Odra i wał

/ 30 odpowiedzi / 4 zdjęć
Witam.
Szukam informacji i nie mogę nigdzie znaleźć.

Przejeżdżam przez wał w miejscu dozwolonym i następnie jadę wzdłuż wału przez 2 km ale w odległości około 1 metr od podstawy wału, która znajduje się między odrą a wałem.
Ja dowiedziałem się że tak mogę jeździć a jaka jest wasza wiedza w tym temacie ?

MASTINO

Po samym wale Ci NIE WOLNO jeździć, drogami POD WAŁEM jeździć możesz, o ile te drogi nie leżą na czyimś gruncie prywatnym i właściciel tego nie zabrania... (2012/05/22 23:04)

Roxola

Są odcinki na Odrze gdzie śmiało możesz przejeżdżać przez wał i się poruszać między wałem, a rzeką.
Jednak zbyt mało podajesz informacji na temat miejscowości, w której chcesz przejechać przez wał.
Dlatego trudno jest odpowiedzieć. (2012/05/22 23:22)

danon1973

Wydaje mi się, że przez wał możesz przejeżdżać jeżeli biegnie przez niego droga utwardzona. Kiedyś przejechałem autem w takim miejscu a za wałem zjechałem z drogi i podjechałem pod samą rzekę. Podpłynęli do mnie łódką strażnicy i kazali odjechać autem do drogi utwardzonej (udało się bez mandatu :)) a o to, że przejechałem wał się nie czepiali. Dużo jest takich miejsc na Odrze.
Ale jeśli przez wał nie biegnie droga utwardzona, nie możesz przejeżdżać, bo ciężar samochodu może naruszyć konstrukcję wału a potem powódź, przerwany wał i problemy.
To jest oczywiście moje zdanie... niepoparte żadnymi przepisami... bo nic w tym temacie nie znalazłem.
Pozdrawiam (2012/05/22 23:55)

MASTINO

Przez wał drogą przejechać można, ale po wale, po koronie wału jeździć (wzdłuż) nie wolno, przynajmniej w tych województwach, które były dotknięte powodziami. Takie zakazy wydają Wojewodowie. (2012/05/23 09:15)

Bernard51

Przez wał drogą przejechać można, ale po wale, po koronie wału jeździć (wzdłuż) nie wolno, przynajmniej w tych województwach, które były dotknięte powodziami. Takie zakazy wydają Wojewodowie.

Po samym wale Ci NIE WOLNO jeździć,

Podajesz informacje zawezone o twoje znane ci srodowisko-region ale to nie jest cala Polska
Sa waly drogi odpowiednio utwardzone dla przejazdu  wzdluz rzek i zbiornikow po obrzezach  (2012/05/23 10:49)

JKarp

Przez wał drogą przejechać można, ale po wale, po koronie wału jeździć (wzdłuż) nie wolno, przynajmniej w tych województwach, które były dotknięte powodziami. Takie zakazy wydają Wojewodowie.

CześćMaciek w Stolicy i okolicy jak namierzą samochód za wałem masz ciepło. Nie wolno jeździć drogą przez wał a po koronie lepiej nawet nie myśleć.JK (2012/05/23 11:10)

jurek096

Wiadomo,że w Stolicy sami debile ustanawiają prawo (2012/05/23 11:18)

MASTINO

Podajesz informacje zawezone o twoje znane ci srodowisko-region ale to nie jest cala Polska 
Sa waly drogi odpowiednio utwardzone dla przejazdu  wzdluz rzek i zbiornikow po obrzezach 

Nie. I czytaj ze zrozumieniem tekstu, a potem poprawiaj. Ja nie mieszkam w regionach ani Wrocławia, ani Opola, ani Sandomierza, i wielu setek innych miast dotkniętych powodziami, gdzie również są wprowadzone takie zakazy jak w moim regionie.

To świadczy o "zawężeniu" informacji?- ......" nie wolno, przynajmniej w tych województwach, które były dotknięte powodziami. Takie zakazy wydają Wojewodowie."

Zdj. ze strony- 

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/949061,wroclawianie-sami-niszcza-sobie-waly-przeciwpowodziowe,id,t.html

(2012/05/23 11:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MASTINO

CześćMaciek w Stolicy i okolicy jak namierzą samochód za wałem masz ciepło. Nie wolno jeździć drogą przez wał a po koronie lepiej nawet nie myśleć.JK

No tak Janusz, w przybliżeniu i uogólnieniu właśnie o tym napisałem, a o Warszawie nawet nie wiedziałem. Jest któryś punkt prawa wodnego (nie chce mi sie szukać), mówiący o tym, że właściciel terenu MUSI udostępnić dojazd do wody przez wał przeciwpowodziowy....etc. Także w miejscach do tego wyznaczonych przejechać można i to miałem w zamyśle swojej wypowiedzi. Nie gdzie się chce przejechać, tylko tam gdzie można wyznaczoną drogą przejechać. 80 % wałów przeciwpowodziowych z tego co wiem w naszym kraju jest zamknięta dla ruchu, z miejscami wyznaczonymi do ich pokonania. Więc nie tak jak sugeruje mi Bernard, że ja opieram się na swoim regionie, tylko na większości regionów z wałami przecipowodziowymi, a zwłaszcza tych po powodziach i z nieremontowanymi ich koronami od wielu lat. Lepiej i taniej jest zakazać ruchu po nich niż remontować. (2012/05/23 11:34)

JKarp

Cześć  Lepiej i taniej jest zakazać ruchu po nich niż remontować.Maciek jak z naszymi drogami : lepiej postawić znak ograniczający prędkość i " Inne niebezpieczeństwo " niż remontować.Co prawda rozumiem, że czasem lepiej mieć samochód w polu widzenia ale czasem jak widzę tylne koła na granicy lądu i wody to mnie nosi...@jurek096 tu jest bardzo dużo wędkarzy - gdyby każdy chciał postawić auto za tyłkiem to po tygodniu wał byłby i dosłownie i w przenośni rozjechany. Jak ja mogę czasem dygać 300m w jedną stronę trzy razy to i każdy może się przejść.JK (2012/05/23 11:45)

Roxola

Dokładnie, przejazd przez wał jest możliwy jedynie w miejscach do tego wyznaczonych i jest to również w
miejscowościach gdzie występowały powodzie, dlatego nie sugerujcie się tym, że jeżeli była powódź to przejazd
jest zabroniony. Jeżeli jest droga wybetonowana i nie ma zakazu wjazdu to przejazd jest dozwolony.
Dodam jeszcze, że miejsca, które ja znam są wyłożone wielkimi betonami, natomiast poruszanie się pomiędzy
wałem, a rzeką jest zupełnie dozwolone jednak (wiadomo) z zachowaniem odległości od wody.
Wielokrotnie byłam tam kontrolowana i nikt, nigdy nie zwrócił uwagi na to że samochód jest między rzeką a wałem.
Odbywają się tam również okręgowe zawody wędkarskie... jak będę w sobotę i niedzielę, to zrobię zdjęcie i dodam do wątku.
Dlatego też zapytałam autora wątku o miejsca, w których chce przejechać przez wał.

P.S
Zapomniałam dodać, ze znam odcinek wału na rzece Wiśle, gdzie jedzie się wzdłuż wału,
po jego koronie, jednak ten odcinek, również jest wyłożony betonami i nie zawsze
jest tam możliwy wjazd. Na to, potrzeba mieć zgodę.
W moim przypadku taką zgodę otrzymuje Okręg na czas odbycia zawodów.
Tak to wygląda....
(2012/05/23 12:10)

karpiarzdarek

Napiszę jeszcze raz bo widzę że za bardzo nie rozumiecie.

Przejeżdżam przez wał w miejscu dozwolonym (Wrocław zalew Prężyce)
Znajduję się między odrą a wałem i wiem że tutaj można jeździć.
Ponieważ mam czym przejeżdżam przez trzcinowisko jadę samochodem przy podstawie wału ale między odrą a wałem. Wały są koszone, więc jedno koło jedzie po skoszonym a drugie koło po metrowej trawie. Ta odległość od podstawy wału wynosi ok 1-2 metry. Prezes w kole powiedział że można jeździć ale czy to nie za blisko podstawy wału.
Znam lepszy dojazd ale chcę być legalny bo mam zamiar w tym roku poświęcić się odrze bo łowienie tych samych miśków w stawie już mnie nie pociąga. (2012/05/23 18:01)

mastifff

Roxola dobrze prawi ;-) i jej posłuchaj.

(2012/05/23 19:09)

użytkownik99254

Mieszkam w sąsiedztwie kilku polderów zalewowych nad Odrą. Wszystkie wały posiadają wzmocnioną koronę. Są to takie betonowe trepy "kratki". Jednak po wałach jeździć nie wolno jeśli nie posiada się stosownych zezwoleń, a przy każdym przejeździe są ustawione znaki zakazu i tablice z informacjami.  Do wnętrza polderu można wjechać tylko przez umocnione przejazdy, które są zawsze oznakowane i opisane. Jeśli wewnątrz polderu istnieje jakaś droga, obojętnie jaka, to można się nią poruszać jeśli nie jest to objęte zakazem, czyli jeśli nie jest na wjeździe ustawiony znak zakazu. Żadna jednak ze znanych mi dróg wewnątrz polderów nie przebiega w taki sposób, by trzeba było jedną stroną auta wjeżdżać na stok wału.

Bywa, jak np. na Rakowinie, że drogą wewnątrz można jechać 100 metrów a dalej już jest zakaz.

Myślę, że jeśli droga nie jest oznakowana, to możesz nią się poruszać - tak nakazuje logika. Ale zawsze dokładnie sprawdzaj co i jak, bo możesz się na próżno tłumaczyć.

(2012/05/23 19:45)

karpiarzdarek

Roxola świetnie prawi :)

Nie ma drogi, są ślady po jakichś autach a ja je poprawiłem.
Jutro wstawię zdjęcie.
Z tablic wyczytałem że jest zakaż jazdy samochodem po koronie wału i co ważniejsze dla mnie.
Jest zakaz uprawy ziemi 3 metry od (zapomniałem fachowej nazwy) podstawy wału ale nie ma nic o jeżdżeniu.

A tak to turyści jeżdżą na skróty i mają gdzieś ale tutaj zdjęcia zapodam po niedzieli. Może ja jestem w błędzie i nie potrzebnie jeżdżę na około. (2012/05/23 22:29)

Roxola

Tak jak obiecałam...Przejazd przez wał na rzece Odrze w Kędzierzynie-Koźlu. (2012/05/27 18:33)

Roxola

Zdjęcie zrobiłam stojąc na wale, samochody są pomiędzy rzeką, a wałem (2012/05/27 18:35)

Roxola

Jeszcze jedno zdjęcie, ponieważ na poprzednim zdjęciu wydaje się, że samochody stoją niemal w wodzie.Ja teraz stoję pomiędzy samochodami, a rzeką mniej więcej w połowie odległości.Nie jestem fotografem profesjonalistą ale starałam się to Wam  pokazać, tak jak potrafię najlepiej. (2012/05/27 18:36)

karpiarzdarek

Jak to mówią.
Trzymajmy się kupy, kupy nikt nie ruszy.

A tak poważnie to ja się ścieram aby legalnie dojechać do odry a około 50 wędkarzy ma to gdzieś. Śmigają przez las (100 % nie wolno) i przejeżdżają przez wał ale podejrzewam że w tym miejscu wolno. Nie wstawiam zdjęć bo mam problem. Tak że ja chyba też będę za nimi śmigał bo po co męczyć się 2 km jak można 500 m i gotowe.

ps.
zasiadka dwudniowa na amury przyniosła dwa sumy i dwa klenie, które już nienawidzę. (2012/05/27 22:17)

danon1973

Jak to mówią.
Trzymajmy się kupy, kupy nikt nie ruszy.

A tak poważnie to ja się ścieram aby legalnie dojechać do odry a około 50 wędkarzy ma to gdzieś. Śmigają przez las (100 % nie wolno) i przejeżdżają przez wał ale podejrzewam że w tym miejscu wolno. Nie wstawiam zdjęć bo mam problem. Tak że ja chyba też będę za nimi śmigał bo po co męczyć się 2 km jak można 500 m i gotowe.

ps.
zasiadka dwudniowa na amury przyniosła dwa sumy i dwa klenie, które już nienawidzę.

Ja tam lasu nie widzę, jedynie parę drzew, ale może gdzieś tam jest, nie znam okolicy. Co do samej drogi, to widać na zdjęciach, że jest ona utwardzona (betonowe płyty) w takich miejscach wolno przejeżdżać (jeśli oczywiście nie ma jakiegoś znaku zakazu ;)).
Pozdrawiam (2012/05/27 22:44)

adamo0

Przepraszam ! A czy PSR i SSR może jezdzić po wałach przeciwpowodziowych? (2012/05/27 23:08)

Jack14

A co? Nie spodziewałeś się kontroli i złapali :-) (2012/05/28 13:43)

jurek

adamo0
Przepraszam ! A czy PSR i SSR może jezdzić po wałach przeciwpowodziowych?

Tak mogą , również Policja , Straż Miejska , Gminna , Straż Leśna ,  Straż Pożarna , Pogotowie Ratunkowe , RZGW i inne upoważnione osoby .
(2012/05/28 14:05)

adamo0

A co? Nie spodziewałeś się kontroli i złapali :-)

Ja nie mam czego się obawiać. A już najbardziej kontroli! Jest wszystko na legalu, po prostu pytam bo widzę jak czasami ryją te wały i czyjeś łąki.Ale to ich powiedziałbym chleb (nie dotyczy społecznych).Takie mają prawo i widać tak muszą. (2012/05/28 17:20)

Jack14

Jak widać ci co muszą to się poruszją i żadnego halo z tego nie było.

A było ?

(2012/05/28 18:08)