Odczepiacz przynęt

/ 6 odpowiedzi

Witam

Mam pytanie;Co sądzicie o odczepiaczu do sztucznych przynęt?

Znalazłam na allegro pod taka nazwa: UWALNIACZ ODCZEPIACZ PRZYNET za 35zł.

Uczę się wędkować od niedawna,więc często zaczepiam o rośliny a nie zawsze udaje się uwolnić bez straty przynęty.

Niedawno znajomy pokazał mi i polecił taki odczepiacz jak na tej aukcji.Powiedział,że plusem jest wykonanie z prętu chromowanego bo łatwiej dochodzi w roślinności do przynęty.

Zastanawiam się nad zakupem

Czy posiada ktoś z Was może taki sprzęt?jakieś porady?opinie?

Dziękuję i pozdrawiam

getka


ja zrobiłem sobie coś takiego własnoręcznie, tylko tak żeby najlepiej łapał za główkę nie za krętlik przyponu bo wtedy jest bardziej prawdopodobne że wyciągnę przynętę. zobacz sobie jak to wygląda zrobienie czegoś takiego to żadna trudność... (2011/11/17 12:59)

micb


Ja też zrobiłem sobie we własnym zakresie coś podobnego. Uwalniacz owszem i działa ale niestety tylko na niewielkich odległościach pod warunkiem, że nie ma zbyt dużej ilości roślinności zanurzonej. Absolutny max to ok 10m  - dalej zahaczonych przynęt nigdy nie udało mi się odczepić.  Nie najlepiej spisuje się również w dość szybko płynących rzekach zwłaszcza gdy musisz uwalniacz opuścić "pod prąd". I niestety jest jeszcze jedna wada. Aby odczepiacz spełniał swoją rolę w miarę skutecznie obciążenie musi być dość spore. Z praktyki wiem, że założenie go na cienką żyłkę w pojedynkę to niezła gimnastyka. Potem trzeba jeszcze to do wody puścić czyli trzeba podnieść cienką szczytówkę wędziska jak najwyżej jednocześnie naciągając żyłkę (jak nie podniesiesz i nie naciągniesz to żyłka / plecionka dostaje zwisu pod ciężarem i zdarza się, że odczepiacz nawet do wody nie dolatuje:/)  a drugą ręką puścić (popchnąć) odczepiacz do wody. Jeśli robisz to sam wyniki są marne i możesz narazić się na złamanie szczytówki. Jeśli dodatkowo łowisz okoniową wklejanką z ekstremalnie cienką szczytówką użycie togo w pojedynkę uważam za niemożliwe (chyba, że usztywnisz czymś szczytówkę;)). (2011/11/17 13:49)

elo36


getka a mozesz mi podac film jak go zrobiłeś ? (2011/11/17 15:06)

stoen


"Odczepiacz"  super rzecz przy łowieniu z łódki, gdzie zsuwasz go praktycznie prostopadle do zaczepu . Z moich doświadczeń uwolni 98% przynęt. Problem się zaczyna kiedy łowisz z brzegu i zsuwasz go pod kątem . Tutaj tak jak pisał kolega micb, działa na niewielkiej odległości , a czym bardziej ostry kąt tym większy problem z zsunięciem.   (2011/11/17 16:15)

tomaj82


Jakiś czas temu kupilem ten odczepiacz za 35zł. z allegro i muszę przyznać ,że kilka razy uratował moją przynętę.  (2011/11/17 16:58)

kamila


Witam

Kupiłam za 35.Dzisiaj przyszła paczka.

Odczepiacz wygląda bardzo dobrze.Jest wąski co może być jego atutem.

W testach domowych:-) wypada obiecująco.Mam nadzieję,że będzie ratował moje przynęty:-)

Pozdrawiam.

(2011/11/22 20:16)