Odra (Opole) - Sposob na klenia,jazia,leszcza

/ 11 odpowiedzi
Witam, to mój pierwszy wątek :) (przepraszam za jakiekolwiek błędy)

Mam Pytanie..

Czy ktoś z Was łowi na Odrze w Opolu (może być kanał).?

Chciałbym się dowiedzieć jaka metoda jest najlepsza na Leszcza? a jaka na jazia,klenia.

Może ktoś używa jakiejś przynęty,zanęty ?

Jaki zrobić zestaw? jaka żyłka? przynęta? ciężarki? sprężyna? koszyczek?

Proszę o pomoc, :)

u?ytkownik4539

Witaj.

Często łapię na Odrze- w okolicach cementowni Odra- tam gdzie kanał wpada do Odry.

Na federa- żyłka główna 0.20, przypon od 0.18 do 0.14. Koszyczek około 30- 50 g.

Zanęta firmowa leszcz- z dodatkami...Przy większym uciągu wody do zanęty dodaję coś do sklejenia .

Wyniki są różne..ostatnio w sobotę zamiast leszczy brały ładne płocie.

Na haczyk przeważnie 2 lub 3 biale robaki.

(2010/08/26 14:09)

Spec

Tak się składa że mieszkam jakieś 45km od Opola i wielokrotnie łowiłem na Odrze. Na leszcza będzie oczywiście grunt z koszyczkiem do którego zazwyczaj daję zanętę na leszcza z feederem lub samego leszcza. Haczyk 12-10  i na niego białe robaczki, żyłka 0.22-0.20, ciężarek w zależności jaki w danym momencie będzie nurt. Raczej koszyczek najlepiej prostokątny. (2010/08/26 14:24)

bartbmp

Łowię przy ujściu kanału ulgi do odry. Jak i na kanale. Koszyki od 40 do 80. Przypon 0,12-0,14. Długi przypon. Bez rurki antysplątaniowej. Zanęta Lorpio Heavy Feeder. Dzisiaj łowiłem z kumplem. na uldze. Tylko jeden leszcze i płocie. Kilka bardzo ładnych (24-26 cm)

(2010/08/26 15:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Lakey

aha, dziękuje.

Wymieniliście sposób na leszcza (za co bardzo dziękuję)

a może jakiś sposób na Klenia i Jazia? znam te ryby bardzo mało i chciałbym się dowiedzieć jakie są metody ich łowienia :) ma ktoś jakieś przygody związane z kleniem bądź jaziem? (2010/08/26 17:24)

MrCrasny

Co prawda nie na Odrze ale na rzece Jeziorka w Konstancinie-Jeziornie są ładne jazie i klenie. Są cholernie ostrożne więc wybieram zarośnięte brzegi. Długa wędka, lekki spławik i wio białe robaki lub w sezonie owoc wiśni. Jeziorka jest dosyć mała i ma sporo zaczepów. Branie jazia bądź klenia jest zdecydowane, ja preferuję hol siłowy żeby nie zmęczyć ryby i nie dać jej szansy ucieczki pod brzeg w korzenie lub w jamę. Nie wiem jak na Odrze, ale na naszej Jeziorce normą jest jaź ponad 40 centymetrowy, kleń podobnie.Fachowcy (ja się do nich nie zaliczam) łapią te ryby na spinning (wyższa szkoła jazdy jak dla mnie) w ujściu Jeziorki do Wisły. (2010/08/26 17:47)

Spec

Klenia nigdy nie udało mi się złowić na Odrze były chyba tylko 2 jazie na czerwonego robaczka.

A musisz spróbować na spining jakiś kleniowo-jaziowy woblerek jak to co niektórzy nazywają i można prubować (2010/08/26 20:14)

Lakey

MrCrasny,

mówisz abym na odrze łowił na spławik? nie będzie mi tego z nurtem "pchało" ? (2010/08/27 10:00)

MrCrasny

Właśnie o to chodzi że zestaw płynie, razem ze spławikiem. (2010/08/27 11:36)

kolocarp

witaj -kolego łowię na Odrze w okolicach Kożla klenie łowię z gruntu na ogonek z uklei daję tylko długi przypon ciężarek przelotowy -cięzar w zależności od uciągu natomiast w miesiącach kiedy są czereśnie to również z gruntu na te owoce jak narazie nie narzekam pozdro. (2010/08/27 11:43)

Lakey

aha, rozumiem

kolocarp,  a jeżeli chodzi o czereśnie to co i jak?

jestem szczęśliwym posiadaczem takiego drzewa :)

Ja zerwę czereśnie to ma pestkę.. czereśnie się na haczyk zakłada z pestką? i na jaki? 6? (2010/08/28 11:29)

picnawode2

Są dwie szkoły.Jedni wyciągają delikatnie pestkę a inni zakładają z pestką.Ja nie lubie utrudniac sobie życia i pestki nie wyciągam.Haczyk trzeba dobrać do wielkości owocu.Musi być na tyle duży ,żeby objął całą pestkę i cały był schowany w wiśni czy czereśni.Powinien wystawać tylko kawałek grota aby zacięcie było skuteczne.Pozdrawiam. (2010/08/29 15:28)