Odznaka i naszywka SSR

/ 32 odpowiedzi
Witam i zwracam sie z pytaniem do bardziej doswiadczonych i znajacych sie wedkarzy.

Na allegro mozna kupic odznake i naszywke SSR i chcialem spytac, czy jezeli bym sobie takie cos zamowil i naszyl/przypial do ubrania na rybki to czy zlamie prawo??? Chcialbym w ten sposob ograniczyc troszke bezkarnosc wedkarzy, ktorzy zachowuja sie dziwnie i lamia regulamin i przepisy PZW, a tak siedzac kolo mnie i widzac takowe naszywki i odznake raczej by tego nie robili.... Prosze o odpowiedz :)
89krzysztof

Gdyby nie kto sprytny, wwczas nie musiaby zadawa tego pytania. Temat o odznakach z allegro by, jednake zosta usunity... Nie wiadomo dlaczego, ale nie ma. 
Wracajc do tematu, tok mylenia nie gupi. Wg mnie prawa nie zamiesz. Jak wiadomo kady stranik ma swj numer odznaki, Ty bdziesz mia tak bez numerw ? Wic nie jest to orygina. Tak samo jak z ciuchami, podrbki, ale mona nosi.   (2012/03/20 12:20)

Roxola

Kolego moesz sobie kupi i postawi w gablocie. Odznaka musi by potwierdzona legitymacj.

Moesz sobie rwnie kupi odznak Policji, ale kierowcw kontrolowa NIE MOESZ

Szukaam w archiwum forum, ale obydwa wtki na ten temat zostay usunite..., a szkoda.

Pozdrawiam (2012/03/20 12:23)

KSIENDZU

tutaj nie chodzi o kontrole, a respekt, bo dla przykladu, jezeli widzisz ze w niedalekiej okolicy jest policja to raczej nic nie przeskrobiesz, a na drodze raczej utrzymujesz predkosc dostosowana do oznakowania i prawa nie lamiesz... Wiem ze powinna do tego byc legitymacja, ale ja nie chce kontrolowac, a odstraszac potencjalnych klusownikow.... Ile razy lowiac zywce zdarzylo sie ze wzdregi malutkie braly jak glupie a plocie nie?? A wiec kilku pomysli skoro plotki nie ma to zaloze na hak wzdrege bez miary moze kontroli nie bedzie, a gdybym siedzial z takimi odznakami niedaleko nich to raczej takiego czegos by nie zrobili taki mam tok myslenia i mysle ze taka prewencja prawa nie lamie :) (2012/03/20 12:27)

ryukon1975

Witam i zwracam sie z pytaniem do bardziej doswiadczonych i znajacych sie wedkarzy.

Na allegro mozna kupic odznake i naszywke SSR i chcialem spytac, czy jezeli bym sobie takie cos zamowil i naszyl/przypial do ubrania na rybki to czy zlamie prawo??? Chcialbym w ten sposob ograniczyc troszke bezkarnosc wedkarzy, ktorzy zachowuja sie dziwnie i lamia regulamin i przepisy PZW, a tak siedzac kolo mnie i widzac takowe naszywki i odznake raczej by tego nie robili.... Prosze o odpowiedz :)

Na Twoim miejscu bardziej bym si martwi czy ci bezkarni nie zami czego tobie.:)
Naprawd wierzysz e jakie naszywki kogo przestrasz?

Dla mnie ten wtek to kompletna poraka i szczyt bezmylnoci, ze strony autora oczywicie. (2012/03/20 12:29)

u?ytkownik64718

To inaczej , jeeli chodzi ci oto by czuc przed tob respekt to kup naszywki tylko duo, naszyj tak eby byy dobrze widoczne no i kaacha na bazarze myl e bez problemu kupisz wtedy napewno bd czuc respekt a jak nie poczuj i zrobi aka to wtedy ju tylko granaty. (2012/03/20 12:31)

Roxola

I co zrobisz w takiej sytuacji?  Zabierzesz si za kontrol? W jaki sposb?

Za tydzie przeczytamy posty innych wdkarzy, e Stranik SSR sta i patrzy i nic nie zrobi.

Proponuj w telefon wstuka numer do najbliszej SSR i tak rozwiza spraw, jeeli jeste wiadkiem.

P.S  Mj post jest odpowiedzi do Kolegi zakadajcego wtek.

(2012/03/20 12:32)

Artur z Ketrzyna

Dla mnie ten wtek to kompletna poraka i szczyt bezmylnoci, ze strony autora oczywicie.

Jak kol wiek prba podszycia si pod jak kol wiek organ porzdkowy, jest amaniem prawa. Tak wic mg by to przypaci kolegium. No i zdrowiem, bo jako stranik bez obstawy naraa by si na atak ze strony, bardziej zdegenerowanych kusoli.
Znam przypadek, jak jeden odwany stranik chodzi sam tylko z pieskiem. Pieska powiesili na drzewie, a stranik wyldowa w szpitalu i mao yciem tego nie przypaci.

Lepszy pomys to, na zebraniu w kole wnioskowa o powoanie Spoecznej Stray Rybackiej, w waszym powiecie. Moe jak znalazo by si kilku chtnych do uczestniczenia w takim przedsiwziciu to i koo porozumiao by si z waciwym starostwem czy burmistrzem i powoano by miejscowy organ SSR. (2012/03/20 12:42)

KSIENDZU

Dla mnie ten wtek to kompletna poraka i szczyt bezmylnoci, ze strony autora oczywicie.

Jezeli masz tak odpowiadac to lepiej zamilcz.... Nie jest to bezmyslnosc a chec zrobienia czegos zeby ewentualnie pomoc, ale widzac takie podejscie jak twoje to lepiej byloby gdybym tego posta nie napisal.... A przypuszczam ze nikt mi niczego nie zlamie, na ryby nie jezdze sam, a wiedze o samoobronie posiadam wiec przypuszczam ze dalbym sobie rade....

Do uzytkownika Roxola

W sumie nie pomyslalem o tym ze moga byc tez tego konsekwencje w postaci postow z komentarzami ze "straznik widzial a nic nie zrobil". Dziekuje za pomoc i wyjasnienie mi pewnych kwesti w sposob kulturalny i zrozumialy. Pozdrawiam Cie serdecznie i do zobaczenia na slaskich wodach :)

a do uzywtkowika
hefeed8 jezeli chesz bic pkt takimi komentarzami to milcz..... (2012/03/20 12:42)

jarekk

Nie widz powodu dla ktrego nie miaby po prostu wstpi do SSR. Odpadnie Ci wydatek na Allegro, a w razie stwierdzenia kusownictwa moesz dziaa legalnie i (czasami) cakiem skutecznie :) (2012/03/20 12:45)

ryukon1975

Jezeli masz tak odpowiadac to lepiej zamilcz.... Nie jest to bezmyslnosc a chec zrobienia czegos zeby ewentualnie pomoc, ale widzac takie podejscie jak twoje to lepiej byloby gdybym tego posta nie napisal.... A przypuszczam ze nikt mi niczego nie zlamie, na ryby nie jezdze sam, a wiedze o samoobronie posiadam wiec przypuszczam ze dalbym sobie rade....

Do uzytkownika Roxola

W sumie nie pomyslalem o tym ze moga byc tez tego konsekwencje w postaci postow z komentarzami ze "straznik widzial a nic nie zrobil". Dziekuje za pomoc i wyjasnienie mi pewnych kwesti w sposob kulturalny i zrozumialy. Pozdrawiam Cie serdecznie i do zobaczenia na slaskich wodach :)

a do uzywtkowika
hefeed8 jezeli chesz bic pkt takimi komentarzami to milcz.....

Do uytkownika KSIENDZU jak chcesz znale kopoty to si oklej naszywkami i id.
Gwarantuj i zapewniam Ci e znajdziesz.

Za pisanie komentarzy nie ma punktw.:) (2012/03/20 12:48)

u?ytkownik64718

Co ty niesuchaj Krzycha id tylko najpierw si ogol eby kusownik sobie za bardzo rki niepodrapa. (2012/03/20 12:55)

Roxola

Dajcie ju spokj Koledzy... zapyta, otrzyma odpowied i wszystko ok.... luzik.

Pozdrawiam wszystkich i zakoczmy temat (2012/03/20 12:57)

KSIENDZU

Nie zachowujmy sie jak male dzieci :) juz wszystkiego sie dowiedzialem i wnioski wyciagnalem...

Temat uwazam za zamkniety i prosze moderatora o zamkniecie :) (2012/03/20 12:59)

ryukon1975

Oczywicie to Ty kolego musisz wszystko przemyle,wycign wnioski i podj decyzj.

Jednak ja przykadowo nie chodzibym po ciemnych zakamarkach miasta sam przebrany za policjanta.:) Nigdy nie wiadomo kogo si spotka.

Luzik.:) (2012/03/20 13:06)

Jdrula

Oczywicie to Ty kolego musisz wszystko przemyle,wycign wnioski i podj decyzj.

Jednak ja przykadowo nie chodzibym po ciemnych zakamarkach miasta sam przebrany za policjanta.:) Nigdy nie wiadomo kogo si spotka.

Luzik.:)

No tak , racja ! Faktycznie , lepiej zamkn ten wtek , nie zmienia to faktu , e umiaem si do ez :)))))))

(2012/03/20 13:11)

Roxola

Szkoda by byo, gdyby wtek zosta cakiem usunity jak dwa poprzednie...,bo temat si znowu pojawi.

A tak sprawa jest uatwiona...

Te si umiaam i dobrze, e si w ten sposb skoczyo :)) (2012/03/20 13:26)

MASTINO

Nie zachowujmy sie jak male dzieci :) juz wszystkiego sie dowiedzialem i wnioski wyciagnalem...

Temat uwazam za zamkniety i prosze moderatora o zamkniecie :)

Maciej, ja tylko dodam, (pomijajc gupkowate odpowiedzi niektrych, a szczeglnie jednego usera-wirtualnego kozaka) e nie moesz uywa ani emblematw, ani odznak wszelkich sub kontrolnych, bo mog je nosi tylko osoby, ktre posiadaj uprawnienia do wykonywania okrelonej dziaalnoci lub czynnoci, jeeli ustawy nakadaj obowizek posiadania takich uprawnie. Poza tym niezrcznie Ci bdzie, jeeli trafi na Ciebie patrol Policji lub PSR pytajc o powysze uprawnienia. A noszenie publiczne takich oznacze bez odpowiedniego ich udokumentowania (legitymacji subowej) jest zabronione. Poza tym, blachy SSR na allegro maj kolor niezgodny z wymogami ustawy (kolor srebrny). A widzc wdkarzy przez baaaaaardzo mae "w", ktrzy robi co czego nie powinni, to rzu goniej tekstem, e np. ostatnio stra rybacka robia "tu" spore czystki na kontrolach, czy co w ten dese, a gwarantuj Ci, e zasiejesz ziarno niepewnoci w takich osobach i bd ostro gwkowa czy warto.... A teksty zastraszajce Ciebie, e na widok naszywki "kto Ci co zamie", to wiesz gdzie umieci i kto tylko moe tak twierdzi, zreszt ju nie pierwszy raz na tym forum wykazujc "heroizm i bohaterstwo" komiksowej postaci S-F faceta z gaciami na spodniach, wobec stranikw rybackich (poszczuje psem, walnie w czerep, poamie co itp. fantazje). A gwarantuj Ci Maciej, e takich bohaterw narodowych spotykam na owiskach ju od kilku adnych lat, rozmawiam z nimi jako "cywilny" wdkarz, a potem traf chce, e i na kontrolach i powiem Ci, e grzeczniejszych wdkarzy ze wiec nie znajdziesz, dodam te, e przez tyle lat ju moje auto i gba s znane wielu wedkarzom i mieszkacom wsi przylegych do owisk, a NIGDY aden bohater nie kiwn krzywo palcem w moj stron nawet jak jad sam na rybki (te na nocki), a wrcz pozdrawiany jestem przez nich ju z daleka, piwko przyjd wypi, pogada etc. Emblematy i odznaki wic sobie daruj, a zasiewaj ziarno niepewnoci i obawy zwykymi, koleeskimi rozmowami, a wiesz, ze plotka wylatuje wrblem, a powraca jastrzbiem (czy jako tak) :)))))

(2012/03/20 13:47)

Roxola

Maku @Mastino, dobra rada oczywicie, a byaby jeszcze lepsza bez wyraania opinii o innych.

To nie o to chodzi!

Daj rwnie na luz i odpu o zastraszaniu..., bo to ju mino. Krzysiek nie straszy. (2012/03/20 13:52)

Potarmoszek

...Jak kol wiek prba podszycia si pod jak kol wiek organ porzdkowy, jest amaniem prawa. Tak wic mg by to przypaci kolegium...

Szanowny Kolego Arturze, jakkolwiekby to pisa, to jakkolwiek jest to zamanie prawa i jakkolwiek nie ma ju organw ds/ kolegium, niemniej jednako wykroczenie karane jest to jakkolwiek przez Sd Grodzki. (2012/03/20 13:54)

MASTINO

...Jak kol wiek prba podszycia si pod jak kol wiek organ porzdkowy, jest amaniem prawa. Tak wic mg by to przypaci kolegium...

Szanowny Kolego Arturze, jakkolwiekby to pisa, to jakkolwiek jest to zamanie prawa i jakkolwiek nie ma ju organw ds/ kolegium, niemniej jednako wykroczenie karane jest to jakkolwiek przez Sd Grodzki.

Sady Grodzkie ju nie istniej.

(2012/03/20 14:02)

KSIENDZU

Mastino dzieki za wyczerpujaca odpowiedz ;) wsyzstko juz wiem i ja osobiscie temat skonczylem. Teraz net-khalidowy maja pole do popisu :) pozdrawiam (2012/03/20 14:12)

MASTINO

Maku @Mastino, dobra rada oczywicie, a byaby jeszcze lepsza bez wyraania opinii o innych.

To nie o to chodzi!

Daj rwnie na luz i odpu o zastraszaniu..., bo to ju mino. Krzysiek nie straszy.

Ola, cyt.- "Na Twoim miejscu bardziej bym si martwi czy ci bezkarni nie zami czego tobie.:)"....  
To jest straszenie kogo konsekwencjami tego, o co pyta @KSIENDZU

Bo idc tym tokiem mylenia, to @KSIENDZU musiaby wogle nie wychodzi z domu i nie wkleja w avatar zdjcia w mundurze, bo mog go pacyfici za to poturbowa na ulicy. Poza tym wyraziem opini o postawie i podejciu do sprawy innych wobec problemu, a nie o nich samych jako osb, bo to nie warto.

(2012/03/20 14:14)

Roxola

Sprbuj Krzyka wypowied potraktowa jako ostrzeenie o niebezpieczestwie jakie grozi Koledze....

Spjrz na to inaczej ... na spokojnie. Te przesza mi taka myl przez gow, e wpakuje si "chopak" w kopoty. (2012/03/20 14:18)

adler

Spokojnie > Wszystko ju wyjanione .

Maciek , pom modszemu koledze take Makowi pomc w realizacji zaoenia w jego kole stosownej komrki SSR . Ty wiesz co , jak , gdzie , itd . ..

Pozdrawiam Wszystkich i dzikuj za opanowanie i spokojny ton wypowiedzi .

(2012/03/20 14:27)

MASTINO

Ola, nie tragizujmy a tak wypadw na ryby, bo modzie (i nie tylko) zacznie si najzwyczajniej w wiecie ba wdkowa, kojarzc rodowisko wdkarskie, czy niby-wdkarskie, owiska, z takimi agresorami od amania koci, a chyba nie o to chodzi. Nie mona takich wypowiedzi traktowa w kategorii ostrzee przed niebezpieczestwem urazw ciaa, za  posiadanie czego tam na kapocie zwizanego ze stra ryback czy goniejszego wyraenia dezaprobaty na widok "wdkarza" amicego prawo. Gdyby autor napisa, e ma zamiar kogo czynnie dyscyplinowa SAMEMU, wiecc blach, grozi gono jakimi konsekwencjami- jako "stranik", obraa, szpanowa t blach czy jak tam jeszcze, to wtedy si zgodz, e komu si to moe znudzi i moe chcie zapewni mu "rozrywk". Ale tak, to przecie wdkarze (wikszo) nale do osb raczej spokojnych i kulturalnych. A na t mniejszo s inne sposoby. Grunt, ze autor ju wie co z czym i dlaczego.  (2012/03/20 14:33)