Odrzańskie feederowanie-relacje z wypraw.

/ 557 odpowiedzi / 186 zdjęć
stahu89


Witam chciał bym zasięgnąć informacji o stanie Odry w Ścinawie czy jest wysoka woda czy jest możliwość złapania jakiejś ryby czy  nie ma sensu? (2013/04/18 19:19)

wedkarz2309


W kooońcu! Po niemal miesięcznej przerwie, wracam na Odrę! Na szczęście wiele nie straciłem. Początek kwietnia, to jeszcze zima, a gdy się ociepliło, woda w Odrze podniosła się na tyle, że nie dało się łowić. Ba, do dziś jest to niemożliwe (oczywiście wyjątkiem są porty). Na szczęście, miejsce, które odwiedzam co roku na wiosnę, na upartego jest "do użytku" przy tym stanie wody, więc wczoraj, pojechałem właśnie tam. Po drodze odwiedziłem wędkarski, zaopatrzyłem się w zanętę i robactwo. Na miejscu byłem późno, bo dopiero o godz. 10. "Moje" miejsce było zajęte, więc byłem zmuszony łowić na "rezerwówce". Krótka rozmowa z wędkarzem, który był na "moim" - złowił dwa małe krąpie i wracam na stanowisko, gdzie spędzę dzisiejszy dzień.

Początek był bez rewelacji, jak na tę miejscówkę, to na pierwszą rybę, musiałem czekać AŻ dwie godziny. Pierwsza w tym roku odrzańska ryba (leszcz - 47 cm), skusiła się na kanapkę, złożoną z kukurydzy, czerwonego oraz białego robaka. Dokładnie po godzinie, miałem drugiego leszcza - 51 cm. Ten skusił się na pęczek białych robaków.

Popołudniu, podeszły żyletki (tutaj, sytuacja niemal niespotykana i występująca niezwykle rzadko) - brały małe leszczyki (ok. 30 cm) i krąpiki. Później nastąpiła dłuższa przerwa w braniach, by w końcu, doczekać się kolejnego. Przed godz. 18, nastąpiło inne, niż dotychczas, branie. Były to gwałtowne szarpnięcia szczytówką. To powinna być płoć - pomyślałem. Po zacięciu było to samo. Ryba duża nie była, ale z początku szarpała się bardzo nerwowo i byłem już niemal pewny, że to płoć. Przypuszczenia, potwierdziły się, gdy doholowałem rybę do brzegu. Była to, powiedziałbym - średniaczka. Miarka pokazała 32 cm.

Do wieczora, złowiłem jeszcze 2 leszcze - pięćdziesiątaki. Jeden z nich (a dokładnie, to jedna), był tak silny i tak pięknie się "szamotał" zaraz po braniu, że miałem cichą nadzieję, na życiówkę - miarka pokazała... 50 cm. Gdy zaczęło się ściemniać, "brały" już tylko nietoperze. O godz. 21, ruszyłem w drogę powrotną.

Ciekawostką było to, że złowione samce, wyglądały tak, jakby był początek marca - ledwo kiełkująca wysypka, dosłownie po kilka delikatnych kropek. Natomiast samice, wyglądały, jakby miały lada dzień odbyć tarło - dyski, które połknęły balony.

W ciągu dnia, woda spadła na kilka godzin o 60 cm, niszcząc przy tym, niezliczoną ilość złożonej ikry, która była przylepiona do przybrzeżnych traw i kamieni. Słońce je wysuszyło i... woda podskoczyła o 60 cm...

 

Ostateczny wynik, to:
leszcz - 8 szt. (do 51 cm),
krąp - 3 szt.,
płoć - 1 szt. (32 cm).


Dysk:

(2013/04/23 10:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

nicponios


graty:)a byłeś może na Wałach, Brzeg Dolny?ja mam zamiar sie wybrac, ale nie wiem jak to jest z tą tamą (2013/04/23 11:36)

wedkarz2309


Na tamie jest remont i nie można przechodzić.



Na odrzańskie łowy, wybrałem się także wczoraj. Na miejscu byłem o godz. 8 z kawałkiem. Miałem nadzieję, że "moja" miejscówka będzie wolna, ale niestety... już z daleka widziałem kilka aut, co oznaczało, że nie będę miał gdzie usiąść. Ale podszedłem do wędkarza, który siedział tam, gdzie planowałem spędzić cały dzień i okazało się, że zaraz się zwija. Sprzęt z auta wyjąłem, usiadłem obok niego, rozmawialiśmy (dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy i tę wiedzę, mam zamiar wykorzystać już niebawem na majowych boleniach i być może latem na brzanach) i powoli się rozkładałem, nie spiesząc się przy tym - nie chciałem rzucać, aż kolega po kiju nie skończy wędkować. Ale nalegał i po godz. 9, wykonałem pierwsze rzuty feederami. Po kilku minutach, "kumpel" zaczął się pakować - od godz. 5.30, złowił kilka małych krąpików do 20+ cm. Nie zdążył się spakować, a ja już miałem bardzo mocne branie. Tylko co to za ryba? Na pewno nie leszcz, on tak nie powinien walczyć. Może kleń? Tylko jak na niego, to branie było jednak zbyt delikatne. Nie ma szarpnięć, ryba chodzi jak karaś, tylko to na pewno nie on, branie wyklucza ten gatunek ryby. Przy brzegu okazuje się, że to... piękny i gruby krąp na rekord życiowy! Podebranie, mierzenie i... myślałem, że będzie nieco więcej - 37 cm. Życiówka poprawiona o 1 cm. Wymarzony początek.

Drugi rzut i... po kilku minutach, na brzegu ląduje leszcz, taki 40+ cm. W niedługim czasie, łowię kolejnego krąpia (pod 30 cm) i leszcza (47 cm). Później zaczęła brać drobnica, więc na oba haczyki poszła kukurydza, czego efektem był kolejny krąp - 30 cm.
W godzinach popołudniowych, brań nie było. Przeróżne kombinacje nie przynosiły efektów. Pod wieczór, ryba się jeszcze na chwilę ruszyła i udało mi się złowić leszcza średniaka, który miał ok. 45 cm.
O godz. 21, ruszyłem w drogę powrotną, a jutro, jak plan wypali, pierwsza w tym roku, nocka...:)

Ostateczny wynik:Krąp - 8 szt. (do 37 cm),Leszcz - 4 szt. (do 47 cm),Płoć - 1 szt.


Życiówka: 37 cm.

(2013/04/25 11:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Lucasix


No nic, tylko pozostaje pozazdrościć. Teraz zmieniłem nieco miejsce zamieszkania i przez to z "odrzańskiego feederowania" przestawiam się na "wiślane feederowanie".

Odrę również odwiedzać będę, ale nie z taką częstotliwością, jak w roku ubiegłym. Poza tym za duży poziom wody jest teraz i majówkę nad Odrą słabo widzę...

Ale nic, niechaj innym się poszczęści :D Działajcie chłopaki :D (2013/04/25 14:17)

Kodiak44


Heh :D A ja właśnie na majówkę planuję pojechać nad Odrę ... Tylko nie wiem jeszcze gdzie .... Zdradzi ktoś jakieś miejsce gdzie woda jest "w miarę normalna" i gdzie można połowić jakieś rybki ?Mam dość daleko nad Odrę dlatego nie mam możliwości sprawdzić stanu wody...  (2013/04/25 16:33)

DOBRY76


Ja zawsze tu sprawdzam odrę,  (u mnie jeśli połęcko  jest 210 - wyżej to znaczy ze płynie po główkach, i woda wysoka) (2013/04/25 17:04)

Maly123


Witam :)
A wiecie chłopaki jak tam woda? heh tzn woda jest okey ale chodzi o uciąg bo ostatnio znajomi byli a woda w porządku ale strasznie nurt rwie.. ;/ (2013/04/27 01:40)

Maly123


Witam :)
A wiecie chłopaki jak tam woda? heh tzn woda jest okey ale chodzi o uciąg bo ostatnio znajomi byli a woda w porządku ale strasznie nurt rwie.. ;/

Chodzi mi oczywiście o Odre w okolicach Brzegu,Dobrzeń itd...
(2013/04/27 01:42)

wedkarz2309


Na miejscu, byliśmy przed godz. 15 i nasze obawy się potwierdziły. "Nasze" miejsca (nawet te rezerwowe), są zajęte. Lecz z nadzieją, że jacyś wędkujący niebawem się "zawiną", idziemy na "naszą" miejscówkę i... widzę dobrych znajomych, którzy właśnie się pakują. Był to nasz portalowy kolega Emil (emil30), wraz z rodzinką - miło było się zobaczyć po raz kolejny. Zamieniliśmy "kilka" zdań (złowili kilka leszczy do 54 cm), oni pojechali do domu, a my zaczęliśmy się rozkładać.

(2013/04/28 09:12)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

withanight88


Na miejscu, byliśmy przed godz. 15 i nasze obawy się potwierdziły. "Nasze" miejsca (nawet te rezerwowe), są zajęte. Lecz z nadzieją, że jacyś wędkujący niebawem się "zawiną", idziemy na "naszą" miejscówkę i... widzę dobrych znajomych, którzy właśnie się pakują. Był to nasz portalowy kolega Emil (emil30), wraz z rodzinką - miło było się zobaczyć po raz kolejny. Zamieniliśmy "kilka" zdań (złowili kilka leszczy do 54 cm), oni pojechali do domu, a my zaczęliśmy się rozkładać.


Gratuluje ładnej płoci. (2013/04/28 10:35)

siwy1112


witam , łowi ktoś na odrze w kędzierzynie? jak tam stan wody ? można powędkować bez płynących   śmieci? (2013/05/15 19:06)

Majster 81


Tu znajdziesz to co cię interesuje        http://217.160.208.153:83/polska/hydro (2013/05/15 19:21)

rafal-cwik


Cześć jestem początkowym wędkarzem i chciałem się zapytać czy pod rurkę antysplątaniową  muszę dać koralika i krętlika czy nie musze nic dawać a może jakoś inaczej przymocować rurkę do żyłki ?? Pozdrawiam :D (2013/05/16 14:45)

u?ytkownik47411


Cześć jestem początkowym wędkarzem i chciałem się zapytać czy pod rurkę antysplątaniową  muszę dać koralika i krętlika czy nie musze nic dawać a może jakoś inaczej przymocować rurkę do żyłki ?? Pozdrawiam :D



Ja pod rurkę daję koralik i stoper gumowy potem krętlik :)

(2013/05/16 16:33)

DOBRY76


Dzisiejsze federowanie- 2 jazie, leszcz,krąp
 Jaź 1,20 kg, 45cm (2013/05/17 20:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

DOBRY76


Drugiego jaźia nie mam bo padła komórka,  miał 0,95 kg i 40 cm, ryby odrzańskie. (2013/05/17 21:31)

DOBRY76


WITAM , 18.05. WYBRALIŚMY SIĘ NAD ODRĘ NA NASZĄ MIEJSCÓWKĘ , POGODA BYŁA NIESTETY DO BANI , WIAŁ MOCNY PŁD WIATR I OD 10 ZACZEŁO PADAĆ. KARP WZIOŁ NA MAKARON I PO 3 MIN HOLU OKAZAŁO SIĘ ŻE ZAMIAST PIĘKNEGO JAZIA W PODBIERAKU WYLĄDOWAŁ SAZAN!!! WAGA POKAZAŁA 2,70 KG I 51 CM. (2013/05/25 19:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.