Odrzańskie feederowanie-relacje z wypraw.

/ 557 odpowiedzi / 186 zdjęć
wedkarz2309


No to chociaż się coś działo u Ciebie:)

Ja byłem na rybach od wczoraj od godz. 20, do dzisiaj, do godz. 16 i nie złowiłem na feedery, ani jednej ryby. Wędkujących wielu, ale ryb zero.
Być może, przyczyną, braku brań, jest kwitnąca woda... (2012/08/18 20:43)

berthold


No to chociaż się coś działo u Ciebie:)

Ja byłem na rybach od wczoraj od godz. 20, do dzisiaj, do godz. 16 i nie złowiłem na feedery, ani jednej ryby. Wędkujących wielu, ale ryb zero.
Być może, przyczyną, braku brań, jest kwitnąca woda...


a ja myślę że wszystkiemu winna jest PO jak w końcu jakieś wybory przegrają to się ryb nałapiemy do umoru ....dobre co (2012/08/18 20:48)

withanight88


No to chociaż się coś działo u Ciebie:)

Ja byłem na rybach od wczoraj od godz. 20, do dzisiaj, do godz. 16 i nie złowiłem na feedery, ani jednej ryby. Wędkujących wielu, ale ryb zero.
Być może, przyczyną, braku brań, jest kwitnąca woda...




No jak już Ty nic nie złowiłeś to naprawdę musi być bryndza :)))) (2012/08/18 20:54)

Maly123


Wczoraj nocka nad Odrą w Dobrzeniu k. Opola.
Po przyjeździe nad wodę o 17:00 b. duży problem ze znalezieniem miejsca - mnóstwo wędkarzy. Ich wyniki (średnio siedzieli 1,5 dnia) nastawiały bardzo sceptycznie - na 25 chłopa mieli może kilkanaście brań leszczyków dłoniaków, 2 większe ok. 45cm.
Udało się w końcu wcisnąć w miejscówkę centralnie pod linią wysokiego napięcia (jedna z gorszych na tamtejszym odcinku z uwagi na raczej płytszą tam wodę).
Praktycznie od razu po zarzuceniu zaczęła się zabawa z leszczykami i krąpikami w przedziale 25-30cm, kilka płotek 15cm, 1 płoć 30cm.
O zmierzchu coś grubszego spadło z haka z nanizanym pelletem.
W nocy liczyłem na intensywne brania łopat...niestety trochę się przeliczyłem - złowiłem 1 leszcza 47m oraz 1 sztukę 59cm = 2,52kg.
Po świcie powtórka z wieczornej rozrywki - drobnica w przedziale 20-30cm. O 6:00 koniec łowienia.
Suma sumarum...mogło być lepiej w temacie dużych nocnych leszczy.
Jednak biorąc pod uwagę fakt, że obok mnie łowił wędkarz z Wielunia i przez ok. 72h miał łącznie 4 brania, z czego wyjął 3 średniaki po 30cm, to wypad należy uznać za bardzo udany.



Przy ściąganiu musisz targać do góry bo po prawej stronie jest paskudny zaczep :/ (2012/08/18 23:12)

mikefish




Przy ściąganiu musisz targać do góry bo po prawej stronie jest paskudny zaczep :/



Szczerze mówiąc (pisząc :-) ) zdziwiłem się ostatnio- wiedziałem o tym zaczepie, ale tak jakby go już tam nie było. Za to coś aktualnie na pewno leży tuż za betonowymi filarami - tam właśnie 3 tyg temu zerwałem chyba z 5 zestawów, z czego na 3 wisiały ryby. (2012/08/19 08:20)

wedkarz2309


Kolejna nocka i kolejna bryndza, od godz. 16 w ndz., do godz. 14 w pon., i tylko dwa krąpiki, które nie miały nawet po 30 cm...Niech tylko woda przestanie kwitnąć...:)
Odrzański wschód słońca. (2012/08/22 10:19)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mikefish


Ja jutro planuję kolejną nockę nad Odrą z feederami pomiędzy Kędzierzynem- Koźlem a Opolem.
Trochę zmodyfikowałem zanętę...zobaczymy jakie będą efekty....na pewno poinformuję o nich tutaj. (2012/08/22 12:37)

u?ytkownik32263



Odrzański wschód słońca.


No Mariusz muszę przyznać że fotę pstryknąłeś ekstra. Ale czemu nie spinnigujesz? Gdzie te Twoje zębate, sandały czy kleniska? Pozdro! (2012/08/22 15:18)

damian-wojcik


ogólnie brania wszedzie są teraz raczej kiepskie od kiedy na rekach podniosła sie woda:/ (2012/08/22 15:58)

mikefish


Nocka z czwartku na piątek w Kątach Opolskich w 2 osoby - łącznie  3 feedery oraz 1 rosówka.
W polu zasięgu wzroku NIE było nikogo więcej na nocce - siedzieli jeszcze wędkarze w ciągu dnia, ale z uwagi na brak brań wszyscy zwinęli się do 22:00.
No właśnie...z dużymi rybami generalnie lipa.
Od 16:00 do 20:00 mnóstwo drobnicy - kiełbie, płotki i leszczyki - łącznie w liczbie ok. 50 sztuk.
W nocy tylko 1 ładniejszy leszcz - 56cm. Na rosówkę u kolegi 3 niewymiarowe sumy - maks 40cm.
Od świtu do godz. 06:30 kilka leszczy 30cm, kilkanaście leszczyków dłoniaków i płoteczek, 1 świnka 25cm.
Moim zdaniem na stałe branie ryb wpływa zakwit wody oraz jej wysoka temperatura. Duże leszcze muszą poczuć że idzie zima - jak zacznie spadać temp wody powinny lepiej brać.
Kolejny wypad za ok. 3 tyg. (2012/08/24 14:41)

pmizera87


Kolejna nocka i kolejna bryndza, od godz. 16 w ndz., do godz. 14 w pon., i tylko dwa krąpiki, które nie miały nawet po 30 cm...Niech tylko woda przestanie kwitnąć...:)
Odrzański wschód słońca.


Jak już nawet Koledze przestały brać ryby na rzece to jest naprawdę źle! (2012/08/24 17:01)

wedkarz2309


Nie no, bez przesady koledzy, albo faktycznie coś jest nie tak, albo po prostu najzwyczajniej w świecie, opuściło mnie wędkarskie szczęście:)
Ale do czasu, bo...

...dzisiaj byłem na opasce z feederami od godz. 6 do godz. 20 i tak czułem, że w końcu coś złowię i...
...złowiłem, jedną rybę, ale za to konkretną (jak dla mnie): boleń siedemdziesiątak (życiówka).Wziął na sam korpus dużej uklei, którą wcześniej (tak myślę, że mógł to być on), gdy była żywa, uśmiercił, poprzez jej częściowe zmiażdżenie...

Odrzańska torpeda - 72 cm.
(2012/08/25 00:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wedkarz2309



Odrzański wschód słońca.


No Mariusz muszę przyznać że fotę pstryknąłeś ekstra. Ale czemu nie spinnigujesz? Gdzie te Twoje zębate, sandały czy kleniska? Pozdro!



Dzięki:)Teraz łowię tylko feederem, ale od października ruszam ze spinem po odrzańskich ostrogach, szukać mętnookich i jak pogoda pozwoli, to będę za nimi ganiał, do końca roku:) (2012/08/25 00:22)

Maly123




Przy ściąganiu musisz targać do góry bo po prawej stronie jest paskudny zaczep :/



Szczerze mówiąc (pisząc :-) ) zdziwiłem się ostatnio- wiedziałem o tym zaczepie, ale tak jakby go już tam nie było. Za to coś aktualnie na pewno leży tuż za betonowymi filarami - tam właśnie 3 tyg temu zerwałem chyba z 5 zestawów, z czego na 3 wisiały ryby.



Heh ja byłem tam 2-3 tyg temu i 8 zestawów :/ a w który dzień byłeś ? może się zahaczyliśmy :p a co do postu tak czasem nawet ryba ściągła w zaczep i ani rusz :/ koszyk miedzy gruzy i po zestawie -.-. A pod tymi liniami to mi rybka czasem wyprowadziła :)

Trzeba walić dalej za 1-wszy filar bo przed i trochę za są pozostałości starej Tamy czy co tam było :) Jak ktoś nie ma kija do dalszych rzutów to odradzam to miejsce... (2012/08/25 09:27)

wedkarz2309


Wczoraj kolejny dzień na Odrze i... "aż" dwie ryby.Może nie były to duże ryby, ale coś się powoli rusza i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.
Pierwsza ryba, to 20+ cm okoń na ukleję, a druga, to płoć 31 m na kukurydzę.

Odrzańska płoć.
(2012/08/28 11:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jędrula


Wczoraj kolejny dzień na Odrze i... "aż" dwie ryby. Może nie były to duże ryby, ale coś się powoli rusza i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.
Pierwsza ryba, to 20+ cm okoń na ukleję, a druga, to płoć 31 m na kukurydzę.

Odrzańska płoć.                       Oby Kolego Twoje słowa okazały się prorocze , mam nadzieję , iż wrzesień to będzie miesiąc  '' ruszania '' :)
(2012/08/28 11:22)

wedkarz2309


Też mam taką nadzieję i gorąco w to wierzę, że wrzesień będzie bez porównania lepszy od sierpnia:) (2012/08/28 13:38)

wedkarz2309


Wczoraj, ok. godz. 12 w południe, pojawiłem się na Odrze z feederami i w dwóch pierwszych rzutach, złowiłem niespełna 30 cm płoć i pod 40 cm leszcza.Później, brania miałem już tylko na ukleję, na którą skusiły się 2 bolenie (do 65 cm), kleń (45 cm) i sandacz (ok. 40 cm).

Dwa dni wcześniej, złowił go kolega - 65 cm. (2012/08/30 20:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

hosunio


Możesz napisać jakie zestawy stosujesz z ukleją? kiedy zacinasz?

Wczoraj, ok. godz. 12 w południe, pojawiłem się na Odrze z feederami i w dwóch pierwszych rzutach, złowiłem niespełna 30 cm płoć i pod 40 cm leszcza.Później, brania miałem już tylko na ukleję, na którą skusiły się 2 bolenie (do 65 cm), kleń (45 cm) i sandacz (ok. 40 cm).

Dwa dni wcześniej, złowił go kolega - 65 cm.





(2012/08/30 20:51)

wedkarz2309


Zestawy najprostsze z najprostszych, takie standardowe, nic skomplikowanego.A jak boleń bierze, to najlepiej ciąć jak najszybciej.
Wczoraj od 14 do 21 i jedno branie na ukleję i mały ślad, po drapieżcy: (2012/09/02 15:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wedkarz2309


Drugi wrześniowy wypad (wczoraj) i znowu bez większej ryby, może jutro będzie lepiej :)

Wojskowe zabawki: (2012/09/04 17:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wedkarz2309


Wrzesień, jak na razie, nie rozpieszcza...Wczoraj, od godz. 9, do godz. 20, złowiłem 2 płotki (po ok. 25 cm) i karasia srebrzystego (30 cm).Miałem też na kiju leszcza, który do najmniejszych już nie należał (ok. 55 cm), ale spiął się przy samym brzegu.
Odrzański karaś - 30 cm.
(2012/09/06 12:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Morciaty


No Mariusz powiem Ci, że ja bym połowił na Odrze ;) Ostatni raz łowiłem na Odrze w Opolu jakieś 12 lat temu jak byłem jeszcze smarkacz ;) (2012/09/06 13:34)

wedkarz2309


Kol. Morciaty, Odra, to przepiękna woda, moje ulubione łowisko...:)

Wczoraj czwarty wyjazd na ryby, we wrześniu i... w końcu...:)
Na miejscu byłem o godz. 12 w południe, pierwszy rzut na kuku i od razu piękne branie.Ryba ogromna nie była, ale mała też nie, tylko co to było, to nie wiem, bo tylko mi błysnęła pod nogami i się spięła...No trudno, może będzie za chwilę kolejna ryba...Niestety, przez kilka godzin, nic się nie działo, na 1 ziarnko kukurydzy nic, na robaki nic, na ukleję nic, więc założyłem dwa ziarna kuku i... niemal natychmiastowe mega branie, ryba dwa razy szarpnęła niemal całym kijem i zaczął się bardzo fajny hol.Gdy po kilku minutach, zobaczyłem, co mam na końcu zestawu, trochę się zdziwiłem - to boleń i to ten, którego tydzień temu, złowiłem na ukleję, a dwa dni wcześniej, kolega go złowił, też na ukleję.Biedak, ukleje zaczęły go kłuć, więc przerzucił się na dietę wegetariańską...
Tego dnia, złapałem jeszcze pod 30 cm krąpia i 40+ cm sandacza.

Witaj po raz trzeci - 65 cm.
(2012/09/08 17:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mikefish


Odra w Dobrzeniu Wlk (opolskie)
Od 05:30 do 10:00
Po 10 min łowienia zerwany 60cm leszcz. Potem co chwila brania drobnicy.
Łącznie dokładnie 11 leszcze ok. 30cm, płoć 28cm, 3 uklejki 10cm, 3 leszczyki 15cm.
Brań dużo. Im później tym więcej, niestety o 10:00 musiałem się zwinąć - obowiązki rodzinne.
(2012/09/16 21:50)