Odległość od zawodów wędkarskich.

/ 7 odpowiedzi
Witam. Może mi ktoś powidzieć w jakiej minimalnej odległości od zawodów wędkarskich gruntowych można łowić.
MARCIN CK


Bodajże 10m jeśli chodzi o łowienie z brzegu. (2018/02/18 07:59)

kwas1981


10 metrów to raczej między zawodnikami a mi chodzi o odległośc od końca terenu zamkniętego na czas zawodów w których nie będę startował. Kiedyś obiło mi się o uszy że niby to min. 150m. (2018/02/18 09:12)

MARCIN CK


W praktyce to wygląda tak że przed zawodami jest zawsze imformacja że dany odcinek jest jest wyłączony z wędkowania (nie raz jedna strona łowiska np zbiornika ) (2018/02/18 09:19)

pakul1206


Teren powinien być oznaczony, czyli od pky. A do pkt. B , i chyba żadnej odległości od ostatniego uczestnika zawodów się nie mierzy, kiedyś pojechałem jakieś 30 km na rybki, wychodzę na brzeg a tam karteczka" zawody, teren zamknięty od rybaczówki do " Almaturu "  " , no spoko rybaczówkę widzę, ale co to k...wa jest Almatur, miejscowi pewnie wiedzą,  poszedłem trochę dalej z tymi swoimi klamotami i tyle, jak im będzie przeszkadzać to się przesiądę. (2018/02/18 11:08) (2018/02/18 15:35)

janboruch


w nowych "zasadach organizacji sportu wędkarskiego" (dostępne na stronie zg pzw) jest mowa, że od od publiczności stanowiska wędkarskie winno być oddzielone strefą NEUTRALNĄ o szerokości co najmniej 2 metry, lecz z praktyki mogę powiedzieć, że "obca" osoba jest proszona o oddalenie się od najbliższego stanowiska wędkarskiego o minimum 15, a nawet 20 metrów (ja tak robię jako sędzia) i jeszcze jedno: jeżeli jesteś na łowisku i wstrzeliłeś się w "ryby" to pamiętaj o zapisie w r.a.p.r. - organizator zawodów musi mieć pisemne zezwolenie na takowe zawody w danym dniu i na danym łowisku (2018/02/21 21:22)

osa12


Sprawa jest skomplikowana.
Nie bardzo znam podstawy prawne organizacji zawodów wędkarskich na wodach publicznych?
Na wodach własności PZW jak najbardziej zarządzenia PZW mają moc prawną.
Na wodach publicznych (zarówno stojących jak płynących) nie widzę podstaw aby zarządzenia PZW miały charakter obowiązującego prawa.
Na stojących to zupełne bezprawie, tutaj żadne RAPR-y lub inne ustalenia PZW nie mają żadnych podstaw prawnych.
W obwodach rybackich gdzie PZW jest uprawnionym do rybactwa, fakt iż PZW ma prawo do określenia pewnych zasad przy wydawaniu zezwoleń do uprawniania Amatorskiego Połowu Ryb, ale takich które wynikają z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej.
Zawody wędkarskie nie mieszczą się w tym prawie.
Zawody Wędkarskie mają negatywny wpływ na racjonalną gospodarkę rybacką.

Organizacja zawodów wędkarskich w ramach Amatorskiego Połowu Ryb na wodach publicznych pewnie jest zgodna z prawem, ale musi przebiegać z poszanowaniem innych wędkarzy uprawiających Amatorski Połów Ryb na tej wodzie.

Można grzecznie poprosić wędkarza, ale nie można go do niczego zmusić (np. opuszczenia stanowiska bo będą się odbywały zawody).
Dodatkowo z wód publicznych korzystają inni użytkownicy, turyści, kajakarze, pływacy, biwakowicze, .... – ich zasady PZW już zupełnie nie dotyczą. (2018/02/22 12:17)

pakul1206


w nowych "zasadach organizacji sportu wędkarskiego" (dostępne na stronie zg pzw) jest mowa, że od od publiczności stanowiska wędkarskie winno być oddzielone strefą NEUTRALNĄ o szerokości co najmniej 2 metry, lecz z praktyki mogę powiedzieć, że "obca" osoba jest proszona o oddalenie się od najbliższego stanowiska wędkarskiego o minimum 15, a nawet 20 metrów (ja tak robię jako sędzia) i jeszcze jedno: jeżeli jesteś na łowisku i wstrzeliłeś się w "ryby" to pamiętaj o zapisie w r.a.p.r. - organizator zawodów musi mieć pisemne zezwolenie na takowe zawody w danym dniu i na danym łowisku

Czyli co, jak będę spacerował brzegiem to mnie wyprosicie 15 m. w las bo.... RAPR ??? A jakieś pozwolenia na zamknięcie terenu macie na takich zawodach czy tylko tak wedle uznania 5 , 10, 15 m ??? Nie to żebym się czepiał bo w zeszłym roku przeciąłem między zawodnikami, z sędziami nagadałem się co nie miara i nikt problemu nie robił, pierwsze miejsce zajął kolega co dwie płotki złowił :) 

  (2018/02/22 18:01)