Odra Kędzierzyn-Koźle-stan wody,efekty

/ 189 odpowiedzi / 17 zdjęć
szczepcio


prosze bardzo :)


Ładne sztuki. (2013/09/01 18:01)

daro22


prosze bardzo :)


Witam,mozna wiedziec na co wziely te sumy?? (2013/09/01 23:24)

skydriver1


zywce czy trupki? bo ja akurat na rzece zawsze zarzucam trupka, zazwyczaj ukleje lub plotke 10-15cm, w tym roku na Rogach trafilem tylko 2 sandacze ledwo wymiarowe na to... a 3 lata temu jeden bydlak w srodku dnia wzial mi na 20cm ukleje...po 10 minutach walki strzelila plecionka :/...zapewne w granicach tych sztuk na Twoich zdjeciach...nie pokazal mi sie nawet :( (2013/09/02 20:55)

daro22


żywce 

Dzieki.. (2013/09/02 23:09)

Blackret


Cześć. Mam pytanie Czy łowił z was ktoś na Odrze w miejscowości Cisek??

Jak tam z dojechanie samochodem czy są jakieść dojścia do rzeki ??

No i czy tam coś się dzieje ??

 

(2013/09/03 01:32)

berthold


Cześć. Mam pytanie Czy łowił z was ktoś na Odrze w miejscowości Cisek??

Jak tam z dojechanie samochodem czy są jakieść dojścia do rzeki ??

No i czy tam coś się dzieje ??

 


byłem tam rok temu chyba ze 2 razy ale lipa jak jedziesz od strony sośnicowic to za zakładami azotowymi za przejazdem kolejowym następna ulica w lewo potem z 2 kilometry i odbijasz w prawo dojedziesz na rzekę ale auto przed wałem musisz zostawić (2013/09/03 10:02)

Ircowiec


Cześć. Mam pytanie Czy łowił z was ktoś na Odrze w miejscowości Cisek??

Jak tam z dojechanie samochodem czy są jakieść dojścia do rzeki ??

No i czy tam coś się dzieje ??


Witam, na tym odcinku od śluzy do mostu remontowanego dawniej drewnianego  (bierawa)  intesywnie kopie barka  wiec nie polecam tego odcinka  Pozdrawiam

 

(2013/09/03 17:54)

Ircowiec


zywce czy trupki? bo ja akurat na rzece zawsze zarzucam trupka, zazwyczaj ukleje lub plotke 10-15cm, w tym roku na Rogach trafilem tylko 2 sandacze ledwo wymiarowe na to... a 3 lata temu jeden bydlak w srodku dnia wzial mi na 20cm ukleje...po 10 minutach walki strzelila plecionka :/...zapewne w granicach tych sztuk na Twoich zdjeciach...nie pokazal mi sie nawet :(


 Żywce 30cm+ sztywne morskie kije  plecionka 0,50  mocny kołowrotek    inaczej nie ma sie co nastawiac na suma  bo podchodza ponad dwu metrowe  wiec  sprzet musi byc konkretny 


na sandacza zarzucam zawsze na zywa przeszyta ukleje  trafilo sie kilka sandałów ale bez wymiaru   ale w taka ukleje ostatnio  wyciagalem klenie 50+cm

Pozdrawiam

(2013/09/03 18:00)

Blackret


Dzięki za szybką odpowiedz.

W takim razie wybiorę się chyba na Odrę w Kędzierzynie Kożlu.

Pozdrawiam

(2013/09/04 00:07)

skydriver1


ok, moze i ja zatem sprobuje w takim razie na zywca, leszczyki zakladasz na kotwice?
Co do Ciska- bylem w tym roku z 6-7 razy -okolo 1-2 km ponizej mostu, na kilku roznych glowkach, niestety efekty beznadziejne :( male sumy na rosowki, na trupka ani brania, na robaki leszcze do 40cm i sporo drobnicy, niestety przepych ludzi na rogach sklonil mnie to jezdzenia tam - ale  slabooooo :/ . 2-3 lata temu kolo samego mostuw Bierawie/Cisku mielismy kilka ladnych brzan ...w 2010 roku chyba, potem slabiej niestety (2013/09/04 20:23)

Zionbel


Panowie odrazu pisze ze Oderka mi obca :)Wybieram sie za tydzień z ziomkiem i chciałbym zapytać o Rogi.Mianowicie chciałbym sie nastawić na leszcza.W jaka przynete wchodzić ?????Pisze o leszczu nie leszczyku :) (2013/09/04 22:18)

wirefree


Zanim sie wybierzesz nad Odre sprawdz stan wody i czy jeszcze opada bo jak Opada to złowisz co najwyzej krapia. (2013/09/04 22:47)

Ircowiec


Przypomne wszystkim że jeszcze do konca tego miesiaca lewy brzeg patrzac z nurtem  od mostu drogowoego do kanalu gliwickego jest w weekendy wylaczony z wedkowania lowienie  w tym okresie  kosztuje 200zł  i wszystkie ryby trzeba wypuscić   widzialem kilka razy jak wlepiaja takie mandaty   miejscowy dostaje  poczuczenie i sie musi zwina my z katowickiego odrazu mandat 


Co do leszcza  polecam jakas zanete leszczowa na  rzeke   lub sama baze na rzeke i  dodatek marcela carmel   mozna dodatkowo rozmieszac z melasa  i duzo robactwa to podstawa pinka pinka pinka  na hak 2-3 mady i na koniec jedna pinka  


aaaa i  szanse masz nie tylko na leszcza   bierze na to brzana, swinka, klen , duza ploc , a zdarzaly sie zablonkane sandacze na bialego 


i jest jedna zasada której ja sie trzymam od kilku lat  dlugie przypony 60+cm   i male haki 

stosuje tylko Gamakatsu LS-1810*   16 14 12 małe   sa to haki cienke i bardzo ostre  przy kazdym braniu praktycznie nie trzeba zacinac ryba sama sie zacina  


co do stanu wody sprawdzisz ja na pogodynka.pl ale na tym odcinku  pomiedzy sluzami  widac w ciagu dnia jak woda opada i poziom sie podnosi     

(2013/09/05 21:03)

mikefish


Witam,
jesli mogę - dopytam:
1. Czy można wjechac autem w ciągu tygodnia na zachodnia-południowy brzeg - kiedyś był tam znak zakaz wjazdu? Czy jest potrzebna tam jaklaś dodatkowa dopłata ( z łowienie na tym brzegu?)
2. Czy wjazd na brzeg północno-wchodni jestm ten sam, który był 6 lat temu? Czy cos się zmieniło?
Dzięki z góry za odpowiedź,
pozdrawiam (2013/09/08 11:03)

irek0613


Witam kolegów mam pytanko jak woda w okolicach opola jaki uciąg
i czy coś bierze,pozdrawiam połamanie życze. (2013/09/08 17:31)

mikefish


Hej.
Czy coś bierze - patrz mój ostatni post w temacie Odrzańskie feederowanie

Co do uciągu (met gruntowa) - jak byłem w sobotę  - od 06:00 do 08:00 wystarczało 70g, po 08:00 min 100g. Płynie duzo sinic - najprawdopodbniej z spuszczanego Jez. Turawskiego, gdzie cała woda zakwitła. (2013/09/08 17:41)

irek0613


Dzieki kolego ja w sobote się wybieram na nockę a na jaką zanente tego leszcza ijakies dodatki
 jesli mógłbyś coś zdradzic,pozdrawiam aby więcej takich okazów. (2013/09/08 17:59)

mikefish


Hej,
co do zanęty : długo wydawało mi się, że to właśnie rodzaj zanęty jest najważniejszy - wazniejsze od rodzaju jest jej odpowiednie przygotowanie, dodanie odpowiedniej gliny, namoczenie, celne podanie, a jeszcze bardziej istotne są szczegóły w zestawie leżącym na dnie.
Zanęta oparta na MVDE Gold Pro Bream. (2013/09/08 18:49)

Ircowiec


kolejny raport z odry   od 06.09 okolo godziny 15 do 08.09 godziny 8 rano 

jak zwykle ludzi tyle ze stanowisk brak    stan wody uciag  i czystosc standartowa bez wiekszych zmian   na białą tybe za dnia totalna porazna  ryba nie brała  ktos tam zlapal jakies pojedyncze sztuki    nocka  z piatku na sobote  sum nie doholowany do brzegu spio sie jakies 3-4 metry od brzegu   soboty na niedziele wyciagniety 115cm  i to tyle z tego weekendu Pozdrawiam

(2013/09/08 21:10)

mikefish


kolejny raport z odry   od 06.09 okolo godziny 15 do 08.09 godziny 8 rano 

jak zwykle ludzi tyle ze stanowisk brak    stan wody uciag  i czystosc standartowa bez wiekszych zmian   na białą tybe za dnia totalna porazna  ryba nie brała  ktos tam zlapal jakies pojedyncze sztuki    nocka  z piatku na sobote  sum nie doholowany do brzegu spio sie jakies 3-4 metry od brzegu   soboty na niedziele wyciagniety 115cm  i to tyle z tego weekendu Pozdrawiam


hmmm...qrcze ...a miałem jechać do KK w środę po południu posiedzieć :-) 
Ircowiec - dojazd do wody nie zminił sie na przestrzeni ostatnich lat??? czy są jakies nowe wjazdy porobione/ lub nowe zakazy wjazdu wkopane? (2013/09/08 21:33)

Majster 81


Nic się nie zmieniło po staremu. (2013/09/08 21:56)

gacek84


witam w  sobote  też szukałem wolnego  miejsca masakra tak zawalony brzeg . obok  nas połapali  brzany i leszcze a tak  to lipa (2013/09/08 22:20)

Ircowiec


kolejny raport z odry   od 06.09 okolo godziny 15 do 08.09 godziny 8 rano 

jak zwykle ludzi tyle ze stanowisk brak    stan wody uciag  i czystosc standartowa bez wiekszych zmian   na białą tybe za dnia totalna porazna  ryba nie brała  ktos tam zlapal jakies pojedyncze sztuki    nocka  z piatku na sobote  sum nie doholowany do brzegu spio sie jakies 3-4 metry od brzegu   soboty na niedziele wyciagniety 115cm  i to tyle z tego weekendu Pozdrawiam


hmmm...qrcze ...a miałem jechać do KK w środę po południu posiedzieć :-) 

Ircowiec - dojazd do wody nie zminił sie na przestrzeni ostatnich lat??? czy są jakies nowe wjazdy porobione/ lub nowe zakazy wjazdu wkopane?


6 lat temu nie lowilem na odrze wiec nie pomoge 

(2013/09/09 17:49)