Zaloguj się do konta

Odra - ok. miejscowości Raków, Wały

utworzono: 2013/07/03 09:17
xxxxx

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, jeśli ktoś wie, jaki jest normalny przepływ wody w tych miejscach.

Z tego co mi wiadomo to praktycznie nie ma tam uciągu i można wędkować koszyczkami 20 g (przy normalnym poziomie).

Obecnie jest około 300 Q*[m3/s]. Słyszałem, że 200 Q*[m3/s] to jest raczej normalnie.

Czy wogóle coś Wam wiadomo na temat brań przy podwyższonym stanie wody, krótko mówiąc można coś złapać? :D

Czy znacie w pobliżu jakieś dobre miejscówki,jeżeli woda na tym zbiorniku będzie nieosiągalna?

Pozdrawiam 

[2013-07-03 09:17]

lendzik

witam

Jeśli chodzi o Raków , Wały w okolicy Urazu to raczej minimum 30/40g koszyczek. Stan wody w tym miejscu nigdy nie bywa wysoki tz raczej bywa stały +/- 50cm zazwyczaj przy dłuzszych opadach zwiększa sie tylko nurt (przepływ). Przy uciagu powyżej 300 [m3/s] to kosze minimum 60g. Jesli woda bedzie płynąc brązowa (kawa z mlekiem) to raczej okazów nie połowisz.

[2013-07-03 21:07]

xxxxx

Dzięki za odpowiedź.

A o co chodzi z tą brązową wodą?? :D Nie chodzę na Odrę, więc nie wiem :D

Wiecie może jak wygląda sytuacja z tymi dużymi leszczami ( około 60 cm) na tym odcinku rzeki? 

Można się spodziewać lepszych brań, czy jeszcze za wcześnie? Mam na myśli podwyższone stany rzek w całej Polsce, dopiero co opadają.

Pozdrawiam

[2013-07-03 21:56]

lendzik

Kolor brązowy czyli brudna woda po opadach deszczu. Najlepiej jak woda jest w miare klarowna. Ostatnio woda mocno opadła w Odrze na tym odcinku.  Duzego leszcza mozna tam złapac spokojnie juz od maja albo i wczesniej ale moim zdaniem najlepiej biorą od sierpnia do końca wrzesnia.  Ja wybieram sie tam własnie na weekend, także napisze jak wygląda sytuacja z wodą jak wróce.

[2013-07-04 16:01]

xxxxx

Do Rakowa się wybierasz, czy do innej miejscowości? Ciekawi mnie stan drogi za wałem w miejscowości Raków ( czy jest możliwość dojechania do wody), bo w tym roku drogi nad zbiornikami są zradliwe :D [2013-07-04 18:43]

brusmen

można spokojnie podjechać pod sama wodę jeśli nie masz niskiego auta.Ja byłem w tamtym tygodniu w poniedziałek na rakowie woda dość normalna nurt dość duży, słabe brania dwa małe leszczyki ale byłem tylko 4godz raczej rozpoznawczo [2013-07-04 20:23]

lendzik

Byłem z piatku na sobote. Dojazd bez tragedii niestety komary szkoda gadać. Nurt rzeki całkiem znosny. Łowiłem na kosze 40g około 30m od brzegu i nie ciagneło mi zestawu. Brały krąpiki i leszczyki takie do 35 cm. [2013-07-09 15:52]

sebolek

Wróciłem około 12 z Wałów.Byłem na nocce z kolegą.Brania były częste,dominowały leszczyki 30,35cm...(jeden46cm.)klenie 35cm,jedna jaź 42cm,parę dość ładnych karasi a koledze nawet  38cm karp się uczepił...!W nocy niewymiarowe sumy...Woda dość niska,ale ogólnie nasz pierwszy wypad nad Odrę możemy zaliczyć do udanych.
[2013-07-09 16:14]

rechu

byłem na urazie i efekt takie to lechole z nocki :) [2013-08-27 14:24]