Zaloguj się do konta

Odłów troci - Lubicz

utworzono: 2013/11/29 17:56
Spinningista25

Przepraszam za wklejanie innego forum http://www.forum.wedkarska-tuba.pl/topic/263-gospodarowanie-troci%C4%85-w-wydaniu-pzw-toru%C5%84/


Kolego to co się dzieje na Drwęcy, od dłuższego czasu czytam na FORS-ie, i krew mnie zalewa, tam ludzie tacy jak Robert K  czy też Macias poświęcają swój czas i kasę na tz, tarło przyżyciowe dla troci,by w pewnym momencie, prezesina naszego związku mówi że to nie dobre dla ryb i nakazuje trotki  zabijać . 

Brak słów!!   tarlo-przyzyciowe [2013-11-29 19:28]

J-A-C-E-K

Nie tylko na Drwęcy, to samo dzieje się na Wieprzy, Parsęcie, Redze, Słupi tysiące troci po pobraniu materiału dostaje w łeb niestety. [2013-11-29 19:38]

Nie tylko na Drwęcy, to samo dzieje się na Wieprzy, Parsęcie, Redze, Słupi tysiące troci po pobraniu materiału dostaje w łeb niestety.

No tak trocie na rzekach nie mają lekko, wkurza  mnie jednak postawa naszego okręgu, bo najpierw rzucili marchewkę,a później  pokazali mam wędkarzom środkowy palec!!! 
[2013-11-29 19:57]

J-A-C-E-K

Temat jest ogólnie bardzo złożony, ośrodki zarybieniowe dostają ogromną kasę za narybek przez Agencje Rolnictwa, bodajże, na zarybianie przybrzeżnych rejonów strefy przybrzeżnej Bałtyku, i każdy ma z tego zysk i Agencja i PZW, tylko my wędkarze dostajemy po d..e. Te wielkie pieniądze moim zdaniem powinny być przeznaczone na inne cele z lepszym efektem. Cele tj. udrażnianie i ochrona  rzek. Udrażnianie poprzez budowę przepławek lub w ogóle likwidacje budowli hydrotechnicznych, nasze rybki będą miały dostęp do swoich naturalnych tarlisk, następna sprawa ochrona rzek. Pieniądze jakie są potrzebne na ochronę to nie są duże pieniądze w stosunku do całości kosztów na ,,zarybianie''. Jestem przekonany, że na efekty nie musielibyśmy długo czekać, lecz w tym przypadku musi nastąpić zmiana ludzi, decydentów różnego rodzaju.

[2013-11-29 20:20]

Nie tylko na Drwęcy, to samo dzieje się na Wieprzy, Parsęcie, Redze, Słupi tysiące troci po pobraniu materiału dostaje w łeb niestety.
No tak trocie na rzekach nie mają lekko, wkurza  mnie jednak postawa naszego okręgu, bo najpierw rzucili marchewkę,a później  pokazali mam wędkarzom środkowy palec!!

Piękne podsumowanie i czyste realia.

ps.niestety odnosi się to  do każdych z wód w naszym kraju (oczywiście pomijając akweny gdzie nie ma sensu/nie kalkuluje się lub nie ma co odłowić-a pretekst do odłowów zawsze można znaleźć )[2013-11-30 01:58]

cyprinus m

Zawsze jak przejezdzalem przez tamę we Włocławku to intrygowały mnie   boje na wodzie w pobliżu przepławki i jazów.
Popytałem Wędkarzy i okazało się z powodu złej konstrukcji przepławki na tamie, ryby nie są wstanie jej pokonać.
Nasz szlachetny okręg PZW  wynajął rybaka aby ten zastawił sieci.Tak zwane skrzelowe i złowionym trociom - łososiom pomagał pokonać tamę .
Proceder ten wydał mi się dziwny, ponieważ rybak pomagał trociom popłynąć wyżej,  zawsze jakoś po zmierzchu - po ciemku. 


[2014-01-19 22:49]

TROSAN

Drodzy forumowicze szukam kontaktu do tego pana Marcina który brał udział w tarle przyżyciowym. Proszę o jakieś informacje na ten temat. Z góry dziękuję!
[2014-01-26 22:07]

dariuszdyl

Przepraszam za wklejanie innego forum http://www.forum.wedkarska-tuba.pl/topic/263-gospodarowanie-troci%C4%85-w-wydaniu-pzw-toru%C5%84/


Link do innego forum i portalu i nie została usunięta, dziwne, podobno redakcja wedkuje.pl dała wytyczne moderatorom żeby usuwać linki do innych portali. 
Czyli znowu na wedkuje.pl są równi i równiejsi. [2014-01-27 21:03]

albercik

@dariuszdyl normalny palant z Ciebie. A co do tematu brak słów powywieszać sk........w. sorrki za epitety ale nie mogłem się powstrzymać
[2014-01-27 21:58]