Zaloguj się do konta

Oderwana stopka od Dragon Manta

utworzono: 2015/04/29 19:31
molczito

Witam wszystkich. Orientuje się ktoś,czy da radę to skleić? Słyszłem też coś o spawaniu plastiku, ale tylko słyszałem. Kołowrotek był pierwszy raz nad wodą i była gleba. [2015-04-29 19:31]

xxxkubek

Oj w troche ciulowym miejscu, ale możesz spróbowac wtopić jakis gwózdek w te części i zanieść później całość do kogoś kto zajmuje się spawaniem plastiku, lecz przy większym oporze może się złamać ponownie, raczej mało opłacalne, ile warty ten kołowrotek?Może masz gwarancję? jeśli tak, spróbuj oddać mówiąc że zarzuciłeś zestaw i sie urwała stopka przy zwijaniu

[2015-04-29 22:01]

Artur z Ketrzyna

Spróbuj zareklamować nie mówiąc że to był wypadek.

Jak nie to możesz to skleić żywicą epoksydową. Potem od strony stopki wywiercic 2 otworki i skręcić śruby na ta samą żywice.


[2015-04-29 23:15]

Draq

W serwisie nie pracują idioci, więc raczej nikt się nie nabierze na historyjkę "Panie, pękło przy zarzucaniu... co to ma być za sprzęt?" Według mnie nie warto nabijać ludzi w balona, bo nie są głupi i wiedzą, że takie rzeczy nie dzieją się same z siebie... po za tym serwisant wie w jaki sposób może powstać dane uszkodzenie sprzętu. Im więcej cwaniakowania i wymyślania tym mniejsza szansa na rozwiązanie sprawy. Według mnie musiałby się zdarzyć cud żeby Ci tą gwarancję uznali, więc na to bym nie liczył. Może zabrzmi to śmiesznie, ale ja bym to skleił kropelką :) "Co kropelka sklei żadna siła nie rozklei!" Chyba najtańszy i najszybszy sposób na naprawę... bawić się w spawanie? Koszt takiej usługi będzie oscylował pewnie w granicach 50%< wartości kołowrotka, więc się nie opłaca. [2015-04-29 23:49]

ulspin

Jeśli posiadasz gwarancję to z niej skorzystaj,kolega nie dawno z takiej opcji skorzystał i mu wymienili (też miał uszkodzenie stopki),klejenie w tym przypadku mija się z celem. [2015-04-30 08:05]

molczito

Dziękuję za podpowiedzi. Oddam go do serwisu i jak nie uznają gwarancji to spytam się serwisanta ile by kosztowała wymiana. A jak nie będzie można tego naprawić nawet za opłatą to na forum jerkbait.pl polecili mi to skleić klejem epoksydowym i później bandaż z maty szklanej i zalanie żywicą.
[2015-04-30 09:07]

gruby12345

miałem taka sama sytuacje tylko zlamalem raczke w kołowrotku który jest moim oczkiem w glowie mam go z 15 lat i caly czas smiga przy bolonce jak ja skleiłem distalem rapid skleiłem samo złamanie potem dalem malutkie druciki dla wzmocnienia w około i tez zalałem distalem trzyma już rok i nie wygląda tak zle bo klej jest przezroczysty . [2015-04-30 10:00]

kedzio

Uszkodzenie jest na dość długim odcinku, więc nie ma problemu. 

Oczyść i odtłuść miejsca złamania i sklej szarym poxipolem. Po stwardnieniu połączenia, zrób ścisły obwój z jedwabnej nitki do skór. Takie nici kupisz w każdej dobrej pasmanterii. Nawijaj nitkę na posmarowaną klejem powierzchnię, dookoła sopki, na całej długości uszkodzenia i dobrze zaciągaj. Staraj się prowadzić ściśle zwój przy zwoju od jednego końca uszkodzenia do drugiego w tę i z powrotem tak ze trzy warstwy, smarując klejem każdą z warstw.

Uzyskasz w ten sposób połączenie, które przeżyje sam kołowrotek. Rozleci się przy użytkowaniu, a połączenie będzie trzymało.

To prosta operacja. Dasz radę.

[2015-04-30 10:32]

molczito

Kedzio napisz czym to najlepiej odtłuścić?
[2015-04-30 12:15]

kedzio

Ze względu na to, że nie wiemy na 100% jakiego rodzaju jest to tworzywo, najlepiej będzie zastosować zwykłą benzynę ekstrakcyjną, dostępną w każdym sklepie z farbami. Koszt jest niewielki, bo chyba ze 3 zeta.

 Benzyna jest neutralna dla większości tworzyw sztucznych, więc nie powinna rozpuścić stopki. Nabierasz na płócienną szmatkę trochę benzyny i przecierasz. po kilkunastu sekundach mozna kleić.

Pod nawój z nici, lekko zmatów powierzchnie stopki, bo jest ona polakierowana i farba może mieć problem z wiązaniem się z klejem. Użyj papieru ściernego o gradacji około 120-160. Arkusz 50 groszy.

Pod zwoje nici smaruj klejem po kawałku, bo poxipol tężeje już po 6-7 minutach. No chyba, że zdążysz zrobić warstwę nawoju za jednym razem aż do końca. 

Smaruj każdą warstwę po wierzchu rozrabiając małe ilości kleju i nawijaj tam i z powrotem. Powstanie zwój krzyżowy.

To wzmocni miejsce klejenia.

Możesz nawet potem pomalować stopkę pod kolor jakimś lakierem. Tylko nie nitro, bo nitro może osłabić stopkę.

Rzecz będzie nie do ruszenia nawet przy holu dużych ryb. Wytrzyma wszystko. Może się złamać w innym miejscu, ale nie na naprawianym połączeniu.

Pozdro.

[2015-04-30 12:53]

kedzio

PS: Do takiego nawoju wzmacniającego nada się też plećka około 00,6 - 0,1, ale taka przyponówka będzie droższa od nici jedwabnych do skór. Nić około 5-6 zeta, a plećka (mocniejsza) przyponówka około 10-16 złotych za 10 metrów.


[2015-04-30 13:28]

molczito

Kedzio dzięki.
[2015-04-30 13:33]

kedzio

Spoko - przerabiałem różne tematy. Ten też. Najlepsze rozwiązania są proste. :-) [2015-04-30 13:47]

gruby12345

Kedzio ty masz leb dobrze wiedzieć na przyszlosc co i jak pozdrawiam [2015-04-30 20:38]

Artur z Ketrzyna

Dziękuję za podpowiedzi. Oddam go do serwisu i jak nie uznają gwarancji to spytam się serwisanta ile by kosztowała wymiana. A jak nie będzie można tego naprawić nawet za opłatą to na forum jerkbait.pl polecili mi to skleić klejem epoksydowym i później bandaż z maty szklanej i zalanie żywicą.

Daj im nr tel. i napisz że stało się to przez twoją nie uwagę, i jest ci bardzo przykro. Wbrew pozorom, części nie są takie drogie, i nowy korpus może wyniesie Ciebie z 30-40 zł.


Kedzio napisz czym to najlepiej odtłuścić?
Do odtłuszczania twardych tworzyw sztucznych aceton (zmywacz do paznokci bez dodatków).
Miękkie tworzywa rozpuszcza (nie wszystkie) i po odparowaniu klei, jak te wasze niby spawanie (nie mylić zgrzewania rozżarzonym grotem, bo tu powstają zabrudzenia osłabiające zgrzew.... . Różne tworzywa, różne rozwiązania...

I nie stosuj benzyny ekstrakcyjnej, jest tłusta. Dużo lepszy będzie nitro, ewentualnie uniwersalny.

Tak więc najpierw skontaktuj się z serwisem, i zobacz co Ci powiedzą. Potem podejmij decyzję ;-)



[2015-05-01 07:26]

Grzesiek75

Artur dobrze radzi, najpierw zobacz co zdecyduje serwis.

[2015-05-01 15:23]

viwaldi67

Wita serdecznie,
no i masz, babo, placek! Nie wiemy, jak to się stało, ale ku przestrodze dla innych, warto by się podzielić z innymi użytkownikami tego sprzętu odnośnie samego zdarzenia. Nie wiemy, czy kołowrotek spadł z pewnej wysokości, czy został "zdeptany"? Proszę napisać innym wędkarzom, co było przyczyną. Tak będzie lepiej. Nie wiadomo czy jest to grafit, czy jakiś inny surowiec,
z którego wykonany jest ten korpus? Upada kołowrotek na ziemię i co dalej? A co w takim wypadku przy kontakcie z dużą rybą? Dla nie efekt ten sam - odpada Ci kołowrotek? Może to jakaś wada materiałowa? Narażasz się tutaj na wielokrotne dywagacje czym to skleić, czy w ogóle da radę itp. Po co Ci to? Zobacz w necie czy dasz radę odkupić jakąś "chodzoną" Mantę w obojętnie jakim stanie. Tobie na chwilę obecną potrzebny jest korpus. Bebechy sobie przełożysz i po temacie.
[2015-05-02 14:36]

molczito

Wczoraj dostałem odpowiedź od przedstawiciela handlowego firmy Dragon:

  Witam, Proszę oddać kołowrotek do sklepu w którym został zakupiony. Serwis firmy stwierdzi czy można go naprawić w ramach gwarancji, czy jednak odpłatnie. Koszt połowy korpusu nie powinien przekroczyć 50 zł.   Pozdrawiam,

Michał Jończyk
PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY

Jestem mile zaskoczony. Problem został rozwiązany, dzisiaj kołowrotek jedzie do sklepu.

[2015-05-04 11:31]