Zaloguj się do konta

Odłów ryb podrywką?

utworzono: 2012/11/25 10:28
okonilowca

Witam. Moja ciocia ma stawek z karasiami i linami(kilka szczupaków, w tym roku były wpuszczone 4szt po 30cm). I jest problem, bo niewiadomo skad wzial sie tam sumik karlowaty. Ja to odlowic? Siatki żadnej nie mamy zeby zastawic i tez nie chcemy kaleczyc innych ryb siecia. Staw jest gleboki na 3,5-4m. Czy za pomoca podrywki(nieco wiekszej niz zwykla np 1,5 lub 1,8) odlowi sie te pasozyty czy nie wejda na podrywke?
[2012-11-25 10:28]

Lujski

skad sie wziely ?? - napewno ptaki mialy na piorach ikre

mysle ze juz ich nie odlowisz ... chyba ze staw osuszysz  - zawsze jakies przed siatka uciekna
[2012-11-25 11:21]

xxxczokxxx

Witam. Moja ciocia ma stawek z karasiami i linami(kilka szczupaków, w tym roku były wpuszczone 4szt po 30cm). I jest problem, bo niewiadomo skad wzial sie tam sumik karlowaty. Ja to odlowic? Siatki żadnej nie mamy zeby zastawic i tez nie chcemy kaleczyc innych ryb siecia. Staw jest gleboki na 3,5-4m. Czy za pomoca podrywki(nieco wiekszej niz zwykla np 1,5 lub 1,8) odlowi sie te pasozyty czy nie wejda na podrywke?

hmm ciezko powiedziec czy wejda bo to tak jakbyś mnie pytał czy jutro złowisz szczupaka moze tak moze nie spróbować możesz  ja mam to samo z karasiami musze wyłowić skarłowaciałe karasie i nie bardzo sie da wyłowiłem już z 400 szt w tym roku ze stawu 5x5 głebokość średnia to 1.30 
[2012-11-25 11:24]

Podrywką nic nie zwojujesz. Jedynie wędka - kilka wędek - próby i doświadczenia na co chętnie biorą - potem kilka razy w sezonie, w odpowiednich warunkach, czerwiec, lipiec, sierpień, fronty burzowe - polowanie i eksterminacja. Jeśli staw nie jest duży, to można w ten sposób sprawować dość skuteczną kontrolę populacji pokemona. Całkowicie nie da się go pozbyć, chyba, że całkowite osuszanie stawu. Wtedy trzeba by przenieść pożądane gatunki do innego zbiornika i wyczyścić staw. Ale trzeba by go osuszyć kompletnie, bo w mule i tak może się wałęsać zalążek nowej populacji szkodnika. [2012-11-25 11:43]

Można by jeszcze postawić pułapki. Jak wpłynie coś innego, to uwalniać, a pokemony odseparować. Tylko trzeba wtedy pilnować tych pułapek i często doglądać. [2012-11-25 11:45]

Skąd się wzięły :))) może masz kolegę któremu nie pożyczyłeś desko-rolki :))))
[2012-11-25 11:49]

:) abu zwyczajnie przypłynęły se z nurtem. [2012-11-25 11:52]

Orsi1

Spróbuj postawić żak, a do środka jakieś mięsko rybie pocięte na małe fragmenty.powinno zadziałać ale wszystkiego raczej niczym nie odłowisz :/ [2012-11-25 12:05]

andrzej3023

Kładziesz na dnie podrywkę wrzucasz na to   wątróbkę czekasz jakieś 10 minut i wyciągasz i powinno się udać. [2012-11-25 13:21]

Ludzie co wy piszecie o podrywce?! Z tak głębokiego stawu i nie ważne o jakiej powierzchni nigdy nie da rady wyłowić jakiejkolwiek ryby. Myślę tu oczywiście o całej populacji a nie pojedynczych osobnikach. Jedyny skuteczny sposób to osuszenie stawu i wybranie mułu lub wywapnowanie . Ograniczyć liczebność można łowiąc je na kilka wędek ale i tak nie dasz wyłowić wszystkiego. Generalnie masz przekichane:(
[2012-11-25 14:13]

okonilowca

Nie wiem dokładnie jaki duży jest ten stawek bo ma nieregularny kształt. W przybliżeniu może 15x10 może 20x15. Dosyć stary jest, tylko kilka lat temu został wyczyszczony i zarybiony. Złowiłem tam już 2 sumiki w jednym dniu. Takie coś jak postawie to jest szansa że powchodzi do tego? http://allegro.pl/podrywka-skuteczna-najlepsza-na-allegro-1x1metr-i2807232970.html

Staw jest raczej tylko do ozdoby, nikt tam poza mną nie wędkuje i raczej spuszczenie wody i wysuszenie nie wchodzi w grę :) Wiem, że nie da się wyciągnąć wszystkiego, ale żeby tego było jak najmniej. W jakim miejscu się to rozmnaża? Przy całym brzegu jest trzcina, trochę grążeli, jeden dołek głębszy, a tak to średnio 1,5-2m, w dołku ma 4m. Może teraz jak jest chłodno to poschodziły ryby do tego dołka? Może tam warto kupić i wrzucić taką pułapkę?
[2012-11-25 14:36]

Nie wiem dokładnie jaki duży jest ten stawek bo ma nieregularny kształt. W przybliżeniu może 15x10 może 20x15. Dosyć stary jest, tylko kilka lat temu został wyczyszczony i zarybiony. Złowiłem tam już 2 sumiki w jednym dniu. Takie coś jak postawie to jest szansa że powchodzi do tego? http://allegro.pl/podrywka-skuteczna-najlepsza-na-allegro-1x1metr-i2807232970.html

Staw jest raczej tylko do ozdoby, nikt tam poza mną nie wędkuje i raczej spuszczenie wody i wysuszenie nie wchodzi w grę :) Wiem, że nie da się wyciągnąć wszystkiego, ale żeby tego było jak najmniej. W jakim miejscu się to rozmnaża? Przy całym brzegu jest trzcina, trochę grążeli, jeden dołek głębszy, a tak to średnio 1,5-2m, w dołku ma 4m. Może teraz jak jest chłodno to poschodziły ryby do tego dołka? Może tam warto kupić i wrzucić taką pułapkę?

Przy tak dużym stawie byś musiał kupić chyba ze 100 takich podrywek:) Mam takie cudo do wyławiania swoich rybek, fakt jak już coś wpłynie to nie ucieknie ale generalnie nie dasz rady włapać nawet większej części sumików. Już skuteczniejsze będzie wyłapywanie wędkami. Mi w każdym razie łatwiej na wędkę niż na podrywkę, a stawik mam dużo mnieszy. A drapieżnik niestety Ci nie pomoże:( , tylko spuszczenie wody.
[2012-11-25 15:01]

Tak, powchodzą do tego, jeśli po drodze nie zaczepią się pokekolcami o siatkę. Ja bym postawił pułapkę drucianą, lub wiklinową, ale ta z allegro tez powinna swoje zrobić. Tylko nie mów o tym podrywka, bo to jest zwykła pułapka stylizowana na podrywkę i z podrywka ma niewiele wspólnego.  Budowa podrywki jest opisana w przepisach i dzięki temu, że opis jest lakoniczny i niejasny, coś takiego można legalnie kupić i używać.

Podrywka, a ściślej jej powierzchnia, to kwadrat  metr na metr. I tak tez jest w tym przypadku.

Tu też wymiar podstawy wynosi metr. Ale jest to pułapka, nie podrywka. Na prywatnym stawie dałbym temu błogosławieństwo, ale jak chodzi o wędkarstwo, to jest to zwyczajne oszustwo, tyle tylko, że nie da się wędkarza za używanie tego czegoś ukarać, bo przepisy są jak zwykle do d..y i można je obejść.

[2012-11-25 15:39]

okonilowca

Okej to jadę kupić takie dwie lub trzy, wrzucę na noc i zobaczę czy jutro coś będzie. Mam nadzieję że tak.
[2012-11-25 15:55]

Draq

Powrzucaj samołówki, tzn żyłka, ołów i haczyk z wątróbka czy czerwonym robakiem, ale na czerwonego to Ci się może lin lub karaś zaczepić.
[2012-11-25 15:59]

Waldi Fish

Możesz zmniejszyć ich liczebność, ale całkowicie ich nie usuniesz jak już się tam dostały. Całkowite spuszczenie wody i osuszenie, to sporo roboty, ale jak napełnisz wodą ponownie i wpuścisz ryby to ikra sumików może zostać ponownie przyniesiona na skrzydłach ptaków. Walka z sumikami, to jak walka z wiatrakami. Bezsensowna.
[2012-11-25 17:24]

jacek placekkk

Witam tak najlepiej wypuścić wodę i je odłowić wysuszyć staw i wy wapnować a nie to zrób zawody na swoim stawku i celem będzie tylko sumik za darmo, dużo osób było by zainteresowanych takim smacznym połowem i zawsze coś by wytępili Pozdrawiam  [2012-11-25 22:24]

okonilowca

Na 2 pułapki weszły 2 byczki + karasie i kilka linów. Na sznur z watrobka na 5 wrzuconych był jeden czyli w sumie 3szt juz odlowione :> mam nadzieje ze uda sie wylapac wiecej.
[2012-11-27 00:20]

Powoli i systematycznie....... [2012-11-27 06:01]

bzik12

Temat widze archiwalny , ale mam podobny problem w moim 2h stawie odławiam okonki podrywką tylko z taką różnicą że za kazdym razem gdy podrywkę wyciagam mam w siatce około od 10 do 50 sztuk i tak dzien w dzień powiedzmy po godzince . Moje pytanie to czy ma to w ogóle sens nie piszcie o jakimś osuszaniu bo nie ma możliwości problem tkwi że mimo innych gatunków ryb a jest ich od koloru do wyboru nie doczekałem sie narybku już od kilku lat . [2018-10-17 19:00]

Jakub Woś

Temat widze archiwalny , ale mam podobny problem w moim 2h stawie odławiam okonki podrywką tylko z taką różnicą że za kazdym razem gdy podrywkę wyciagam mam w siatce około od 10 do 50 sztuk i tak dzien w dzień powiedzmy po godzince . Moje pytanie to czy ma to w ogóle sens nie piszcie o jakimś osuszaniu bo nie ma możliwości problem tkwi że mimo innych gatunków ryb a jest ich od koloru do wyboru nie doczekałem sie narybku już od kilku lat .

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale masz okonia do oporu i dziwisz się że nie masz narybku innych gatunków? [2018-10-17 19:58]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia