odezwa do wedkarzy

/ 4 odpowiedzi
chyba najwyzszy czas usunac wszystkich klusownikow z nad zalewu zembuzyckiego
rybka1


kto to zrobi.Niektóre służby czatują tylko na łowiącego dziadka ktury spokojnie wypija sobie piwo przy wędkach.Wykrywalność rośnie?! (2008/08/17 18:12)

Bop


nooooooooo to bedzie trudne. trzeba bybyło usunąć conajmniej 50% populacj wędkarskiej nad Z.Z. oczywiście ja nie należe do kusoli. (2008/08/27 18:14)

balboa


Co prawda to prawda już czas najwyszy zniszczyć tą zaraze, której na imie "kłósownictwo" tylko jest pytanie jak to zrobić? Czekam na propozycje jak to zrobić? (2008/08/29 16:19)

ADWOKAT


Witam, Zgodnie z art. 243 k.p.k. każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Przy odrobinie odwagi społeczność uczciwych wędkarzy powinna sama radzić sobie z plagą kłusowników. Uprawnienie do zatrzymania takich kłusowników do czasu przyjazdu policji daje art. 243 kodeksu postępowania karnego. Wydaję się, że nie powinno pozostawać się biernym na tego typu zachowania. Ostatnio na części moich pewnych łowisk nie daje się złapać ryby, z tego co słyszałem kłusownicy przetrzebili, ale nie ci "nielegalni", ale najęci przez dzierżawcę wód. Dodatkowo nikt nie kontroluje dzierżawców co do obowiązkowego zarybiania. To już jest szczyt ch....... Pozdrawiam, (2008/09/01 09:21)