Zaloguj się do konta

Odra między Opolem a Brzegiem.

utworzono: 2011/12/06 19:28
Eskadie

Witam,Jakie ryby fajnie łowi się na Odrze, na odcinku między Opolem a Brzegiem (bądź w okolicach). I na co? Spinning, grunt, może spławik? Czy w ogóle jest ten odcinek bogato zarybiony?
Z góry dziękuję.
[2011-12-06 19:28]

ja na odrze w Naroku lapalem ,ale to na wiosne duze plocie i duze ilosci:)
tam taka jakas mala rzeczka ,czy dosc spory row wpada do odry i tez na tym rowie ,duze plocie braly ,jak i jazie takie po mniej wiecej 1.5-2kg (przeplywanka splawik)

We wsi Golczowice za lasem jest dojazd do odry i sa tam takie cypelki ,czy glowki zalezy jak to ujac:)
I tam pomiedzy glowkami rzucalem i na grunt i na splawik ,tylko dosc gleboko bylo ,okolo 4m ,juz za bardzo nie pamietam:)
Pomiedzy tymi glowkami woda powoli tak krazyla ,a zaraz za szczytami glowek juz byl glowny nurt.
Wiec w nurt rzucalem na trupa za sandaczem i prad wody znosil zestaw gruntowy ,na pogranicze nurtu i tej w kolko plywajacej wody miedzy glowkami .
CZesto byly nawet dobre efekty:)

A dokladnie miedzy glowki rzucalem na splawik ,oczywiscie przy tym necilem:)
niekiedy trafialy sie spore leszcze (2-3.5kg) takie bynajmniej ja tam lapalem ,na biale i czerwone robaki.

Mniej wiecej podobnie mozna polapac w Mikolinie kolo mostu od strony Niemiec,czyli Popielowa;)
no i dobre miejscowki sa w Kopaniu ,czy Zwanowicach na kanale.
Mozna tez porzucac za szczupakiem blachami:)

Dodam tylko Ze bylo to minimum 10 lat temu ,bo juz tam nie mieszkam:):)
pozdrawiam:)

[2011-12-06 20:24]

arekde

To ja pomogę bardziej...byłem tam ostatnio i rzeka jeszcze jest..płynie z wolna i wody mało ale jest! [2011-12-06 20:56]

Eskadie

Mam nadzieję, że w ciągu dziesięciu lat niewiele się, przynajmniej na tym odcinku Odry zmieniło.Właśnie w Naroku znalazłem łowisko, fajne, szkoda tylko, że wykarczowane. 
[2011-12-06 21:22]

Witam

Jak to kolega Strong1974 ujoł mieszkam od strony Niemiec czyli w Popielowie :)

Dosyć często wędkuje na Odrze i mozna wyhaczyć fajną rybke min. sandacze, szczupaki, bolenie, dorodne płocie i leszcze. W zeszłym roku złapałem nawet węgorza. Kolega Strong1974 podał bardzo dobre miejsca.

Pozdrawiam

[2011-12-06 21:58]

Jak to kolega Strong1974 ujoł mieszkam od strony Niemiec czyli w Popielowie :)

pozdrawiam ,mieszkalem kiedys po drugiej stronie odry:):):)
[2011-12-06 22:07]

Dzięki Strong1974, również pozdrawiam :) [2011-12-07 19:20]

baksu

Odświeżam temat ponieważ mój poprzedni modek wywalił.... Czy jest na sali kolega który zapraszał w okolice popielowa na wspólny wypad na suma???
ponawiam też prośbe o jakieś fajne miejscówki między opolem a brzegiem???Oraz proszę o wyjaśnienie jak można dojechać powyżej tamy za tzw. "pomnikiem ruskich" i co tam można połowić? [2013-05-30 14:08]