Zaloguj się do konta

Odra Lubiąż - Kwiatkowice

utworzono: 2012/04/03 09:18
lukaszlca

Witam.Chcę się wybrać nad odrę ale jeszcze nigdy tam nie wędkowałem i nie wiem za co się zabrać.
Mam kilka pytań:1. Jaki sprzęt (wędka, kołowrotek)?2. Jakie zestawy ( koszyczek zanętowy czy może ołów przelotowy i ilu gramowe)?3. Jakie miejsca najlepiej obławiać ( środek czy może przeciwległy brzeg)?4. Może ktoś zna jakieś fajne i spokojne miejsca w tych okolicach i chciałby się nimi podzielić?5. Na co najlepiej się nastawić w kwietniu?6. Jakich przynęt używać ( smaki i kolory)? 
Pozdrawiam:)

[2012-04-03 09:18]

Witam.Chcę się wybrać nad odrę ale jeszcze nigdy tam nie wędkowałem i nie wiem za co się zabrać.
Mam kilka pytań:1. Jaki sprzęt (wędka, kołowrotek)?2. Jakie zestawy ( koszyczek zanętowy czy może ołów przelotowy i ilu gramowe)?3. Jakie miejsca najlepiej obławiać ( środek czy może przeciwległy brzeg)?4. Może ktoś zna jakieś fajne i spokojne miejsca w tych okolicach i chciałby się nimi podzielić?5. Na co najlepiej się nastawić w kwietniu?6. Jakich przynęt używać ( smaki i kolory)? 
Pozdrawiam:)

cześć może zaczne tak; odra wbrew pozorom to trudne i wymagające łowisko które nie raz zaskakuje doświadczonych wędkarzy nie tylko początkujących, tak że co do Twoich pytań jednoznacznej odpowiedzi nikt Ci nie jest w stanie udzielić.Jeżeli chcesz łowić z gruntu polecam feeder c.w.60-150 gr.długość 3,60-3,90 kołowrotek dość mocny i spory aby pomieścił ze 150-200 metrów żyłki 0,22-0,25 co do zestawów każdy ma swoje zdanie na ten temat ja łowie najczęściej z koszyczkiem na rurce anty splontaniowej ,ale z przelotowym ołowiem też mi się zdaża ciężar musisz dobrać sam do uciągu wody a ten jest różny w zależności od stanu wody.Miejscami wartymi obławiania są klatki między głowkami zarowno przy podmytym brzegu jak i przy warkoczu wymyte głębokie rynny i głowki od strony napływowej(uwaga na zaczepy)możesz też próbować w nurcie jeżeli uciąg i sprzęt Ci na to pozwoli.Co do miejscówek to wszędzie panuje ta sama zasada najlepsza miejscowka to ta zawsze najbardziej oblegana przez wędkarzy a więc będąc nad wodą sam zobaczysz gdzie warto siadać.Gatunku ryby nie podam Ci żadnego ktory będzie w kwietniu typowym pewniakiem bo to jak wróżenie z kart, pojedź nad wodę z białymi robakami pinką gnojakiem kukurydzą rasówkami czy wątróbką i próbuj po kolei na wszystko co masz dostępne (bywa tak że w ciągu kilku godzin brania są na kukurydze i nagle wszystko zamiera zmieniasz przynęte na haku na np.białego czy rosowke i zabawa zaczyna się od nowa)nie ma zasad panujących na odrze ta rzeka rządzi sie swoimi prawami i poprostu wędkarstwa w takim łowisku nikt Ci nie opisze jako poradnika.Odra to dzika rzeka co roku niby ta sama ale zakażdym razem inna zwłaszcza po wysokiej wodzie i żeby mieć wyniki ciągle trzeba kombinować z przynętami i wszystkim innym dlatego to łowisko jest tak piękne i nigdy sie nie znudzi.Dbaj o czystość na łowisku nie zostawiaj śmieci szanuj otoczenie bo wkońcu jesteś tam gościem a natura sama Ci to wynagrodzi nie tylko pięknymi rybami ale i wrażeniami z otaczającej Cie przyrody.I rób sobie notatki z każdego wyjazdu to się bardzo przydaje.I ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ WIOSENNE BRZEGI BYWAJĄ BARDZO ŚLISKIE I NIE TRUDNO O NIECHCIANĄ KĄPIEL.Ja wedkuje na odrze od ponad 15 lat i nadal nie odważe sie stwierdzić że znam tę rzeke tak że cierpliwości i wytrwalości Ci życze no i oczywiście medalowych okazów a wierz mi pływa ich wiele i tylko trzeba umieć je przechytrzyć aby dały sie złowić.Pozdrawiam




[2012-04-03 15:39]

lukaszlca

dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź:)wychodzi na to że trzeba być przygotowanym na wszystko bo nie wiadomo co zastaniemy nad wodą. Jednego dnia może być lekki nurt a zaraz na drugi dzień bardzo silny.Pozdrawiam serdecznie:)  [2012-04-05 12:36]

nicponios

a jak jest z dojazdem do rzeki w okolicach Lubiąża?mógłby ktos pokazac na mapce z google maps?dzięki [2012-04-09 19:40]