Od kiedy wolno łowić

/ 9 odpowiedzi
Witam Panowie,rozpoczynam swoją przygodę z wędkowaniem.Gdzie.mogę znaleźć informacje o zakazie łowienia.Bonna spining podobno od maja można łowić ale czy to prawda że na rzekach np.na raduni można już teraz?Oczywiscie pamiętam o zakazie zwiazanym z Koronavirusem,moje pytanie jest tylko dla tego ze nie wiem jakie są terminy zakazów.Czytałem kiedy danych ryb nie można łowić ale co z tztymakazem łowienia do maja?\r\n
51Marek


Jeżeli jesteś członkiem PZW -> regulaminy PZW! Na wodach innych zarządców/właścicieli - zgodnie z ich decyzjami/regulacjami! (2020/04/16 09:36)

Sith


Po pierwsze trzeba zdać egzamin, a do tego trzeba mieć wiedzę gdzie, co i kiedy wolno łowić. Poczytaj ustawę o rybactwiei RAPR, naucz się tego co obowiązuje wędkarza, zgłoś się do najbliższego koła PZW, zdaj egzamin, odbierz kartę wędkarską, opłać składki. Po tym wszystkim nie będziesz zadawał głupich pytań. (2020/04/16 10:18)

Sith


(...)Bonna spining podobno od maja można łowić(...)
Spinningować wolno cały rok!
(2020/04/16 10:20)

Jarek2020


Kiedy będzie można opłacić kartę PZW (2020/04/16 10:22)

51Marek


Jak będzie wolno wyjść z domu. Chociaż, jeżeli skarbnik koła pracuje, to umów się z nim kiedy możesz podejść i opłacić. Zawsze znajdziesz jakiś realny(zakupy) powód w przypadku kontroli. (2020/04/16 19:09)

gamba1an


OD PONIEDZIAŁKU 20 Kwietnia (2020/04/21 18:29)

Sith


Za wyjątkiem szczupaków, boleni, sandaczy, brzan, świnek,głowacic, lipieni isumów!!! (2020/04/22 06:28)

ryszrdb


od 1 maja rozpoczyna się sezon na szczupaka a nie ogólne zezwolenie na spiningowanie (2020/04/28 08:29)

okonek1235


Piotr zgłaszasz sie do koła wedkarskiego w miejscu zameldowania. Wpłacasz kwotę 50 zł u skarbnika za egzamin na kartę wędkarską. Egzamin zdajesz przed komisją egzaminacyjną w danym kole, polecam jak Ci doradzili wcześniej koledzy poczytaj Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb dostanierz go za darmo w kole w którym zamierzasz zdawać egzamin. W regulaminie jest zapisane wszystko, gdzie i kiedy możesz łowić i jakie są okresy i wymiary ochronne ryb. Członek komisji egzaminacyjnej w zarządzie koła Miętus Koszalin. Pozdrawiam i połamania kija. (2020/05/18 19:26)