Odra- pytanie o łowiska

/ 2 odpowiedzi
Witam kolegów po kiju :)
Mam pytanie odnośnie wędkowania w odrze :) mianowicie na weekend wybieramy się z ojcem i kolegami na Odrę w okolicach miejscowości wielobłota( niedaleko Zielonej góry) jako, że do tej pory z rzeką miałem niewiele wspólnego chciałbym się poradzić odnośnie wyboru stanowiska, celem wyprawy jest leszcz. Posiłkując się mapami googla (zdj załączone) prosiłbym kolegów o teoretyczne wytypowanie miejsca stacjonowania tych ryb. Będę łowił na feedery cw do 140g. aktualnie stan wody w odrze w miejscowości cigacice to 170cm określany mianem stanów niskich. Proszę bardziej doświadczonych kolegów o radę którą główkę by wybrali i miejsce skierowania zestawów. Może ktoś ma jakieś wieści z tego rejonu to też poprosiłbym o informację :) z góry dziękuję Darek.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jędrula


W ciągu główek zazwyczaj najrybniejsza jest klatka do której wchodzi główny nurt , to istna stołówka dla ryb gdyż prąd wody nanosi tam najwięcej pożywienia i należy to wykorzystać . Po wielkości główek i klatek widzę , że śmiało można łowić na zapływie i napływie , oba te miejsca należy obłowić zwłaszcza u szczytu główki . Kolejna sprawa to niski stan wody , wybieraj głębokie miejsca blisko głównego nurtu . (2015/07/13 11:41)

irek0613


Czy ktoś łowi na odrze w Opolu co tam słychać czy coś się ruszyło z braniami z góry dziękuje pozdrawiam udanych połowów życze. (2015/07/14 13:44)