Odłowy kontrolne

/ 82 odpowiedzi
MASTINO

Następnym razem koniecznie wzywaj Policję widząc przestępstwo kradzieży. Pozwij PZW z powództwa cywilnego o okradanie ciebie, aczkolwiek będzie to przestępstwo z natury, czyli już ścigane z urzędu ale może być na twój wniosek. Ja jak jestem świadkiem przestępstwa, to reaguje natychmiastowo i wzywam Policję. Umiesz?

Następnym razem tak zrobię. Jednak obawiam się, że następnych odłowów kontrolnych nie będzie długo - chyba, że żaby będą łowić.Tak umiem - 112 ...Poza tym tam Policja i była i to oni pilnowali przebiegu odłowów. Więc skoro oni nie widzieli i rozumieli, że jest to grabież to co mam zrobić ? Znasz taką niemoc, że ktoś w świetle prawa ( ponoć ) wyławia sieciami ryby i je gdzieś wywozi z wody co ma 5 hektarów? Najpierw prądem a potem w sieci i pojechali. JK

Jeśli tam już była OFICJALNIE Policja (w co nie wierzę, byli zapewne tylko przejazdem, przy okazji widząc zgromadzenie), to trzeba było oficjalnie zgłosić przestępstwo. Interwencja musi być podjęta na wniosek każdego zgłaszajacego. Zgłosiłeś?  (2014/07/20 11:13)

johnkelly

Bo co? Bo informacji jaśnie pan na tacy nie dostał? Rusz dupe i poszukaj. I nie piszę tu "swoich" mądrości, tylko wykładam ci coś powszechnie znanego każdemu kto choćby liznął prawa o czym ty bladego pojęcia nie masz chłopcze.

Bo pajacujesz i się napinasz :))). Dotarło? :)) (2014/07/20 11:18)

JKarp

Więc po co kłamstwo z wzywaniem Policji? SSR też nie miała prawa zakazać komukolwiek podejścia do pracujacych rybaków tak, żeby nie stanowiło to niebezpieczeństwa w/g zasad BHP, czy innych. Poza tym takich rzeczy nie ma obowiązku ci mówić ktokolwiek na miejscu, a np rzecznik prasowy Okręgu PZW, który już ma taki obowiązek. Robotnik na budowie czegoś na twoim osiedlu, też ci nie odpowie co buduje, bo nie chce i nic mu nie zrobisz. Jego pryncypał już tak.
Jakie kłamstwo z Policją? Oni byli ale wezwali ich ci co robili te odłowy pomimo, że nikt nikomu nie groził itd. Chcieliśmy tylko zobaczyć tym bardziej, że dwa lata wcześniej takie odłowy też się tam odbyły. Nie będę Ci życzył, żeby na Twojej wodzie pojawiła się taka brygada i wyczyściła ją do cna bo ja już takie coś widziałem i przeżyłem. Potem możesz na takiej wodzie łowić żaby.A widziałeś odłowy kontrolne tutaj:http://wrzesnia.info.pl/g/wrze%C5%9Bnia/item/3853-od%C5%82owili-ryby-w%C4%99dkarze-w%C5%9Bciekli-galeriaDlaczego, po co ? To jest normalne? Przecież zarybia się taką wodę z naszych składek. Po co - po to żeby PZW  odłowiła taką wodę ?TO JEST CHORE !JK (2014/07/20 11:20)

JKarp

Jeśli tam już była OFICJALNIE Policja (w co nie wierzę, byli zapewne tylko przejazdem, przy okazji widząc zgromadzenie), to trzeba było oficjalnie zgłosić przestępstwo. Interwencja musi być podjęta na wniosek każdego zgłaszajacego. Zgłosiłeś? 
Była nie przypadkiem.Próbowaliśmy ale po okazaniu dokumentów na te odłowy panowie nas normalnie zbyli mówiąc, że jest to ( PONOĆ ) zgodne z prawem. I to jest właśnie problemem - taka konstrukcja prawa, żeby coś zniszczyć w świetle prawa.Bo odłowy niszczą cały rybostan. PO NAS CHOĆBY POTOP - tak działa odłów kontrolny.JK (2014/07/20 11:27)

johnkelly

Jakie kłamstwo z Policją? Oni byli ale wezwali ich ci co robili te odłowy pomimo, że nikt nikomu nie groził itd. Chcieliśmy tylko zobaczyć tym bardziej, że dwa lata wcześniej takie odłowy też się tam odbyły.
Nie będę Ci życzył, żeby na Twojej wodzie pojawiła się taka brygada i wyczyściła ją do cna bo ja już takie coś widziałem i przeżyłem. Potem możesz na takiej wodzie łowić żaby.
A widziałeś odłowy kontrolne tutaj:
http://wrzesnia.info.pl/g/wrze%C5%9Bnia/item/3853-od%C5%82owili-ryby-w%C4%99dkarze-w%C5%9Bciekli-galeria
Dlaczego, po co ? To jest normalne? Przecież zarybia się taką wodę z naszych składek. Po co - po to żeby PZW  odłowiła taką wodę ?
TO JEST CHORE !
JK

JK, po co cały czas usilnie udowadniasz, że nie jesteś wielbłądem? Nie szkoda Ci czasu? Gościu i tak będzie plótł po swojemu. Czy tylko mi się wydaje, że on prozaicznie należałby do wiadomej ekipy, i stąd takie zaimpregnowane podejście? (2014/07/20 11:32)

MASTINO

Więc po co kłamstwo z wzywaniem Policji? SSR też nie miała prawa zakazać komukolwiek podejścia do pracujacych rybaków tak, żeby nie stanowiło to niebezpieczeństwa w/g zasad BHP, czy innych. Poza tym takich rzeczy nie ma obowiązku ci mówić ktokolwiek na miejscu, a np rzecznik prasowy Okręgu PZW, który już ma taki obowiązek. Robotnik na budowie czegoś na twoim osiedlu, też ci nie odpowie co buduje, bo nie chce i nic mu nie zrobisz. Jego pryncypał już tak.
Jakie kłamstwo z Policją? Oni byli ale wezwali ich ci co robili te odłowy pomimo, że nikt nikomu nie groził itd. Chcieliśmy tylko zobaczyć tym bardziej, że dwa lata wcześniej takie odłowy też się tam odbyły. Nie będę Ci życzył, żeby na Twojej wodzie pojawiła się taka brygada i wyczyściła ją do cna bo ja już takie coś widziałem i przeżyłem. Potem możesz na takiej wodzie łowić żaby.A widziałeś odłowy kontrolne tutaj:http://wrzesnia.info.pl/g/wrze%C5%9Bnia/item/3853-od%C5%82owili-ryby-w%C4%99dkarze-w%C5%9Bciekli-galeriaDlaczego, po co ? To jest normalne? Przecież zarybia się taką wodę z naszych składek. Po co - po to żeby PZW  odłowiła taką wodę ?TO JEST CHORE !JK

Bzdura. Policja owszem przyjedzie, ale nie stwierdzając na miejscu żadnego realnego zagrożenia uznaje wezwanie jako zrealizowane i wraca. No chyba, ze stał tam tłum ludzi z pałami, sztachetami, bronami i kosami w co wątpię, wtedy zostają zgłaszając stan faktyczny dyżurnemu, który podejmuje dalsze działania jeśli są potrzebne. Na pewno więc nie pilnowali rybaków, a już na pewno nie pilnowała ich SSR.
(2014/07/20 11:41)

MASTINO

Jakie kłamstwo z Policją? Oni byli ale wezwali ich ci co robili te odłowy pomimo, że nikt nikomu nie groził itd. Chcieliśmy tylko zobaczyć tym bardziej, że dwa lata wcześniej takie odłowy też się tam odbyły.
Nie będę Ci życzył, żeby na Twojej wodzie pojawiła się taka brygada i wyczyściła ją do cna bo ja już takie coś widziałem i przeżyłem. Potem możesz na takiej wodzie łowić żaby.
A widziałeś odłowy kontrolne tutaj:
http://wrzesnia.info.pl/g/wrze%C5%9Bnia/item/3853-od%C5%82owili-ryby-w%C4%99dkarze-w%C5%9Bciekli-galeria
Dlaczego, po co ? To jest normalne? Przecież zarybia się taką wodę z naszych składek. Po co - po to żeby PZW  odłowiła taką wodę ?
TO JEST CHORE !
JK

JK, po co cały czas usilnie udowadniasz, że nie jesteś wielbłądem? Nie szkoda Ci czasu? Gościu i tak będzie plótł po swojemu. Czy tylko mi się wydaje, że on prozaicznie należałby do wiadomej ekipy, i stąd takie zaimpregnowane podejście?

Prozaicznie należałby? Gdzieś ty słowa dobierał :) Nie chłopcze, gościu nie należy i nie należał do żadnej ekipy, tylko rozsądniej i logiczniej niż ty myśli, bo lepiej zna życie :)

(2014/07/20 11:45)

JKarp

No jak zwykle wiesz lepiej jak było choć tam nie byłeś.Było na z dwudziestu. Przyjechali i zostali.
Nie ważne - rozumiem, że odłowy kontrolne powinny się odbywać bo tak ma zapisane operat rybacki.  A czy one odbywają się tak czy inaczej, czy ryby zabiorą czy powinni wypuścić to inna para kaloszy. Ważne, że odłowy są i są ludzie broniący takich działań PZW do upadłego. Gratuluję w takim razie kręgosłupa moralnego o hipokryzji nie wspominając.JK (2014/07/20 11:49)

MASTINO

No jak zwykle wiesz lepiej jak było choć tam nie byłeś.Było na z dwudziestu. Przyjechali i zostali.
Nie ważne - rozumiem, że odłowy kontrolne powinny się odbywać bo tak ma zapisane operat rybacki.  A czy one odbywają się tak czy inaczej, czy ryby zabiorą czy powinni wypuścić to inna para kaloszy. Ważne, że odłowy są i są ludzie broniący takich działań PZW do upadłego. Gratuluję w takim razie kręgosłupa moralnego o hipokryzji nie wspominając.JK

O mój kręgosłup moralny sie nie zamartwiaj, jest super. Wiem co ma operat rybacki i dlaczego są odłowy. Ja ci powtarzam znowu, że PZW robi co chce ze swoimi, powtarzam SWOIMI łowiskami i rybami, a mnie dają możliwość za roczną opłatą z nich korzystać, korzystam więc, łowię ryby na nich niemal zawsze i jestem ukontentowan. Więc w dupie mam co, gdzie, ile i jak odłowią na SWOICH własnych wodach. Ja sobie spokojnie łowię i to jest dla mnie ważne. Tak jak mam gdzieś jak robol ułoży bruk na chodniku miejskim i za ile, bylebym ja mógł przejść po nim bez skręcenia nogi.  (2014/07/20 12:03)

JKarp

Swoimi ( jakimi swoimi ? ) - a za czyje pieniądze zarybiane? 
Też za swoje zarybiają swoje wody ?A jakie to wody są PZW? Czy Oczko w Zegrzu to własność PZW? Czy Zegrze to własność PZW?JK (2014/07/20 12:16)

johnkelly

O ja pier... :))) Toten mnie jeszcze pouczał w kwestii znajomości prawa :)))))). (2014/07/20 12:19)

darek-salamon

PzW dzierzawi wody od państwa .I państwo dało takie nie inne pozwolenia dla PzW które w dodatku skrzętnie wykorzystuje swoje wewnetrzne prawo.Ja winie państwo ze zezwala takiemu złodziejowi na samodzielną działalnosć bez jakiejkolwiek kontroli z zewnątrz.Łamią prawo w świetle prawa.My za to płacimy i mordy nam w kubeł wsadzają.Kiedy się to kuźwa skończy zamiast dobijać PzW dobijamy siebie wzajemnie a na tym PzW zależy chyba najbardziej, wędkarze i tak nam nic nie zrobią my działamy dalej a ze sie kłócą między sobą chłopaki, to PzW w to graj.I po co te spory jak nic nie zrobicie w tej materii.Wy prawo sobie interpretujecie na klawiaturze a PzW nie gada tylko je wykorzystuje w świetle swojego prawa.Co to Mastino jakieś ormo chcesz zakladać i walczyć z odłowami.Mamy społeczne patrole powolać i walczyć z wiatrakami?Z tą policją też nie kumam ?Mam wzywać policje na PzW jak mają zezwolenia na odłowy?To mnie mogą za dupę pociągnąć do odpowiedzialności za nie uzasadnione wezwanie.Z tego co mi wiadomo i czytałem o odłowach wszystkie ryby muszą trafić z powrotem do wody i to niezwłocznie.A jezeli łowią sieciami specjalnie z małymi oczkami żeby ryba zdychała z zamiarem zagarnięcia tej ryby i nielegalnej sprzedaży to zupełnie inna sprawa.Chyba są jakieś przepisy jak takie odłowy powinny wygladać ilość zaciągów wielkość oczek w siatach.Kto wydaje takie zezwolenia ,kto powinien asystować.Tym bardziej zrzeszony zwykły członek z koła wedkarskiego jako płatnik powinien wręcz( jezeli jest na łowisku) uczestniczyć w takich poczynaniach.A jak ktoś ma coś do ukrycia? I tym bardziej upubliczniać takie odłowy ile czego wylowiono jawne raporty.Jest to w 90% zlodziejstwo i tyle. (2014/07/20 13:25)

johnkelly

Czyli organizacja, która winna prowadzić możliwie najbardziej intensywny lobbing na rzecz likwidacji rybactwa śródlądowego, jest zainteresowana jego zakonserwowaniem. (2014/07/20 15:46)

darek-salamon

Widać mają przeogromne zyski a z kasy trudno zrezygnować .I nie wazne ilu jest lojalnych czy nielojalnych członków liczy się ile wplacają.Kasa czysta sama wlazi w czyjeś kieszenie.My tylko ją grzecznie i dobrowolnie przekazujemy a to w polsce jak i darowizna nie jest karalne.Oni się potrafią z wszystkiego rozliczyć my wędkarze sami sie przecież zgadzamy na warunki jakie nam przedstawiają nasze wladze związkowe.Wiedzą doskonale jakie jest nasze niezadowolenie.Są bezkarni i tak sie czują ,więc płaćmy bo innego na razie wyjścia nie ma.Zakladając pojedyńcze sprawy cywilne nic nie wskóramy mają dziady swoich prawników co innego pozwy zbiorowe .Ale ilu się znajdzie zwykłych wędkarzy by skarzyć PzW za niegospodarnosć łazić po sądach tracić czas jak niektórzy go szukają zeby w spokoju powędkować.Na razie mozemy im zagrać na fujarce albo jak ktoś woli na fiuc..sorry flecie:-) (2014/07/20 16:08)

Artur z Ketrzyna

Czyli organizacja, która winna prowadzić możliwie najbardziej intensywny lobbing na rzecz likwidacji rybactwa śródlądowego, jest zainteresowana jego zakonserwowaniem.

A czy członkowie, powinni uczestniczyć w jej życiu i wybierać na swoich przedstawicieli (do zarządu itd) takich ludzi by działali zgodnie z ich wolą i prawem?

I nie pitol że wszędzie w PZW są odłowy sieciowe. Bo to nie prawda! (2014/07/20 21:13)

JKarp

To gdzie ich nie ma?No niech tam - może i są takie miejsca, że ich nie znaczy odłowów ale my mówimy o odłowach kontrolnych.
JK (2014/07/20 21:25)

MASTINO

O ja pier... :))) Toten mnie jeszcze pouczał w kwestii znajomości prawa :)))))).

Nawet przedszkolak powinien cie we wszystkim pouczać jak widać, mimo, że to na nic.... A w znajomości prawa raczej nie startuj.

(2014/07/20 21:26)

JKarp

Dobre, dobre...To tak jak by ktoś powiedział, żebym się nie wypowiadał ze znajomości uzdatniania wody...Jak kto internet pozwala na wydawanie opinii o ludziach których na oczy si,e nie widziało, się nie zna itd.JK (2014/07/20 21:33)

MASTINO

Dobre, dobre...To tak jak by ktoś powiedział, żebym się nie wypowiadał ze znajomości uzdatniania wody...Jak kto internet pozwala na wydawanie opinii o ludziach których na oczy si,e nie widziało, się nie zna itd.JK

I nie wie się jaki kto zawód wykonywał, wykonuje, czym się zajmował, zajmuje a próbuje podważać kompetencje, wiedzę i praktykę...... itd.... Fakt, Z ust mi to wyjąłeś :) (2014/07/20 21:49)