Odczepiacz przynęt Surfer

/ 59 odpowiedzi / 10 zdjęć
kedzio


Rysunek zrobiłem, tylko na dzień dzisiejszy nie mam skanera. Mogę to pstryknąć fotopstrykiem, ale podaj mi e-mail. (2013/09/27 18:00)

gryzon80


Kolego jestes wielki:)) moj adres to gryzonmoto@poczta.onet.pl jak tylko narysuje to to sie pochwale:))pozdrawiam wszystkich a ciebie szczegolnie. (2013/09/27 20:50)

gryzon80


apropo gdzies mozna dodac jakis punkcik koledze za pomoc? (2013/09/27 20:52)

kedzio


Zajrzyj do skrzynki. Wysłałem foty i rysunek. Jak coś więcej, to pytaj tutaj. (2013/09/27 21:26)

gryzon80


zajrzałem wydrukowałem i pokaże koledze dam znać co on na to:) dziękuje bardzo za pomoc:)pozdrawiam (2013/09/28 10:15)

wirefree


To kiedy produkcja?

Tak w ogole to projekt jest zgłoszony do patentu 

http://pl.espacenet.com/searchResults?DB=pl.espacenet.com&locale=pl_PL&query=odczepiacz+przynęt&ST=singleline&compact=false

(2013/09/28 12:36)

wirefree


Ludzie to mają pomysły :

https://www.google.pl/search?q=A01K97/24&client=opera&hs=MSt&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ebFGUuu3DpDasga424H4Aw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1680&bih=952&dpr=1 (2013/09/28 12:42)

kedzio


No i co wynika z faktu, że jest to opatentowane ustrojstwo kolego Wirefree?  :) (2013/09/28 12:47)

wirefree


Wynika tylko tyle że produkcja bez zgody właściciela patentu niesie za sobą skutki finansowe.
:):):):) (2013/09/28 14:32)

kedzio


Jak masz sprawne ręce, jak masz zdolności manualne, jak masz wprawne oko, materiał i narzędzia i nie produkujesz danego przedmiotu dla celów handlowych, hurtowych, a jedynie wykonujesz taki przedmiot wyłącznie na swój własny użytek, to nie rób chłopie śmiechu na sali. Wszak wystarczy odrobinę zmienić wymiar jakowyś, albo kształt w jakimś nieistotnym miejscu i nie nazywać tego SurFerem.  (2013/09/28 19:04)

Baldur


kolega ma rację właśnie dla siebie zrobiłem (2013/12/14 10:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wirefree


A  jak sie sprawuje? Mam zamiar sobie sprawic oryginal pod choinke tylko narazie nie ma opinii o nim. (2013/12/14 13:30)

Baldur


dobry w wodach stojących uwalnianie z łodzi. (2013/12/14 18:29)

jezier


Mam oryginał i jestem z niego bardzo zadowolony, nie mogłem go z początku opanować ale trening czyni mistrza. Uratował mi już przynęty warte czterokrotnie więcej od jego ceny i pewnie jeszcze nie raz zanurkuje do wody za woblerem. Nie niszczy przynęt, pewnie chwyta za krętliki, kółka łącznikowe, kotwice, agrafki (choć tego ostatniego nie polecam). Przy założeniu grubej plecionki zamiast sznurka murarskiego znacząco poprawił się jego zasięg. Pracował zarówno na wodach stojących i płynących. (2013/12/15 18:12)

u?ytkownik32263


kolega ma rację właśnie dla siebie zrobiłem

Hmm niezła robota. Naprawdę:) Lecz po zastanowieniu myślę że na rzekę się nie nadaje, będzie stawiać za duże opory w wodzie. Z nurtem oczywiście da radę zejść ale pod już nie. Tu musi być coś bardziej "zbitego", ciężar odczepiacza skupiony na jak najmniejszej powierzchni. (2013/12/15 19:07)

u?ytkownik32263


GROM na rzekę jest świetny ale też ma jedną wadę: słabo łapie małe krętliki. Tyle co zaczytałem i zasłyszałem. Dlatego że łowię czasem klenie na mikrowobki postawiłem na v-free... (2013/12/15 19:38)

salmo 01


Ja używam własnej produkcji wychaczacz na plecionce sumowej nawiniętej na kołowrotku i dla wygody na wędce podlodowej co ułatwia zsuwaniu się wychczacza po żyłce i zapobiega się plątaniu pleciące. (2014/01/10 17:52)

DOBRY76


Ja używam tego odczepiacza, jest za niewielkie pieniądzę na  allegro od tego Pana

Sprzedający JRfishing  (230),

 a że mieszka kilka km ode mnie  więc pojechałem do tego PANA  i po prosiłem o dodanie krętlika i dodał mi do odczepiacza krętlik sumowy  (135kg ) , który ogranicza skręcanie i co za tym idzie plątanie plecionki przy zwijaniu kołowrotek.Do zwijania plecionki używam "kołowrotek"  który kupiłem w sklepie budowlanym był ze sznurkiem budowlanym , który stosowałem wcześniej do odczepiaczy ( nie polecam tego sznurka) po stracie 2 szt odczepiaczy w odrze  postanowiłem kupić plecionke.  Używam plecionki sumowej  black cat 100kg. Jest to najdroższy element  zestawu - cały zestaw to około 70 zł,ale licząc ze główka + guma +robiony samemu przypon = średnio 6-7 zł to po 10 przynętach uratowanych jesteśmy na tzw 0 .Ja  na 1 wyjeżdzie miałem 9 zaczepów i 9 uwolnień a po 2 wyjazdach miałem 17 zaczepów z czego 16 gum uratowałem - rachunek jest prosty.Już za 1 razem byłem prawie na zero.Przy łowieniu z łodzi lub pontonu skuteczność odczepiacza wzrasta, choć i tak wg mnie to 90- 95 % odzyskanych przynęt.

Jeśli są to woblery to koszt zwraca się bardzo szybko  2 -3 szt to jest 70zł. Naprawdę to działa i zwraca się po 1 lub 2 wypadzie na ryby.

 Tylko ważne żeby krętliki i agrafki oraz materiał przyponowy były b. dobrej jakości bo inaczej żaden odczepiacz nie pomoże. Osobiście robię przypony sam, więc wiem że wytrzymają zaczep. 



(2014/01/11 12:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.