Zaloguj się do konta

ODPRACOWYWANIE ZA DROBNE PRZEWINIENIA.

utworzono: 2009/06/17 23:10
hellboy

CZĘSTO SIĘ MÓWI O TYM ŻE KARAĆ ZA BRAK KARTY ZEZWOLENIA ITP NIE MÓWIE O KŁUSOLACH,BO TO NIE LUDZIE,CHODZI O ZAPOMINALSKICH WIEMY-KAŻDEMU SIĘ ZDARZA TO MOŻE LEPIEJ STOSOWAĆ KARY TZW-PRACE SPOŁECZNE .CHODZI O SPRZĄTANIE MIEJSC,WYCINANIE CHASZCZY,ITP. NIGDY NIE ZABRAKNIE MIEJSC DO TEGO TYPU PRACY BO WSZĘDZIE ZNAJDĄ SIĘ TACY CO NABRUDZĄ.PO CO KARAĆ MA ZAPŁACIĆ 200ZŁ NIECH ODPRACUJĘ TO ZOBACZY ILE TO KOSZTUJE PRACY INNYCH LUDZI BY TACY JAK MY MOGLI UPAJAĆ SIĘ SWOJĄ PASJĄ.POŁAMANIA KIJA. [2009-06-17 23:10]

no pomysł jest dobry jak dla nas wędkarzy to tak ja sam jak bym zapomniał karty wolał bym to odpracować niż dwie stówy bulić. No ale nasze koła jakoś muszą zarabiać... :) [2009-06-18 05:24]

misiek02020

Witaj masz racje bo kazdemu sie zdarzyc moze zapomniec ale nie powinno sie zapomniec. Ja mam karte wedkarską zawsze w torbie którą biore na ryby to w sumie z kartą jest podobnie jak z prawem jazdy jak zapomnisz wziąść to tez wlepią panowie policjanci nam mandat-tak samo jest z kartą wedkarską :-( Pozdrawiam. [2009-06-18 11:54]

Zapomnienie karty wędkarskiej to ludzka rzecz każdemu może się przytrafić , jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją żeby ukarać kogoś za zapomnienie zabrania z sobą na ryby karty wędkarskiej a byłem światkiem w paru przypadkach zapomnienia karty. Tak więc wobec takich przypadków stosowanie kary odpracowania , sprzątania itp. uważam za nie zasadne, są inne metody które stwierdzą czy zapominalski posiada kartę wędkarską a nie kara .
Natomiast żadne Koło nie zarabia na tych co zapomną kartę wędkarską jak wspomniał ty kolega pindral
[2009-06-18 15:17]

Boss to nie wiedziałem to było moje domyślenie teraz już wiem :) pozdro [2009-06-18 18:21]

slawomir66

Że ktoś zapomni dokumenty nad wodę rzecz oczywista. Bierzemy inna kurtkę i juz problem bo w tej drugiej były papiery. Natomiast kara w postaci sprzątnięcia łowiska nikomu krzywdy ani ujmy na honorze nie przyniesie. Jedna z instytucji mogących kontrolować i ukarać za wykroczenie jest Straż Leśna. Podczas pewnego wędkowania nad zal. sulejowskim zobaczyłem dwóch młodych ludzi, którzy podjechali samochodem dostawczym nad samą wodę i zaczęli ładować z okazałego dołu śmieci do auta. Ludzka ciekawość nie wytrzymałem i podszedłem spytać czy są może pracownikami leśnymi czy może wolontariuszami. Nic bardziej mylnego. Otóż owi panowie podczas wędkowania w nocy podjechali samochodem do samej wody i na dodatek rozpalili sobie ognisko bo im było zimno. Nad zalewem to zabronione. Przyjechała Straż Leśna i zamiast dużego mandatu kazali im posprzątać. Myślę że podeszli uczciwie do sprawy. [2009-06-18 18:32]

Irus369

No, rozsądne potraktowanie sprawy. [2009-06-18 20:15]

lobo.pl

Od kiedy mandat wystawiony przez policję czy PSR zasila budżet koła? Odnośnie karania za wykroczenie odrobkiem społecznym to jestem za. Sprawdza to się znakomicie na szczeblu gmin np. za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Pozdro. [2009-06-18 22:06]

mydi

Pomysł dobry tylko kto dopilnuje wykonanej pracy. Kiedyś leśniczy wydawał zezwolenia na wędkowanie na leśnych jeziorkach by uzyskać zezwolenie trzeba było przez 4 godz. Sprzątać las. I bractwo brało worki szło na browara i wracało z pełnymi workami śmieći tyle że z pobliskich bloków. [2009-06-18 23:38]

mydi

Pomysł dobry tylko kto dopilnuje wykonanej pracy. Kiedyś leśniczy wydawał zezwolenia na wędkowanie na leśnych jeziorkach by uzyskać zezwolenie trzeba było przez 4 godz. Sprząta las. I bractwo brało worki szło na browara i wracało z pełnymi workami śmieci tyle że z pobliskich bloków [2009-06-18 23:45]

jurek

Witam wszystkich , u mnie w Okręgu Płocko-Włocławskim , jeżeli wędkarz zapomniał by zabrać karty wędkarskiej , czy legitymacji ewidencyjnej ( tam są wszystkie opłaty i przynależność do Koła ) , --- to PSR wystawi mu na 100 % mandat w kwocie 200 złotych ..................możecie się tylko domyśleć dlaczego ???????????????....... natomiast strażnicy społeczni wyznaczą kilka dni , żeby wędkarz okazał wymagane dokumenty .................A CO ODRABIANIA ZA DROBNE WYKROCZENIA , TO JA TO STOSUJĘ JUŻ OD WIELU LAT .......jeżeli wędkarz łowi na brudnym stanowisku , łowi na trzecią wędkę (pierwszy raz , gdyż w tym przypadku zostaję spisany i upomniany ) , niewymiarową rybę w dobrej kondycji itp.................. , to dostaje wór 200 litrowy i w naszej obecności sprząta teren wokół łowiska .........a śmieci nigdy nie brakuje .........., I JESZCZE NIGDY NIE ZDARZYŁO SIĘ BY JAKIŚ WĘDKARZ ODMÓWIŁ ............pozdrawiam społecznik Jurek . [2009-06-19 11:37]

hellboy

DO SPOŁECZNIKA JURKA WŁAŚNIE OTO MI CHODZIŁO O ZROZUMIENIE MOJE PRZESŁANIA O ZAŁATWIENIE PO LUDZKU SPRAWY KTÓRA ZDARZYŁA SIĘ NIE RAZ KAŻDEMU Z NAS MÓWIE O ZAPOMNIENIU KART ITP.POZDRAWIAM. [2009-06-21 12:53]

mikser

Jurek święte słowa !!!!!!!!!!!!! żeby chociaż pieniądze z mandatów szły na wodę np. zarybianie -- Pytam a gdzie się podziewają ? STRAŻ Miejska jeżeli wlepi ci mandat to forsa idzie do urzędu marszałkowskiego danego woj. Dlatego bardzo wiele przypadków poprostu olewają chyba że zwróci się im uwagę [2009-06-21 13:59]

Wziąć worek i biegać przy rzece czy jeziorze dla niektórych będzie większą karą niż jakby mieli dać 500 zł. Bo wtedy nikt ich nie widzi jak się "poniżają" sprzątając czyjeś śmieci. A dla osób które nie mają za dużo pieniędzy będzie to pewnego rodzaju ulga. Jestem za. [2009-06-21 16:45]

jacekm67

Popieram Kube, dla kogoś szmalownego zapłacenie mandatu to drobny kieszonkowy wydatek natomiast pobrudzenie sobie rąk zbieraniem cudzych ( a może i swoich ) śmieci to dla takiego poniżenie, taką kare na pewno zapamięta [2009-06-21 17:35]

Gaga

Kto miałby orzekać jaką pracę ma wykonać "zapominalski"?Sąd grodzki, koleżeński? A jeśli "zapominalski" to 70-latek, może o lasce, czy z rozrusznikiem serca, zawałowiec, inwalida itd.itp.etc.- raczej to będzie jego ostatnia społeczna praca w 30 -stopniowym upale, w chaszczach. Czy przewidziane będą więc jakieś badania lekarskie? P.S. najlepiej niech "zapominalscy"wytną wszystkie chaszcze (i drzewa), bo się tylko żyłka o nie czepia i haczyki, trudno dojść do wody i jeszcze trudniej znaleźć w chaszczach śmieci. Pozdro [2009-06-22 22:09]

Trochę Cie poniosło jakby dziadek tyle chorób miał to by na łowisko się nie dowlekł. [2009-06-22 22:16]

spines21

zapomniałeś wędki-nie łowisz, zapomniałeś haczyków-nie łowisz zapomniałeś przynęty-nie łowisz zapomniałeś karty-nie łowisz i nie ma sprawy [2009-06-22 22:30]

mydi

wszystko sięzgadza ale co zrobisz gdy tak jak ja wykupisz zezwolenie w Poznaniu na łowisko w Lesznie a to 80 km i wędke masz i całą reszte a zezwolenie w domu na biórku [2009-06-23 19:25]

TO MASZ PROBLEM JAK Z BILETEM NA AUTOBUS LUB TRAMWAJ. [2009-06-23 19:47]

spines21

faktycznie-niezła kicha.wszystko w rękach konia:-) jesteś zdany na wyrozumiałość strażników jakby co. byłem świadkiem kontroli na łowisku specjalnym,czlowiek miał opłacone ale nie zabrał papierka-żadnych tłumaczeń-musiał zapłacić kare. jak było w Twoim przypadku? [2009-06-23 19:57]

hellboy

panowie karać każdy morzę ok i co z tego ,niech jeden z drugim walnie rundę wokół jeziora a są nie małe, posprząta i ok  WTEDY TAK PO 1.. DZIEŃ STRACONY DLA NIEGO BO NIE POŁOWIŁ .DLANAS POSPRZĄTANE .PO 2 ...POWIE TO INNYM KOLEGĄ I ONI BĘDĄ PAMIĘTAC JAK KOLEGA SPRZATAŁ JEZIORO PO 3 URATUJE BUDŻET RODZINNY Z 2 LUB 3 STÓWEK KARYA PO 4... ZANIM SAM NABRUDZI DOBŻE ZAPAMIETA JAK SAM SPRZĄTAŁ A WOGULE TO RAZ W MIESIACU POWINNY BYĆ PRZYMUSOWE ZBIURKI WĘDKARZY W CELU SPRZĄTANIA JEZIOR Z KTÓRYCH KORZYSTAMY .POZDRAWIAM KOLEGÓW..
[2010-08-10 22:45]

dariuszdyl

Witaj masz racje bo kazdemu sie zdarzyc moze zapomniec ale nie powinno sie zapomniec. Ja mam karte wedkarską zawsze w torbie którą biore na ryby to w sumie z kartą jest podobnie jak z prawem jazdy jak zapomnisz wziąść to tez wlepią panowie policjanci nam mandat-tak samo jest z kartą wedkarską :-( Pozdrawiam.

Ok. tylko za to że zapomniałeś Prawa Jazdy zapłacisz 50 góra 100 PLN, a za to że zapomniałeś Karty i Legitymacji PZW zapłacisz 200 PLN. Za drobne wykroczenia w PZW powinien być odrobek. Można coś zrobić na rzecz koła (naprawa łodzi, odnowienie hangarów) lub łowiska (sprzątanie, naprawa pomostów) [2010-08-12 07:44]

Lutii

Witam serdecznie!!!Masz racje w 100% jak by byly takie kary za wedkowanie bez karty lub klusownictwo,sprzatanie brzegow nad rzekami,stawami i jeziorami to by kilka kozysci z tego bylo
[2010-08-12 16:48]

jurek

W pełni zgadzam się z kolegą Darkiem ............. dariuszdyl ......... Ale jak wszyscy wiecie , to przede wszystkim PSR wystawia mandaty , my społeczni strażnicy nie mamy takich uprawnień -------------- , a pieniądze z tych mandatów nie wpływają do żadnego Koła PZW  , tylko idą do Skarbu Państwa  , a strażnikom PSR za bardzo nie zależy do upomnień wędkarzy ------------ lepiej wystawić mandat i szybko wypełnić normę , bo za większą ilość nałożonych mandatów idzie premia .  Tylko społecznym strażnikom ( bo przecież są wędkarzami i rozumieją sprawy i bolączki w PZW ) zależy o czystość i rybostan Naszych Wód ............... , a PSR ------ to urzędnicy Wojewody i może w całym kraju 2-3 procent , to też wędkarze . PDK .
[2010-08-18 13:14]

toffik

dobry byłby to sposób gdy zapomnisz karty ale nie dla kusoli bo gdyby wiedzieli ze grozi im za kłusowanie tylko sprzatanie to by dopiero była rzez!!!!!!!!
[2010-08-18 13:41]