Zaloguj się do konta

Odczepiacz do przynęt wędkarskich nie chce dojść d

utworzono: 2011/12/18 17:44

Wiam kupiel w sklepie wedkarskim odeczpiacz taki o http://allegro.pl/odczepiacz-demon-super-uwalniacz-przynet-grom-120-i1991527693.html.Jak go puszczam do przynety zaczepionej pod woda to niechce dojsc po zylce,i musze wejsc do wody zeby odczepiacz zjechal do przyponu.Sznurek mam dosyc dlugi.Prosze o pomoc.
[2011-12-18 17:44]

69Cricket

Jest problem z wejściem do tej strony którą podałeś ale z własnego doświadczenia z odczepiaczem wiem, że jeżeli nie chce dojść do przynęty to mogą być tego różne powody. Może być tak, że przynęta zaczepiła się w miejscu tak niedostępnym, że odczepiacz może do niej nie dochodzić. Może być tak, że żyłka, po której go puszczasz nie jest odpowiednio naciągnięta. Plecionka, jeśli jej używasz, może wyhamowywać puszczony uwalniacz. Uwalniacz zwany także odczepiaczem najlepiej sprawia się przy połowach z łódki. Wówczas można podpłynąć bezpośrednio nad uwięzioną przynętę i z góry go spuścić i na 99,9% zda egzamin. Można używać odczepiacza z brzegu pod warunkiem, że brzeg wystaje znacznie ponad poziom łowiska albo zaczepiona przynęta nie jest uwięziona mniej więcej 10 metrów do brzegu wówczas potrzebne jest porządne naciągniecie żyłki lub plecionki i mocne puszczenie odczepiacza tak żeby jego prędkość pozwoliła mu na dotarcie do przynęty i tu najczęściej przydaje się druga osoba, żeby albo trzymała napiętą zyłkę albo rozpędziła odczepiacz. Jest to bardzo przydatne urządzenie i może pomóc w wielu przypadkach ale nie ma 100% pewności, że pomoże. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem. Pozdrawiam.
[2011-12-18 18:17]

pinoczet29

Ja mam odczepiacz wykonany z drutu chromowanego.Jego zaletą jest,że łatwiej dochodzi w roślinach do przynęty.Duże odczepiacze mają wadę.Chaczą się o rośliny i jest problem z dojściem do krętlika.Można kupić taki na Allegro pod hasłem  UWALNIACZ ODCZEPIACZ PRZYNET    za 35zł.pisząc meila,że jesteś z wedkuje.pl dostaniesz go za 29 zł!


[2011-12-18 22:34]

ryukon1975

Ja mam odczepiacz wykonany z drutu chromowanego.Jego zaletą jest,że łatwiej dochodzi w roślinach do przynęty.Duże odczepiacze mają wadę.Chaczą się o rośliny i jest problem z dojściem do krętlika.Można kupić taki na Allegro pod hasłem  UWALNIACZ ODCZEPIACZ PRZYNET    za 35zł.pisząc meila,że jesteś z wedkuje.pl dostaniesz go za 29 zł!





A czy jest skuteczny?
Interesuje mnie to bo właśnie szukam jakiegoś.Miałem kupić osławiony tu na forum v-free ale nigdzie go nie mogę znaleźć.
[2011-12-18 22:57]

pinoczet29

Używałem go przez cały sezon z brzegu.Uratował mi ok 60-70 przynęt napewno.Ok 10 straciłem.Te stracone to raczej wyjątki nie do uratowania zachaczone o drzewo w wodzie lub na dużej odległości,że nie byłem w stanie dojechać nim tak daleko.Zdarzało sie,że puścił hak(pękł lub wyprostował się)Albo pękają krętliki i agrafki.Ale to już bardzo mocne zaczepy są.Tak czy siak się opłaca.Po kilku razach już się zwróci. [2011-12-22 11:00]