Zaloguj się do konta

Odpowiednia pora - kiedy biorą?

utworzono: 2010/05/16 13:08
terier123

Siemka, mam pytanie o jakiej porze macie najlepsze brania tych ryb(klenia,okonia,szczupaka,pstrąga i lipienia) Np wczesnym rankiem,rano,przed południem ,po południu, pod wieczór czy wieczorem ? Możecie też napisać konkretne godz np 16-17 A jeszcze dodam że łowię na rzekach górskich małych i średnich oraz na odcinku większej rzeki nizinnej. A i jeszcze jedno łowię na woblery.
[2010-05-16 13:08]

norbi13z

mi kleń, okoń i szczupak najlepiej biorą między godziną 15-18 Pozdrawiam! [2010-05-16 15:07]

dayton

z rana od 5-6 do 8 potem zwijam sie do domu i wracam tak o 17 na jeziorko i siedze do 20-21 i zazwyczaj mam brana :) [2010-05-16 15:10]

terier123

Acha wielkie dzięki wypróbuję jak tylko pogoda się poprawi:)
[2010-05-16 19:08]

pit

Jeśli chodzi o szczupaka to najlepsze wyniki miałem wczesnym rankiem 5-7 i tak godzine przed zachodem jak sie juz szarówka robi.Podobnie jest z kleniem najlepiej go podejść (te najwieksze sztuki ) wczesnym rankiem kiedy jest cisza na wodą i stoi blisko brzegu bo pózniej juz idzie w srodkowe głębsze rejony rzeki i aż do wieczora kiedy podchodzi na płytsze wastwy wody ale tak jest z wiekszoscia ryb drapieznych pod wieczór zaczynają uczte nie tylko szczupaki klenie czy okonie tak samo sandacz sum bolen (jeśli wystepuja w łowisku) i tak do 22-23 później jest przerwa i nad ranem kolejna uczta 5-7 rano.Nie jest powiedziane że w ciagu dnia nie złowisz ładnego szczupaka,klenia czy okonia  ale w tych porach co opisałem według mojego doświadczenia wykazuja najwieksza aktywność.Pstragi łowie od 3 sezonów i napewno sa experci którzy dobrze znaja zwyczaje tych ryb i udziela ci fachowej odpowiedzi ale mojego największego pstraga 52cm złowiłem o 6 rano jak poranna mgła opadała.Lipinie jeszcze nie złowiłem :( [2010-05-16 19:18]

Nie ma ścisłych reguł żerowania poszczególnych gatunków ryb . Na żerowanie mają też duży wpływ: charakterystyka zbiornika,jego ekosystem,rybostan,ciśnienie atmosferyczne,pora roku, temperatura wody, fazy księżyca,pogoda,opady,głębokość akwenu, skład i budowa denna...itd itp. Owszem ,są gatunki ,które mniej więcej żerują na stałych zasadach,ale ta charakterystyka powoduje właśnie to ,że na różnych zbiornikach różnie to może być. Znam akweny,na których np. węgorz bierze często w południowe,letnie słonce na jasnym ,piaszczystym ,płytkim dnie. Ryba jak kobieta, zmienną jest.... [2010-05-16 19:42]

terier123

Dzięki za twoją naprawdę wyczerpującą odpowiedź:) A zapraszam na rzekę Ropę na łowienie lipieni:) Dużo ich tu:)
[2010-05-17 14:47]

No wiesz,odpowiedź równie wyczerpująca ,jak pytanie. Za zaproszenie dzieki,a ja z kolei na Odre ,jak ustąpi do koryta. [2010-05-17 15:14]