Zaloguj się do konta

Odłowy kontrolne przez Koło 69 Starogard Gdański

utworzono: 2011/07/21 21:17
Micz01

Witam. Na jeziorze Szpęgawsk Płd. i Płn,a także na jeziorze Zduńskim odbywa się tzw. odłów kontrolny stanu ryb. Odłowione ryby są sprzedawane przez Straż z koła 69 po okolicznych miejscowościach( powinny być wypuszczone). Co można zrobić z takim postępowaniem przedstawicieli koła,którzy powinni dawać przykład innym? Takie odłowy są powtarzane co dwa lata.
[2011-07-21 21:17]

Poinformuj o tym Okręg i zapytaj o zasadność tego odłowu i dlaczego zabierane są ryby. [2011-07-22 09:46]

Micz01

Dzięki za poradę.Napiszemy pisemko do wyższej instancji. Zobaczymy czy to coś pomoże.
[2011-07-22 18:14]

berthold

to samo robią a w zasadzie zrobili na śląsku ,był sobie zbiornik dziki  o pow 600 ha a w nim niebywała ilość ryb karpie same się wycierały i na jedno południe szło zrobić zdjęcia 10 karpiom w wadze od 6- 24 kilo a karasie po 53 cm łowiłem i za jedno południe z 70 kilo spokojnie ale aby żyło się dobrze to od 2006 roku przejął ten zbiornik PZW i się zaczęło ,odłowy kontrolne po 20 ton po 60 ton po 40 ton i od zeszłego roku nie ma ryb a w tym nawet narybku już nie ma normalnie rzygać mi się chce na tych gnoi parszywych
[2011-07-22 18:28]

to samo robią a w zasadzie zrobili na śląsku ,był sobie zbiornik dziki  o pow 600 ha a w nim niebywała ilość ryb karpie same się wycierały i na jedno południe szło zrobić zdjęcia 10 karpiom w wadze od 6- 24 kilo a karasie po 53 cm łowiłem i za jedno południe z 70 kilo spokojnie ale aby żyło się dobrze to od 2006 roku przejął ten zbiornik PZW i się zaczęło ,odłowy kontrolne po 20 ton po 60 ton po 40 ton i od zeszłego roku nie ma ryb a w tym nawet narybku już nie ma normalnie rzygać mi się chce na tych gnoi parszywych






Akwen 600 ha dziki ???????

[2011-07-22 18:31]

darekgliwice

to samo robią a w zasadzie zrobili na śląsku ,był sobie zbiornik dziki  o pow 600 ha a w nim niebywała ilość ryb karpie same się wycierały i na jedno południe szło zrobić zdjęcia 10 karpiom w wadze od 6- 24 kilo a karasie po 53 cm łowiłem i za jedno południe z 70 kilo spokojnie ale aby żyło się dobrze to od 2006 roku przejął ten zbiornik PZW i się zaczęło ,odłowy kontrolne po 20 ton po 60 ton po 40 ton i od zeszłego roku nie ma ryb a w tym nawet narybku już nie ma normalnie rzygać mi się chce na tych gnoi parszywych






Akwen 600 ha dziki ???????


zapewne chodzi o Dzierżno Duże (Rzeczyce) kiedyś był dziki ze względu na zanieczyszczenia, ale jak związek zwąchał ile tam ryby wydzierżawił ten zbiornik , w tej chwili jest to wodna pustynia w porównaniu z tym co było, padały tam rekordowe liny i karasie (japońce) a także często padały łupem wędkarzy karpie powyżej 10 kg, choć ja często dziwiłem się ludziom że zabierają z tego jeziora ryby, wodę czuć ściekami, ale jak kto lubi to niech zabiera
[2011-07-22 18:53]

Przemek080287

Doszły mnie słuchy, że na j. Sumińskim było podobnie. Sandacze trafiły do restauracji...
[2011-07-23 01:15]

hans098

Witam. Sam byłem świadkiem jak część złowionych ryb było przekazane osobom prywatnym, pozostałe też nie wracały do wody:) Zdarzenie to miało miejsce na jez. Szpęgawskim Płd. na terenie tamtejszego Domu Pomocy Społecznej.Czy te tzw odłowy kontrolne :) mają zasadność być powtarzane w tak krótkim okresie czasu jak dla mnie to totalna głupota....
[2011-07-26 12:53]

perwer

Słynne Rzeczyce --troche ponad 500ha.Kilka lat temu zbiornik przejęło PZW i zaczeli od początku robić odłowy.Wytrzepali rybę cała,co do karaśka .Taki nasz kraj ,nie bede pisał o plotkach że większość poszło na prywatne,lub komercyjne łowiska ,ale opowieści dziwnej treści jest masa.

Nie było drugiego tak rybnego zbiornika ,a do tego ryby było bardzo pokaźnych rozmiarów ,karpik sam sie wycierał i dorastał do potęznych rozmiarów.

Ciekawa historia ,byłby świetny materiał dla jakiegoś dziennikarza .
[2011-07-26 13:23]

obcyastronom

witajcie ,wracam z urlopu i co czytam ,zgroza ,normalnie ręce opadają ,brak słów...na szczęście koło Starogardu jest kilka akwenów gdzie można wędkować nie należąc do PZW (oczywiście za opłatą) ,trzeba będzie się nad tym zastanowić...
[2011-07-26 16:51]

berthold

Słynne Rzeczyce --troche ponad 500ha.Kilka lat temu zbiornik przejęło PZW i zaczeli od początku robić odłowy.Wytrzepali rybę cała,co do karaśka .Taki nasz kraj ,nie bede pisał o plotkach że większość poszło na prywatne,lub komercyjne łowiska ,ale opowieści dziwnej treści jest masa.

Nie było drugiego tak rybnego zbiornika ,a do tego ryby było bardzo pokaźnych rozmiarów ,karpik sam sie wycierał i dorastał do potęznych rozmiarów.

Ciekawa historia ,byłby świetny materiał dla jakiegoś dziennikarza .

i dlatego po prawie 40 letnim stażu wędkarskim a zaczynałem w wieku 10 lat ,,kończę z wędkarstwem niestety nie dam z siebie idioty robić ,tysiące przejechanych kilometrów od zbiornika do zbiornika  i mam łowić zasrane płoteczki po 15 cm mam tego dosyć ....może gdzieś jest lepiej ale na Śląsku jest totalne bezrybie niestety
[2011-07-26 17:31]



i dlatego po prawie 40 letnim stażu wędkarskim a zaczynałem w wieku 10 lat ,,kończę z wędkarstwem niestety nie dam z siebie idioty robić ,tysiące przejechanych kilometrów od zbiornika do zbiornika  i mam łowić zasrane płoteczki po 15 cm mam tego dosyć ....może gdzieś jest lepiej ale na Śląsku jest totalne bezrybie niestety

niestety .... ostre słowa ale prawdziwe.  [2011-07-26 17:42]

obcyastronom

zrezygnować z wędkarstwa nie jest tak łatwo kiedy człowiek jest w pełni sił ,to jest zbyt silne ,dla mnie to tak jakbym zrezygnował ze słuchania cudownej muzyki lat 80-tych ,ochłońmy i poszukajmy...
[2011-07-26 18:39]

cierpliwy1

Witam. Na jeziorze Szpęgawsk Płd. i Płn,a także na jeziorze Zduńskim odbywa się tzw. odłów kontrolny stanu ryb. Odłowione ryby są sprzedawane przez Straż z koła 69 po okolicznych miejscowościach( powinny być wypuszczone). Co można zrobić z takim postępowaniem przedstawicieli koła,którzy powinni dawać przykład innym? Takie odłowy są powtarzane co dwa lata.

Kolego Micz01 od dawna piszę ,że PZW jest największym grabieżcą ,ale do tematu.Widzisz kolego co się dzieje podstawowe jednostki organizacyjne jakimi są koła nie mogą dokonywać żadnych odłowów ,ponieważ nikt nie dał im takiej delegacji.Uprawnionym do rybactwa (chodzi o użycie sprzętu rybackiego) jest ZO i nikt więcej.Koledzy ze SSR macie pole do popisu jak Micz01 pisze to SSR dokonuje odłów kontrolowany a ty kolego Micz 01 zadzwoń na policję i niech sprawdzą panów strażników .Jeżeli zrobią to dobrze to uznają ich za kłusoli i na pewno zatrzymają ,oczywiście nie na długo ,ponieważ szybko znajdą się obrońcy a kto łatwo się domyśleć.Pozdrawiam
[2011-07-26 19:40]

piwopl

Następnym razem kiedy ktoś z nas zauważy "odłów kontrolowany" trzeba będzie wezwać policję. Niech się panowie tłumaczą. Nie można im popuścić, bo niedługo z każdego akwenu, gdzie  będzie choć trochę ryby zrobią pustynię. Do tego pewnie tradycyjnie składki w przyszłym roku znowu podrożeją. Czas niestety zmienić hobby lub zmienić łowiska na prywatne. [2011-07-27 11:27]

nocnymif

Dokładnie trzeba wzywać policję i pisać pisma do Głównego Okręgu tak nie może być człowiek płaci składki chce złapać z zamiłowania porządną rybę bo to po prostu lubi  bez konsumpcji to oni robią odłowy co kilka lat i w tych akwenach gówno jest za przeproszeniem. Jedziesz na ryby i łapiesz mutki albo nic... Oni powinni zarybiać akweny za te pieniądze co im płacimy a nie odławiać i sprzedawać na lewo!!! Normalnie szok.
[2011-07-27 14:28]

koles

witam tak jest nie ma gorszej bandy niz te z PZW mamy jedne z wiekszych stawek za lowienie w europie a ryb oczywiscie najmniej. wedkarzy zrzeszonych jest ponad milion ze skladka srednia po 200 to jest 200mln to jest za co zarybiac. ale popatrzcie ile w kolach prezesow,, vice,takich to a innych funkcji i stolkow. odlowy roczne w okregu torun 34 tony na papierze zarybione 2 a po prawdzie to wpuszcza ze 100kg a reszte gonia na lewo do prywaciarzy. kop w dupe sie im nalezy [2011-07-27 15:05]

Witek26

witam tak jest nie ma gorszej bandy niz te z PZW mamy jedne z wiekszych stawek za lowienie w europie a ryb oczywiscie najmniej. wedkarzy zrzeszonych jest ponad milion ze skladka srednia po 200 to jest 200mln to jest za co zarybiac. ale popatrzcie ile w kolach prezesow,, vice,takich to a innych funkcji i stolkow. odlowy roczne w okregu torun 34 tony na papierze zarybione 2 a po prawdzie to wpuszcza ze 100kg a reszte gonia na lewo do prywaciarzy. kop w dupe sie im nalezy


Mili koledzy ciezko zarabiam pieniadze za granica,place podatki,wiekszosc zarobionych pieniadzy przywoze i inwestuje w perspektywiczna firme ktora zalozylem w kraju...i znow place podatki.Oplacam karte bo po przyjezdzie do kraju chce na chwile wyskoczyc na rybki..(bardziej posiedziec i odpoczac nad wodoa bo rybostan saby)A polski zwiazek nie dosc ze zdziera z nas pieniadze nie wiadomo za co to jeszcze nie odprowadza ani grosza do skarbu panstwa!!!Zaslania sie dobrowolna wplata!!!!!Posadzic skur.....synow! [2011-07-27 19:39]

Micz01

Witam. No i sprawa załatwiona! Pan komendant został zdjęty ze stanowiska,a cała sprawa skierowana do głównej siedziby w Gdańsku. Mam nadzieję,że tam już będą wiedzieli co zrobić z takimi osobami!!!
[2011-08-09 20:47]

cierpliwy1

Micz01 wielkie brawa stawiam skrzynkę piwa .Moim zdaniem zrobiłeś o wiele więcej jak dorwanie pięciu słabych kłusoli
[2011-08-09 20:57]

hans098

Brawo :)
[2011-08-12 02:34]

Spining20

Gratuluje ,tacy ludzie są nam potrzebni :)
[2011-08-12 11:02]

choneker

I wreszcie coś sie dzieje z tą sprawą tylko musimy poczekać na zakończenie ,powinni za karę nacinać i posypywać solą dla przykładu. Niech wiedzą że ich też może dosięgnąć ręka sprawiedliwości i zwykły wędkarz też coś może zrobić. [2011-08-22 22:10]

madzia88

witam wszystkich kolegów wędkarzy sam bylem swiadkiem na jeziorze zduny jak o 5 rano sciagano pupy na wegorze , necilem pare dni miejscowke a tu o godz 9 rano dwoch pseldo wedkarzy wyciaga mi przed nosem sieci a w niej ladne leszcze , a także szczupak byl . przypadkowo zachaczylem za siec i urwalem koszyk ,chcialem go odzyskac a jeden z nich cytuje powiedzial- wypierdol to do wody - tak nie moze byc ze w bialy dzien wyciaga sie sieci

[2011-08-29 14:28]