Odra na odcinku Wrocław - Zielona Góra

/ 10 odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Zna ktoś ciekawe miejsca na tym odcinku? 

Co można złowić wybierając się na ryby w te okolice w połowie czerwca?

Czekam na wszelkie wasze sposoby, przynęty i opinie:)

rafalwedkuje

Kolego przez Legnicę płynie Kaczawa. 

''Przez Legnicę przepływają 3 rzeki: Kaczawa, Czarna Woda i Wierzbiak oraz trzy mniejsze, biorące swoje źródła nieopodal granic miasta potoki: Kopanina, Pawłówka i Lubiatówka.
Wezbrana Kaczawa

W obrębie Legnicy znajduje się kilka zbiorników wodnych, pełniących funkcjeretencyjne (sztuczny zalew na Czarnej Wodzie – Kąpielisko Północne – w północnej części miasta, zbiornik wodny na Pawłówce Huty Miedzi "Legnica" na terenach dawnej wsi Białka), bądź będące ostoją dzikich ptaków, płazów oraz roślinności wodnej (glinianki w Lasku Złotoryjskim, w rejonie Pawic, rozlewisko Pawłówki w pobliżu linii kolejowej w kierunku Zgorzelca). Na terenach pomiędzy Obwodnicą Zachodnią miasta, Czarną Wodą, a Kąpieliskiem Północnym rozciągają się bagniste tereny zalewowe.''

Znam łowiska na odrze w gminie miękinia a dokładniej łowisko prężyce z obu stron odry.Są jeszcze strorzecza odryw tych okolicach ale uwaga są w dużej części prywatne. Na odrę powyżej rokity to tylko dla zabawy. Rybki są nie smaczne niestety jak dla mnie chociaż są tacy co się zajadają. Jedni córkę inni teściową. Są tacy co babkę........ hi hi ha (2012/05/17 10:05)

Jaxon1705

Słuszna uwaga, oczywiście chodzi o Wrocław.

Wybieram się na Odrę pierwszy raz, więc liczę na wszystkie wasze wskazówki:)

Wracając do smaku ryb z tej rzeki, jest aż tak źle?

(2012/05/17 13:37)

rafalwedkuje

Powyżej Brzegu Dolnego i zakładów chemicznych ROKITA.Ryba jak dla mnie śmierdzi i jest nie jadalna. Kolega w Głogowie łapie i się zajada są pyszne jak mówi. Wujaszek tam łowi i nigdy nie zabiera złowionych rybek. Jak przyjeżdża do nas to nie może się najeść naszymi rybkami. Tak to już jest. Osobiście nie próbowałem ale chłopaki opowiadają że na ''inaczej pachnące'' uklejki z malczyc dobrze brały sandacze na słupie. Ale teraz już nie wolno tak.
Jak pisałem znam okolice Prężyce i drugi Brzeg Uraz. Tam są rybki i nie małe. Dobre stanowiska.Starorzecze odry też obfituje w rybki. Z Wrocka to rzut beretem. Pół godzinki i moczysz kija.Łowisko prężyce bardzo dobry dojazd i miejsca do kempingu itp. Polecam.  (2012/05/17 14:00)

Jaxon1705

Te łowiska są w lesie czy raczej nie ma szans np. na rozpalenie ognia? (2012/05/17 19:20)

u?ytkownik47420

pozwoliłem zmienić sobie tytuł wątku ,mam nadzieję że nikt mi nie będzie miał tego za zle bo ta Legnica troche mogła wprowadzać zamieszania

(2012/05/17 21:05)

Jaxon1705

abuadam, dobrze zrobiłeś, dzięki (2012/05/17 21:52)

rafalwedkuje

'' Te łowiska są w lesie czy raczej nie ma szans np. na rozpalenie ognia? ''

Powiem że pewnie można palić ogniska bo sporo jest śladów po ogniskach. Nie wiem  jak to się ma z prawem.
Ja osobiście zawsze na dłuższe wycieczki staram się zabierać mały przenośny grill.  Nigdy nie miałem z tego powodu nieprzyjemności. Więc proponuje zakup takiego grilla  za śmieszne pieniążki i z głowy problemy. A i ognisko w nim małe będzie urocze. Teren od strony prężyc jest mieszany i są dżewka gęsto i ładne polanki. Od strony urazu to jesteś na przestrzeni otwartej z pojedyńczymi drzewkami. 
Jak chcesz biwakować na dłużej to zdezydowanie polecam w moim mniemaniu od strony prężyc i łatwiejszy dojazd autem do samej wody. Od Urazu też dojedziesz ale dziury jak talala.  No 

(2012/05/17 22:53)

Jaxon1705

Rafalwdkuje, zdradzisz swoje sposoby na złowienie np szczupaka, klenia, leszcza, bolenia, sandacza? (2012/05/18 07:30)

rafalwedkuje

'' Rafalwdkuje, zdradzisz swoje sposoby na złowienie np szczupaka, klenia, leszcza, bolenia, sandacza?''

Odra to tylko duże leszcze na czerwonego z gruntu z koszyczkiem. Próbowałem na fileta coś innego ale bez specjalnych efektów. Szczupaka to u siebie LENA2 spinem na blachę i na żywca z płotki i karasia.Sandacz zawsze j.Słup żywiec z gruntu uklei i uklei z styropianem i karaś.Czasami dodatkowo koszyczek rybny)Karpik j.Długie (prywatne nie komercyjne) w starorzeczu odry na kuku i na kanapkę biało czerwonego. Są tam też okazy medalowe. Widziałem na własne oczy. Moje to do 3kilo i wystarczy.  Tam też się pokusiłem na szczupaka spinem i efekty nie przekroczyły u mnie 75cm.  Miejscowy kolega ciągną już tam metrowe. (ale on zawsze ma efekty bo się urodził z wędką i mieszka sto metrów od odry     hi hi).
Często jest tak że to co złowię to zjadam dla tego  w inne ryby nie celuje.  Czasami przyłowem jest okoń.  Mam ochotę na suma ale potrzeba mi korepetycji praktycznych.
Cóż więcej mogę powiedzieć. Nie komplikuję tego co lubię.
(2012/05/18 11:12)

Jaxon1705

ok, dzięki wielkie :)  (2012/05/18 21:58)