Zaloguj się do konta

Odra: Na co bierze KLEŃ oraz LESZCZ???

utworzono: 2011/05/02 13:16
lepajunior

Witam!Gdzie bierze KLEŃ oraz LESZCZ na odrze, warkocz, nurt, kukurydza czy może coś innego??? [2011-05-02 13:16]

Kleń woli spokojniejszą i płytszą wodę wiosną, lubi groch, kuku, czerwonego i przynęty spinningowe. Leszcz raczej w warkoczach, ale na głębszych i spokojnych zatoczkach też żeruje na kuku, białego i czerwonego, rosówkę, makaron itp. [2011-05-02 13:53]

panoni

Osobiście zauważyłem że kleń którego złapałem na Odrze pod wieczór z soboty na niedzielę zdecydowanie był na braniu kukurydzy Wynik nie imponujący ale 48cm miał :) Leszcze dość słabo żerowały sąsiedzi wyciągnęli kilka max 30cm W stosunku do ilości wędkarzy ja noc mogę uznać za udaną . Oczywiście mój Kleń poszedł-odpłynął jak to w moim zwyczaju bywa <jupi> [2011-05-02 14:15]

przemo1980

łowcą kleni nie jestem,ale kilka sztuk złowiłem i te które udało mi się zlowić w większych rzekach typu Wisła to trafiły się na pograniczu wody spokojnej z nurtem, bądz w warkoczach.W mniejszych rzekach to praktycznie w nurcie. Natomiast jeśli chodzi o leszcza to moim zdaniem leszcz w rzece woli spokojniejszą wode. [2011-05-02 19:51]

striggley

większość leszczy jakie złowiłem w Odrze brały na pograniczu nurtu z spokojną wodą lub w warkoczu , klenie w klatkach między główkami kukurydza lub wątroba , na leszcza co nie założysz będzie dobrze wciąga wszystko co się da
[2011-05-02 20:50]

kacper888

jakom zanente zastosować na leszcza 
[2013-06-05 20:53]

dunster35

Zacznijmy od klenia.
Kleń:
-jego ulubione miejsca to zaczepy,zalane główki i zacienione miejsca. Z moich doświadczeń najlepiej bierze na kukurydzę a na spinning na 3 cm żuczki.
Leszcz:
Spotkasz go przy mocnym nurcie bardzo lubi takie miejsca . Na leszcza jest najlepszy czerwony robak. A zanęta musi być słodka z melasą, pęczakiem, pszenicą ,aromatem waniliowym,otrębami i bułką tartą
[2013-06-17 18:41]