Odłów kontrolny,co i jak na szybko

/ 2 odpowiedzi
Pomocy. Jutro bronimy swej flagowej wody przed rybakami z giżycka,dostali pozwolenie na odłów bez zgody opiekuna wody.
Co i jak im wolno,kto powinien być-potrzebna fachowa porada.
Ze swej strony skrzyknąłem x ludzi z kamerami,dronami,pałami aby ratować jezioro-całą noc aż do podjęcia siatek bedziemy patrzeć im na ręce,
ryukon1975

Jak przebiegnie ten odłów wiedzą tylko rybacy którzy go przeprowadzą. Widać to wyraźnie po wysypie odpowiedzi w tym poście. Jadę i ja coś odłowić póki jeszcze tu rybaków nie zaproszono. (2019/08/13 04:05)

luxxxis

Gwoli ścislości i wyjaśnienia.
Odłów kontrolny się odbył,siła jaka przywitała potencjalnych łupieżców mogła starczyć do wygrania wojny domowej w Boliwi-ok 30-40 narowistych chłopów,były teleskopy,bejsbole wsio...full wypas sprzęt do obrony flagowej wody.
Kilka łodzi,pontony,silniki,dron,kamery,urządzenia do cięcia i ciężkiego trollingu pilkerami -zabójcy siatek,po zmierzchu zaś klasyczne wpier....dol. Ruszyłem kontakty w RZGW,w Nadzorze Wodnym,powiadomniono lokalny komisariat o możliwych zamieszkach,dwa patrole miały czuwać nad bezpieczeństwem ...
Stworzyliśmy zaporę nie do ruszenia pamietając odłów sprzed 8-9 lat i eksterminację sandaczy przez chamów z giżycka.
Tym razem już wiem co i jak,przygotowaliśmy się.
Zaszło jednak fatalne nieporozumienie,dupy dał prezes koła bo nie dowiedział się co i jak.
Otóż odłów ten prowadzili naukowcy,przemądrzy ludzie z Instytutu Rybactwa Śródlądowego,doktorzy ...
Nie zrobili krzywdy naszym rybom,starannie odłowili może z 20 kg drobnicy,posegregowali,pobadali,policzyli...
Największe kozaki po pół godzinnej rozmowie z p.doktorem siedzieli w kółeczku i słuchali tych mądrych ludzi-też tam byłem i z opadnięta koparą chłonąłem każde słowo.
Ilość wiedzy jaką przekazał nam pan doktor odnośnie tego jeziora czy zachowań poszczególnych ryb w innych zbiornikach-BEZCENNA.

Wstałem o 3 w nocy i podjechałem ponownie nad wodę aby dalej ich posłuchać-ze mną przybyło ok 20 chłopa w tym samym celu-dla informacji.
Chylę czoło przed ekipą z IRŚ,to przemądrzy ludzie,apeluję do wszystkich wędkarzy-jeżeli natkniecie gdziekolwiek w polsce na nich to dołóżcie wszelkich starań aby im pomóc.
Pozdrawiam i cieszę się że ich poznałem. (2019/08/19 18:59)