Odnośnie PZW i ich wód

/ 10 odpowiedzi
Witam

Chciałem zapytać bo nigdzie na stronie PZW nie moge znaleźć odpowiedzi na moje pytania.
Mianowicie chodzi mi o to że jeżeli wykupie "abonament" na Rok Bieżacy w województwie łodzkim (Łódź) to czy będę mógł łowić na terenie województwa Łódzkiego. Dajmy taki przykład: Mieszkam w Łodzi, mam ten "abonament" ale chce łowić na Zalewie Sulejowskim który też się znajduje w woj. Łódzkim lecz jest oddalony od Łodzi o 70km . Czy będę musiał wykupić pozwolenie badź następny "abonament" na ten akwen bądź rejon?

Jak to działa z tymi Kołami PZW?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam Serdecznie
jacek1987


na zezwoleniu masz wykaz wód na których możesz łowić (2017/08/15 19:47)

Wolfgur


Może konkretniej? Jakaś strona która to potwierdzi? Proszę o więcej informacji związanych z tym tematem.

Dziękuje (2017/08/15 20:10)

MARCIN CK


tu masz http://www.pzw.org.pl/35/cms/18920/wykaz_wod (2017/08/15 20:30)

Romuald55


W PZW nie ma abonamentu. (2017/08/15 20:58)

Wolfgur


Odpowiedzi nadal nie są adekwatne do pytań. Zapytam więc raz jeszcze...

Czy jeżeli mam wykupione "pozwolenie" na ROK bieżacy na wojwództwo łódzkie to czy będę mógł łowić na całym obszarze woj.Łódzkiego? Czy będę musiał zapłacić w następnym kole który ten staw ma pod soba pomimo że jest w woj.Łódzkim..?

Zastanawiam się po co płacić na woj.Łódzkie jeżeli będzie trzeba płacić za inne akweny w innym kole??

Pozdrawiam. (2017/08/15 21:14)

retek


Witam 
Niestety nie będziesz mógł wędkować na wszystkich wodach w województwie Łudzkim gdyż PZW nie jest dzierżawcą wszystkich wód w danym województwie ,masz np  do tego gospodarstwa rybackie  stoważyszenia wędkarskie ,prywatnych dzierżawców i inne instytucje a na każde z nich obowiązuje inna i osobna opłata za wędkowanie  .I tak to jest .
Pozdrawiam (2017/08/15 21:34)

Wolfgur


Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam :) (2017/08/15 22:22)

jabberwokie86


Odpowiedzi nadal nie są adekwatne do pytań. Zapytam więc raz jeszcze...

Czy jeżeli mam wykupione "pozwolenie" na ROK bieżacy na wojwództwo łódzkie to czy będę mógł łowić na całym obszarze woj.Łódzkiego? Czy będę musiał zapłacić w następnym kole który ten staw ma pod soba pomimo że jest w woj.Łódzkim..?

Zastanawiam się po co płacić na woj.Łódzkie jeżeli będzie trzeba płacić za inne akweny w innym kole??

Pozdrawiam.
Nie nie masz pozwolenia "na województwo łódzkie", bo takowych nikt nie wydaje:) Jeśli mieszkasz w Łodzi i opłaciłeś składki w jednym z tutejszych kół, to masz zapewne pozwolenie na okręg mazowiecki, bowiem dawny okręg łódzki został od tego roku przyłączony do okręgu mazowieckiego. Jeśli chodzi o łowiska na terenie woj. łódzkiego, to możesz łowić bodajże na stawach Talara w Ldzaniu, na stawach Krzywie i w różnych sadzawkach na terenie samej Łodzi. Kiedyś do okręgu łódzkiego należały też początkowe odcinki Neru (do Lutomierska), Bzury (do ujścia Ochni) oraz rzeka Moszczenica, ale obecnie zdaje się trwają przetargi/konkursy na gospodarza tych wód. Wykaz wód, na których łowisz możesz znaleźć na stronie okręgu mazowieckiego. Tu masz wykaz wód dawnego okręgu łódzkiego, ale niezbyt aktualny:
http://www.pzw.org.pl/35/cms/18920/wykaz_wod
Co do Zalewu Sulejowskiego, to jest on wodą okręgu piotrkowskiego. Wody województwa łodzkiego należą do 4 okręgów: mazowieckiego (dawny okręgu łódzki), piotrkowskiego, sieradzkiego i skierniewickiego. (2017/08/15 22:24)

jacek1987


jeżeli wykupiles \"abonament\" to dostałeś zezwolenie w którym są wypisane wody na których możesz łowić. czego tu nie rozumiesz? a jak nie potrafisz przeczytać z kartki to wpisujesz w Google wykaz wód okręg (ten w którym kupiłeś zezwolenie). (2017/08/16 10:41)

Wolfgur


jeżeli wykupiles \"abonament\" to dostałeś zezwolenie w którym są wypisane wody na których możesz łowić. czego tu nie rozumiesz? a jak nie potrafisz przeczytać z kartki to wpisujesz w Google wykaz wód okręg (ten w którym kupiłeś zezwolenie).

Moglbys pisac razniej? nie widac wgl co tam piszesz. Nie uzywaj polskich znakow bo robi sie bloto..

  (2017/08/16 11:13)