Zaloguj się do konta

Odkwaszanie stawu - jaki środek ?

utworzono: 2011/04/19 20:58
dragolinmarco

cześć czy któryś z kolegów wędkarzy wie coś na temat odkwaszania stawu ,jaki środek pomoże pozbyć się nadmiernej kwaśnej wody w stawie za wszystkie odpowiedzi dziekować [2011-04-19 20:58]

780528

Można zastosować wapno gaszone,które stosowane jest do odkwaszania gleby.Oraz ograniczyć stosowanie np;zanęt i chleba itp ,ponieważ przyczyniają się do zakwaszania wody.Lub jakiś inny środek ,który pomoże zwalczać nadmierne ph wody.
[2011-04-19 21:17]

dragolinmarco

kolego w sklepie ogrodniczym spotkałem wapno do odkwaszania gleby o nazwie DOLOMIT50 orientujesz się czy nada sae do wody??? [2011-04-19 21:21]

780528

Stosowanie wapna jest znane od lat do takich celów ,a nazwę która podałeś to jest to pewnie jakieś ulepszone wapno do stosowania na zakwaszoną glebę.A czy można je stosować do wody to nie mam pewności i nie chcę wprowadzać w błąd,i proponuję poczytać w tym temacie info na necie lub zapytać w sklepie jest to bardziej fachowe źródło.Bo mogą być zawarte w tym wapnie jakieś substancje ,które nie sprzyjają środowisku wodnemu.
[2011-04-19 21:53]

withanight88

Przecież założyłes już wątek o tej samej tematyce , dostałes odpowiedzi i zakładasz kolejny ? O co chodzi ? [2011-04-19 21:54]

dragolinmarco

withanight88 kto pyta nie błądzi nie dostałem jasnej odpowiedzi jakie to wapno bo tlenkowo-magnezowego nigdzie nie mogę dostać i czy są jakieś inne preparaty do odkwaszenia mam nadzieje że zaspokoiłem twoją ciekawość pozdrawiam [2011-04-20 06:49]

Artur z Ketrzyna

withanight88 kto pyta nie błądzi nie dostałem jasnej odpowiedzi jakie to wapno bo tlenkowo-magnezowego nigdzie nie mogę dostać i czy są jakieś inne preparaty do odkwaszenia mam nadzieje że zaspokoiłem twoją ciekawość pozdrawiam

Kolega dragolinmarco jest pewnie tu nowy, i nie rozumie że zakładając nowy wątek zamiast kontynuować wcześniejszy narusza zasady panujące na naszym forum. A mianowicie nie ładnie dublować tematy lub wątki. Miejmy nadzieję że teraz będzie wiedział iż że dublowanie wątków jest be i zaśmieca serwer…, wystarczy kontynuować wcześniej założony wątek by uzyskać odpowiedź (dodając nowy post, odświeżasz go, a on ukaże się na pierwszej stronie wedkuje.pl.). Nawet jak tu będzie nie widoczny to on dalej widnieje w pokoju w którym go założyłeś –tak wiec i wtedy też ktoś ci odpowie.

withanight88 proponuję byś połączył te 2 wątki. A mianowicie posty z„Wapnowanie pomocy....” przeniósł do „odkwaszanie stawu jaki środek,,?” [2011-04-20 08:01]

withanight88

withanight88 kto pyta nie błądzi nie dostałem jasnej odpowiedzi jakie to wapno bo tlenkowo-magnezowego nigdzie nie mogę dostać i czy są jakieś inne preparaty do odkwaszenia mam nadzieje że zaspokoiłem twoją ciekawość pozdrawiam




Jeżeli nie otrzymałeś satyfakcjonującej odpowiedzi, wystarczyło , tak jak poprzednik powiedział odświeżyć temat, jeśli w tamtym nie było tylu odpowiedzi to i w tym temacie ich nie będzie. Jeśteśmy na forum wędkarskim a nie ogrodniczym , może się zdarzyć że ktoś się na tym zna, jednak są to pojedyńcze osoby , zakładając temat na forum np miłośników oczek wodnych czy ogrodniczym uzyskał byś na pewno szersze informacje.


Ja na Twoim miejscu juz dawno odwiedził bym najbliższą centralę rolniczo- ogrodniczą w celu uzyskania informacji o wapnie dolomit50 a nie czekał na forum za kolejnymi odpowiedziami bo w tym czasie który upłynał od założenia tematu w stawie z dnia na dzień robi się gorsza 'zupa' i giną kolejne stworzenia, ale Twoj wybór wolisz wyniszczyć staw niz uzyskać konkretna odpowiedź od konkretnych ludzi.

[2011-04-20 08:58]

Artur z Ketrzyna

dragolinmarco
Mam pomysł, można zapytać się też w sklepie zoologicznym o takie środki. Przecież tam też mają osprzęt i ryby do przydomowych oczek wodnych. Ciekawe co oni zaproponują.
Napewno mają mierniki do poziomu kwasowości wody.

[2011-04-20 20:52]