Odczepiacz przynęt wędkarskich za 15 zł.

/ 12 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu m necie można kupić odczepiacz przynęt za jedyne 15 zł.Proszę o opinie o nim Czy warto kupić czy lepiej dołożyć i kupić inny Pozdrawiam
u?ytkownik32263


Dziś byłem na rybkach na Drwęcy i gdyby nie odczepiacz straciłbym 5 gum a tak tylko 1 i to przez totalnego pecha. Używam od tego roku odczepiacza v-free i faktycznie jest skuteczny prawie w 100%. Jedynie w co jeszcze powinieneś zainwestować to wytrzymała i cienka linka, może być plecionka o wytrzymałości min. 25 kg. Chodzi o zwiększenie zasięgu odczepiacza bo przy grubym sznurku będziesz mieć max 15 metrów zasięgu, a często mniej. Ogólnie jakbyś nie liczył to inwestycja zwróci ci się po jednym góra dwóch wypadach na spina. Chyba że znasz takie miejsce gdzie nie ma zaczepów. Tylko że gdzie patyki tam wyniki. (2010/05/10 21:15)

irek z


Nabyłem odczepiacz v-free na allegro,w tej cenie co podałeś.W stu procentach go polecam,już na pierwszej wyprawie się zwrócił.Jest tylko jeden minus,waży tylko 100g,ja dołożyłem ciężarek łezkę 80g i jest ok. (2010/05/10 21:38)

JakubUrsynow


Ja zainwestowałem i na pewno nie żałuję, chociaż nie zawsze udaje się przy jego pomocy uratować przynętę i nie zaśmiecać wody. Zalezy to też pewnie od samej wody, myślę, że na jeziorze z łódki miałby 100% skuteczność. Co ważne - trzeba założyć linkę która nie nasiąka wodą bo to go znacznie ogranicza. Ogólnie - zainwestuj, nie będziesz żałował. (2010/05/10 21:40)

u?ytkownik29889


A jak też się nad zakupem zastanawiałem właśnie tego sprzętu. Widze że ktoś założył wątek i tak śledzę go. Więc ja na pewno go kupie. Więc dzięki za rozwianie moich wątpliwości i przepraszam za wykorzystanie wątku, ale nie chciałem już zakładać.

Pozdrawiam.
  (2010/05/10 22:05)

mar83


Dzięki wszystkim za rady KUPIONE Pozdrawiam (2010/05/11 15:54)

JakubUrsynow


Wtrącę jeszcze, że Kolega miał chyba dobry pomysł z dociążeniem odczepiacza i ja chyba też dołożę mu jakieś 50 gram. To powinno zwiększyć jego efektywność. (2010/05/11 21:59)

mirczak


również polecam ten odczepiacz. Korzystam z takiego, ale wykonanego własnoręcznie i już parę razy udało się wyjąć przynętę. (2010/05/17 22:27)

wujakrzysiu


dziś oglądałem to cudeńko na allego i powiedzcie mi czy działa to cudeńko jak macie założoną stalkę czy tylko na samej żyłce? bo przy stalce odczepiacz zatrzymuje się przed nią dokładniej na krętliku gdzie jest przywiązana żyłka i chyba tak i tak za tą żyłkę ciągnie tak mi się wydaje przynajmniej jeżeli się mylę to też chyba sobie takie cudo sprawie (2010/05/18 00:26)

u?ytkownik26041


odczepiacz jest skuteczny kupilem go calkiem nie dawno nie urwalem jeszcze nic od momentu gdy go mam a lapie za stalke a nie zylke najwyzej stalka peknie jak bedzie mocny zaczep (2010/05/18 08:21)

GBH


Mam i miałem różne odczepiacze. Odczepiacz v-free działa, gdy przynęta połączona jest z żyłką czy plecionką agrafką z krętlikiem. V-free nie zdaje na ogół egzaminu gdy:

- łapiemy z przyponem stalowym/wolframowym (najczęściej pęknie przypon albo agrafka a przynęta zostanie);

- łapiemy bez krętlika - z samą agrafką.

W tych przypadkach lepszy byłby kanadyjski snagaway - który łapie całą przynętę, niestety ten z kolei jest trochę za lekki :-(

Obydwa odhaczacze :-) szybko mi się zwróciły (po 1-2 wyprawach).

Ps. wszelkie gromy itp. działają na zasadzie podobnej do v-free, czyli chwytają krętlik

(2010/05/18 08:59)

u?ytkownik44916


A zna lub używa ktoś obecnie odczepiacza GROM? Myślę nad jego kupnem, po ostatnim weekendzie jestem biedniejszy o jakieś 2 stówy. Szkoda było woberów, a jeszcze nic nie udało się złowić... Dramat... (2010/08/16 11:31)