Odpowiednia długość przyponu.

/ 3 odpowiedzi
Witam :)
Zastanawiam się nad długością przyponu jaka powinna być w wędkarstwie na grunt i na spławik.
Ja osobiście lubię długie przypony. Ja na feedera używam przypony długość około od 40cm do 60cm, a jeśli chodzi o spławik gdzie łowie z dna lub trochę nad nim używam przyponów około 30-40cm.dł. Co sądzicie o tym?? Czy one nie są trochę nieodpowiednie?? Jeśli tak proszę o rade :)
Wspomnę jeszcze że łowie na jeziorach i próbuje łapać leszcze ze zmienimy wynikami :P.
plampa1


moim zdaniem jeżeli łapiesz z gruntu to możesz mieć przypon 30 cm ale prawidłowo lepiej jest mieć przypono o dłudości 20 cm to najlepsza długość ja łape nad jeziorem na około 2 metrów i łape na 20 cm i mi się sprawdza także a na mały grunt to też mam 20 cm bo dłuższy jest zbędny moim zdaniem (2010/07/29 21:49)

plampa1


moim zdaniem na głębokie wody to od 30 do 20 cm w zupełniości wystarczy przepon ja łape na jeziorze na około 2 metrach i takie przypony stosuje i nie narzekam i na mały grunt też mam takie same przypony (2010/07/29 21:52)

elan1993


Dzięki;) sam nie wiedziałem konkretnie jak przede wszystko na feedera zastosować. A wobec spławika to się zorientowałem po ostatnim łowieniu leszczy na spławik w nocy. Skurkowańce raz łapczywie brały a raz delikatnie i dobrze na to miałem wcześniej przygotowane przypony różnej długości. (2010/07/30 15:45)