siedzac kolo mnie i widzac takowe naszywki i odznake raczej by tego nie robili.... Prosze o odpowiedz :)



Na Twoim miejscu bardziej bym się martwił czy ci bezkarni nie złamią czegoś tobie.:)
Naprawdę wierzysz że jakieś naszywki kogoś przestraszą?

Dla mnie ten wątek to kompletna porażka i szczyt bezmyślności, ze strony autora oczywiście.

[2012-03-20 12:29]

To inaczej , jeżeli chodzi ci oto by czuc przed tobą respekt to kup naszywki tylko dużo, naszyj tak żeby były dobrze widoczne no i kałacha na bazarze myślę że bez problemu kupisz wtedy napewno będą czuc respekt a jak nie poczują i zrobią ałka to wtedy już tylko granaty. [2012-03-20 12:31]

Roxola

I co zrobisz w takiej sytuacji?  Zabierzesz się za kontrolę? W jaki sposób?

Za tydzień przeczytamy posty innych wędkarzy, że Strażnik SSR stał i patrzył i nic nie zrobił.

Proponuję w telefon wstukać numer do najbliższej SSR i tak rozwiązać sprawę, jeżeli jesteś świadkiem.

P.S  Mój post jest odpowiedzią do Kolegi zakładającego wątek.

[2012-03-20 12:32]

Artur z Ketrzyna

Witam i zwracam sie z pytaniem do bardziej doswiadczonych i znajacych sie wedkarzy.

Na allegro mozna kupic odznake i naszywke SSR i chcialem spytac, czy jezeli bym sobie takie cos zamowil i naszyl/przypial do ubrania na rybki to czy zlamie prawo??? Chcialbym w ten sposob ograniczyc troszke bezkarnosc wedkarzy, ktorzy zachowuja sie dziwnie i lamia regulamin i przepisy PZW, a tak siedzac kolo mnie i widzac takowe naszywki i odznake raczej by tego nie robili.... Prosze o odpowiedz :)



Na Twoim miejscu bardziej bym się martwił czy ci bezkarni nie złamią czegoś tobie.:)
Naprawdę wierzysz że jakieś naszywki kogoś przestraszą?

Dla mnie ten wątek to kompletna porażka i szczyt bezmyślności, ze strony autora oczywiście.


Jak kol wiek próba podszycia się pod jak kol wiek organ porządkowy, jest łamaniem prawa. Tak więc mógł byś to przypłacić kolegium. No i zdrowiem, bo jako strażnik bez obstawy narażał byś się na atak ze strony, bardziej zdegenerowanych kłusoli.
Znam przypadek, jak jeden odważny strażnik chodził sam tylko z pieskiem. Pieska powiesili na drzewie, a strażnik wylądował w szpitalu i mało życiem tego nie przypłacił.

Lepszy pomysł to, na zebraniu w kole wnioskować o powołanie Społecznej Straży Rybackiej, w waszym powiecie. Może jak znalazło by się kilku chętnych do uczestniczenia w takim przedsięwzięciu to i koło porozumiało by się z właściwym starostwem czy burmistrzem i powołano by miejscowy organ SSR.
[2012-03-20 12:42]

KSIENDZU

Witam i zwracam sie z pytaniem do bardziej doswiadczonych i znajacych sie wedkarzy.

Na allegro mozna kupic odznake i naszywke SSR i chcialem spytac, czy jezeli bym sobie takie cos zamowil i naszyl/przypial do ubrania na rybki to czy zlamie prawo??? Chcialbym w ten sposob ograniczyc troszke bezkarnosc wedkarzy, ktorzy zachowuja sie dziwnie i lamia regulamin i przepisy PZW, a tak siedzac kolo mnie i widzac takowe naszywki i odznake raczej by tego nie robili.... Prosze o odpowiedz :)



Na Twoim miejscu bardziej bym się martwił czy ci bezkarni nie złamią czegoś tobie.:)
Naprawdę wierzysz że jakieś naszywki kogoś przestraszą?

Dla mnie ten wątek to kompletna porażka i szczyt bezmyślności, ze strony autora oczywiście.



 Jezeli masz tak odpowiadac to lepiej zamilcz.... Nie jest to bezmyslnosc a chec zrobienia czegos zeby ewentualnie pomoc, ale widzac takie podejscie jak twoje to lepiej byloby gdybym tego posta nie napisal.... A przypuszczam ze nikt mi niczego nie zlamie, na ryby nie jezdze sam, a wiedze o samoobronie posiadam wiec przypuszczam ze dalbym sobie rade....



Do uzytkownika Roxola

W sumie nie pomyslalem o tym ze moga byc tez tego konsekwencje w postaci postow z komentarzami ze "straznik widzial a nic nie zrobil". Dziekuje za pomoc i wyjasnienie mi pewnych kwesti w sposob kulturalny i zrozumialy. Pozdrawiam Cie serdecznie i do zobaczenia na slaskich wodach :)


a do uzywtkowika
hefeed8 jezeli chesz bic pkt takimi komentarzami to milcz.....


[2012-03-20 12:42]

jarekk

Witam i zwracam sie z pytaniem do bardziej doswiadczonych i znajacych sie wedkarzy.

Na allegro mozna kupic odznake i naszywke SSR i chcialem spytac, czy jezeli bym sobie takie cos zamowil i naszyl/przypial do ubrania na rybki to czy zlamie prawo??? Chcialbym w ten sposob ograniczyc troszke bezkarnosc wedkarzy, ktorzy zachowuja sie dziwnie i lamia regulamin i przepisy PZW, a tak siedzac kolo mnie i widzac takowe naszywki i odznake raczej by tego nie robili.... Prosze o odpowiedz :)


Nie widzę powodu dla którego nie miałbyś po prostu wstąpić do SSR. Odpadnie Ci wydatek na Allegro, a w razie stwierdzenia kłusownictwa możesz działać legalnie i (czasami) całkiem skutecznie :) [2012-03-20 12:45]

ryukon1975

Witam i zwracam sie z pytaniem do bardziej doswiadczonych i znajacych sie wedkarzy.

Na allegro mozna kupic odznake i naszywke SSR i chcialem spytac, czy jezeli bym sobie takie cos zamowil i naszyl/przypial do ubrania na rybki to czy zlamie prawo??? Chcialbym w ten sposob ograniczyc troszke bezkarnosc wedkarzy, ktorzy zachowuja sie dziwnie i lamia regulamin i przepisy PZW, a tak siedzac kolo mnie i widzac takowe naszywki i odznake raczej by tego nie robili.... Prosze o odpowiedz :)



Na Twoim miejscu bardziej bym się martwił czy ci bezkarni nie złamią czegoś tobie.:)
Naprawdę wierzysz że jakieś naszywki kogoś przestraszą?

Dla mnie ten wątek to kompletna porażka i szczyt bezmyślności, ze strony autora oczywiście.



 Jezeli masz tak odpowiadac to lepiej zamilcz.... Nie jest to bezmyslnosc a chec zrobienia czegos zeby ewentualnie pomoc, ale widzac takie podejscie jak twoje to lepiej byloby gdybym tego posta nie napisal.... A przypuszczam ze nikt mi niczego nie zlamie, na ryby nie jezdze sam, a wiedze o samoobronie posiadam wiec przypuszczam ze dalbym sobie rade....



Do uzytkownika Roxola

W sumie nie pomyslalem o tym ze moga byc tez tego konsekwencje w postaci postow z komentarzami ze "straznik widzial a nic nie zrobil". Dziekuje za pomoc i wyjasnienie mi pewnych kwesti w sposob kulturalny i zrozumialy. Pozdrawiam Cie serdecznie i do zobaczenia na slaskich wodach :)


a do uzywtkowika
hefeed8 jezeli chesz bic pkt takimi komentarzami to milcz.....





Do użytkownika KSIENDZU jak chcesz znaleźć kłopoty to się oklej naszywkami i idź.
Gwarantuję i zapewniam Cię że znajdziesz.

Za pisanie komentarzy nie ma punktów.:)
[2012-03-20 12:48]

Co ty niesłuchaj Krzycha idż tylko najpierw się ogol żeby kłusownik sobie za bardzo ręki niepodrapał. [2012-03-20 12:55]

Roxola

Dajcie już spokój Koledzy... zapytał, otrzymał odpowiedź i wszystko ok.... luzik.

Pozdrawiam wszystkich i zakończmy temat
[2012-03-20 12:57]

KSIENDZU

Nie zachowujmy sie jak male dzieci :) juz wszystkiego sie dowiedzialem i wnioski wyciagnalem...

Temat uwazam za zamkniety i prosze moderatora o zamkniecie :)
[2012-03-20 12:59]

ryukon1975

Oczywiście to Ty kolego musisz wszystko przemyśleć,wyciągnąć wnioski i podjąć decyzję.

Jednak ja przykładowo nie chodziłbym po ciemnych zakamarkach miasta sam przebrany za policjanta.:) Nigdy nie wiadomo kogo się spotka.

Luzik.:)
[2012-03-20 13:06]

Jędrula

Oczywiście to Ty kolego musisz wszystko przemyśleć,wyciągnąć wnioski i podjąć decyzję.

Jednak ja przykładowo nie chodziłbym po ciemnych zakamarkach miasta sam przebrany za policjanta.:) Nigdy nie wiadomo kogo się spotka.

Luzik.:)





No tak , racja ! Faktycznie , lepiej zamknąć ten wątek , nie zmienia to faktu , że uśmiałem się do łez :)))))))



[2012-03-20 13:11]

Roxola

Szkoda by było, gdyby wątek został całkiem usunięty jak dwa poprzednie...,bo temat się znowu pojawi.

A tak sprawa jest ułatwiona...

Też się uśmiałam i dobrze, że się w ten sposób skończyło :))
[2012-03-20 13:26]

MASTINO

Nie zachowujmy sie jak male dzieci :) juz wszystkiego sie dowiedzialem i wnioski wyciagnalem...

Temat uwazam za zamkniety i prosze moderatora o zamkniecie :)


Maciej, ja tylko dodam, (pomijając głupkowate odpowiedzi niektórych, a szczególnie jednego usera-wirtualnego kozaka) że nie możesz używać ani emblematów, ani odznak wszelkich służb kontrolnych, bo mogą je nosić tylko osoby, które posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Poza tym niezręcznie Ci będzie, jeżeli trafi na Ciebie patrol Policji lub PSR pytając o powyższe uprawnienia. A noszenie publiczne takich oznaczeń bez odpowiedniego ich udokumentowania (legitymacji służbowej) jest zabronione. Poza tym, blachy SSR na allegro mają kolor niezgodny z wymogami ustawy (kolor srebrny). A widząc wędkarzy przez baaaaaardzo małe "w", którzy robią coś czego nie powinni, to rzuć głośniej tekstem, że np. ostatnio straż rybacka robiła "tu" spore czystki na kontrolach, czy coś w ten deseń, a gwarantuję Ci, że zasiejesz ziarno niepewności w takich osobach i będą ostro główkować czy warto.... A teksty zastraszające Ciebie, że na widok naszywki "ktoś Ci coś złamie", to wiesz gdzie umieścić i kto tylko może tak twierdzić, zresztą już nie pierwszy raz na tym forum wykazując "heroizm i bohaterstwo" komiksowej postaci S-F faceta z gaciami na spodniach, wobec strażników rybackich (poszczuje psem, walnie w czerep, połamie coś itp. fantazje). A gwarantuję Ci Maciej, że takich bohaterów narodowych spotykam na łowiskach już od kilku ładnych lat, rozmawiam z nimi jako "cywilny" wędkarz, a potem traf chce, że i na kontrolach i powiem Ci, że grzeczniejszych wędkarzy ze świecą nie znajdziesz, dodam też, że przez tyle lat już moje auto i gęba są znane wielu wedkarzom i mieszkańcom wsi przyległych do łowisk, a NIGDY żaden bohater nie kiwnął krzywo palcem w moją stronę nawet jak jadę sam na rybki (też na nocki), a wręcz pozdrawiany jestem przez nich już z daleka, piwko przyjdą wypić, pogadać etc. Emblematy i odznaki więc sobie daruj, a zasiewaj ziarno niepewności i obawy zwykłymi, koleżeńskimi rozmowami, a wiesz, ze plotka wylatuje wróblem, a powraca jastrzębiem (czy jakoś tak) :)))))


[2012-03-20 13:47]

Roxola

Maćku @Mastino, dobra rada oczywiście, a byłaby jeszcze lepsza bez wyrażania opinii o innych.

To nie o to chodzi!

Daj również na luz i odpuść o zastraszaniu..., bo to już minęło. Krzysiek nie straszył.
[2012-03-20 13:52]

Potarmoszek


...Jak kol wiek próba podszycia się pod jak kol wiek organ porządkowy, jest łamaniem prawa. Tak więc mógł byś to przypłacić kolegium...


Szanowny Kolego Arturze, jakkolwiekby to pisać, to jakkolwiek jest to złamanie prawa i jakkolwiek nie ma już organów ds/ kolegium, niemniej jednakoż wykroczenie karane jest to jakkolwiek przez Sąd Grodzki.
[2012-03-20 13:54]

MASTINO


...Jak kol wiek próba podszycia się pod jak kol wiek organ porządkowy, jest łamaniem prawa. Tak więc mógł byś to przypłacić kolegium...


Szanowny Kolego Arturze, jakkolwiekby to pisać, to jakkolwiek jest to złamanie prawa i jakkolwiek nie ma już organów ds/ kolegium, niemniej jednakoż wykroczenie karane jest to jakkolwiek przez Sąd Grodzki.



Sady Grodzkie już nie istnieją.



[2012-03-20 14:02]

KSIENDZU

Mastino dzieki za wyczerpujaca odpowiedz ;) wsyzstko juz wiem i ja osobiscie temat skonczylem. Teraz net-khalidowy maja pole do popisu :) pozdrawiam
[2012-03-20 14:12]

MASTINO

Maćku @Mastino, dobra rada oczywiście, a byłaby jeszcze lepsza bez wyrażania opinii o innych.

To nie o to chodzi!

Daj również na luz i odpuść o zastraszaniu..., bo to już minęło. Krzysiek nie straszył.



Ola, cyt.- "Na Twoim miejscu bardziej bym się martwił czy ci bezkarni nie złamią czegoś tobie.:)"....  
To jest straszenie kogoś konsekwencjami tego, o co pytał @KSIENDZU

Bo idąc tym tokiem myślenia, to @KSIENDZU musiałby wogóle nie wychodzić z domu i nie wklejać w avatar zdjęcia w mundurze, bo mogą go pacyfiści za to poturbować na ulicy. Poza tym wyraziłem opinię o postawie i podejściu do sprawy innych wobec problemu, a nie o nich samych jako osób, bo to nie warto.



[2012-03-20 14:14]

Roxola

Spróbuj Krzyśka wypowiedź potraktować jako ostrzeżenie o niebezpieczeństwie jakie grozi Koledze....

Spójrz na to inaczej ... na spokojnie. Też przeszła mi taka myśl przez głowę, że wpakuje się "chłopak" w kłopoty.
[2012-03-20 14:18]

adler

Spokojnie > Wszystko już wyjaśnione .

Maciek , pomóż młodszemu koledze także Maćkowi pomóc w realizacji założenia w jego kole stosownej komórki SSR . Ty wiesz co , jak , gdzie , itd . ..

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za opanowanie i spokojny ton wypowiedzi .

[2012-03-20 14:27]

MASTINO

Ola, nie tragizujmy aż tak wypadów na ryby, bo młodzież (i nie tylko) zacznie się najzwyczajniej w świecie bać wędkować, kojarząc środowisko wędkarskie, czy niby-wędkarskie, łowiska, z takimi agresorami od łamania kości, a chyba nie o to chodzi. Nie można takich wypowiedzi traktować w kategorii ostrzeżeń przed niebezpieczeństwem urazów ciała, za  posiadanie czegoś tam na kapocie związanego ze strażą rybacką czy głośniejszego wyrażenia dezaprobaty na widok "wędkarza" łamiącego prawo. Gdyby autor napisał, że ma zamiar kogoś czynnie dyscyplinować SAMEMU, świecąc blachą, grozić głośno jakimiś konsekwencjami- jako "strażnik", obrażać, szpanować tą blachą czy jak tam jeszcze, to wtedy się zgodzę, że komuś się to może znudzić i może chcieć zapewnić mu "rozrywkę". Ale tak, to przecież wędkarze (większość) należą do osób raczej spokojnych i kulturalnych. A na tą mniejszość są inne sposoby. Grunt, ze autor już wie co z czym i dlaczego.  [2012-03-20 14:33]