Zaloguj się do konta

Od ilu lat spinning?

utworzono: 2011/03/25 19:57
rybka1234

Wiem,że nie powinienem pytać ale w prawie nic nie ma od ilu lat można spiningować.Niektórzy mówią że od 14 inni ze od 16 ja mam 15 lat i chce zacząć spiningować.
[2011-03-25 19:57]

A kartę już masz, czy z kimś chcesz jeździć? [2011-03-25 19:59]

Masz 15 lat więc powinieneś wyrobić sobie kartę wędkarską. Wtedy możesz spinningować sam. (tak mi się zdaje). Bo do 14 roku życia to pod opieką dorosłego posiadającego kartę. :) [2011-03-25 20:59]

Wiem,że nie powinienem pytać ale w prawie nic nie ma od ilu lat można spiningować.Niektórzy mówią że od 14 inni ze od 16 ja mam 15 lat i chce zacząć spiningować.




Bardzo dobrze, że pytasz. Kto pyta, nie płacze nie płaci. Tak jak Ci @MenOf........ napisał. Masz kartę, spinninguj.



[2011-03-25 21:04]

rybka1234

No kartę mam ale wszyscy gadają że jak kontrola przyjdzie to będą się burać.
[2011-03-25 21:09]

No kartę mam ale wszyscy gadają że jak kontrola przyjdzie to będą się burać.




To tym co tak Ci mówią, ze spokojem wyciągnij przed siebie lewą rękę i wystaw srodkowy palec, a prawą ręką podaj im RAPR do poczytania. Sobie moze też. 

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym,
że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru
osoby uprawnionej do opieki.




[2011-03-25 21:13]

Zgadzam się z kolegą Mastiff :) Ja sam mam 16 lat i spinninguję od 2 :) Na początku miałem taki sam dylemat, lecz sprzedawca z zaprzyjaźnionego sklepu wędkarskiego wyprowadził mnie z błędu :) [2011-03-25 21:21]

właściwie to z panem..  [2011-03-25 21:22]

właściwie to z panem.. 



co właściwie z panem?????????????????????????????????????? nie rozumiem kontekstu. [2011-03-26 09:24]

Napisałem że zgadzam się z kolegą . :) a różnica wieku która między nami jest raczej nie pozwala mi na zwracanie się do pana na ty :) [2011-03-26 10:13]

Mówię o panu Macieju.. [2011-03-26 10:18]

Nie wiem jak jest tu. Ja zwracam się na ty ale wiem, że na niektórych forach użytkownicy burzą jak ktoś napisze "wysłał Pan???" bo to jest forum internetowe. Tutaj nie wiem. Jak ktoś będzie miał coś  przeciwko to pewnie Ci napiszę. [2011-03-26 10:23]

ale ja taki nieśmiały... [2011-03-26 10:26]

JaroDaw

Nie wiem czy istnieje obostrzenie okręgu co do granicy wieku dla spinningisty, bo na stronie okręgu nic na ten temat nie znalazłem. 
Ale znalazłem coś ciekawszego :

Uwaga. Na wodach górskich w Okręgu PZW w Lublinie obowiązują następujące obostrzenia:  

1.   Wymiar ochronny pstrąga potokowego i lipienia -  35  cm

2. Dobowy limit połowu  2  szt.

3.Zakaz stosowania haczyków i kotwic z zadziorami

4. Wprowadza się zakaz zabierania pstrągów i lipieni (no kil) na następujących odcinkach rzek:

  • na rzece Bystrej od mostu drogowego przy targowisku w Wąwolnicy do zapory w miejscowości Iłki
  • na rzece Bystrzycy:

- od brodu powyżej młyna w Kiełczewicach Górnych do mostu w Strzyżewicach

- od jazu piętrzącego w Osmolicach i jazu na Kosarzewce do jazu w Prawiednikach

  • na rzece Urzędówce do czasu uregulowania statusu jako rzeki górskiej


5  .Na wodach górskich Okręgu lubelskiego ustala się limit miesięczny dla pstrąga i lipienia łącznie w ilości  4 szt.

6  .Na wodach górskich Okręgu lubelskiego wprowadza się zakaz zabierania pstrągów w okresie od 1 stycznia do 1 lutego.



kolego @ MenOfTheNight, nie bądź taki nieśmiały, do póki nie wku,,,, Maćka, nie będzie miał pewnie nic przeciwko 

" per Ty"  ;))))

[2011-03-26 10:31]

Przepraszam.. Już nie będę . :))

:p

[2011-03-26 10:34]

Jest tak ogólnie przyjęte, że na forach wszelkiego rodzaju każdy z każdym rozmawia jak równy z równym, więc i zwracanie się do siebie per Ty, nie jest faux pas (fo pa), oznaką braku kultury i szacunku do starszego wiekiem rozmówcy. Pod warunkiem, że jest to rozmowa na poziomie, pozbawiona kpin, inwektyw i złych zamiarów ze strony młodszego, jak i starszego dyskutanta wobec siebie. Mimo iż Szymon czyli @MenOfTheNight jest w wieku mojej młodszej córki, to na forum z tym gafy nie popełnił a nawet zachował się bardzo kulturalnie zauważając różnicę wieku i zasady grzecznościowe z nią związane. Oby 1/100 młodzieńców w jego wieku była tak dobrze wychowana i traktowała swoich rozmówców z należytym szacunkiem, to żyłoby nam się lepiej. Oczywiście Szymon możesz zwracać się do mnie według niepisanej zasady portalowej, czyli per TY. Pozdrawiam. [2011-03-26 10:44]

Ja serdecznie wszystkich przepraszam, ale ja już tak mam jakoś. Oczywiście będę się starał pisać do wszystkich na ty (w miarę możliwości i gdy się nie zapomnę :p) [2011-03-26 10:47]

Jest tak ogólnie przyjęte, że na forach wszelkiego rodzaju każdy z każdym rozmawia jak równy z równym, więc i zwracanie się do siebie per Ty, nie jest faux pas (fo pa), oznaką braku kultury i szacunku do starszego wiekiem rozmówcy. Pod warunkiem, że jest to rozmowa na poziomie, pozbawiona kpin, inwektyw i złych zamiarów ze strony młodszego, jak i starszego dyskutanta wobec siebie. Mimo iż Szymon czyli @MenOfTheNight jest w wieku mojej młodszej córki, to na forum z tym gafy nie popełnił a nawet zachował się bardzo kulturalnie zauważając różnicę wieku i zasady grzecznościowe z nią związane. Oby 1/100 młodzieńców w jego wieku była tak dobrze wychowana i traktowała swoich rozmówców z należytym szacunkiem, to żyłoby nam się lepiej. Oczywiście Szymon możesz zwracać się do mnie według niepisanej zasady portalowej, czyli per TY. Pozdrawiam.



zgadzam się. Szacunek jest. Zresztą @MenOfTheNight ma rację. Lepiej zacząć od "per Pan" bo później można kogoś obrazić itp. Bardzo ładne zachowanie ze strony kolegi.  [2011-03-26 10:47]

  ;)))) kolego @ MenOfTheNight, nie bądź taki nieśmiały, do póki nie wku,,,, Maćka, nie będzie miał pewnie nic przeciwko "per Ty" :)))




.........tak jak większość z nas......:) Masz rację Jarek, masz rację :)))) 


[2011-03-26 10:48]

Ja serdecznie wszystkich przepraszam, ale ja już tak mam jakoś. Oczywiście będę się starał pisać do wszystkich na ty (w miarę możliwości i gdy się nie zapomnę :p)





Za okazanie szacunku i kultury się nie przeprasza. Za odwrotność- jak najbardziej. Gratuluję Twoim rodzicom wychowania kulturalnego faceta.


[2011-03-26 10:50]

JaroDaw

Ja serdecznie wszystkich przepraszam, ale ja już tak mam jakoś. Oczywiście będę się starał pisać do wszystkich na ty (w miarę możliwości i gdy się nie zapomnę :p)



A to uczucie, kiedy ktoś ( w realu) kto zasługuje na szacunek z racji chodź by samego wieku, każe do siebie zwracać się per ty. Ach ta dziwna kluska w gardle nie pozwalająca się wysłowić ;) [2011-03-26 10:55]

Ja serdecznie wszystkich przepraszam, ale ja już tak mam jakoś. Oczywiście będę się starał pisać do wszystkich na ty (w miarę możliwości i gdy się nie zapomnę :p)



Nie musisz nikogo przepraszać pokazałeś, że masz klasę i to się chwali.  [2011-03-26 10:55]

Ja serdecznie wszystkich przepraszam, ale ja już tak mam jakoś. Oczywiście będę się starał pisać do wszystkich na ty (w miarę możliwości i gdy się nie zapomnę :p)



A to uczucie, kiedy ktoś ( w realu) kto zasługuje na szacunek z racji chodź by samego wieku, każe do siebie zwracać się per ty. Ach ta dziwna kluska w gardle nie pozwalająca się wysłowić ;)


okropne uczucie . :))

[2011-03-26 11:11]

zachariasz94

Kolego Rybka1234 żeby samemu łowić metodą spinningowa musisz mieć skończone 16 lat. Więc musisz łowić pod nadzorem osoby pełnoletniej 
[2011-03-26 11:54]

Kolego Rybka1234 żeby samemu łowić metodą spinningowa m usisz mieć skończone 16 lat. Więc musisz łowić pod nadzorem osoby pełnoletniej 

Tylko w nocy. W dzień jestes pełonoprawny [2011-03-26 11:59]

JaroDaw

Kolego Rybka1234 żeby samemu łowić metodą spinningowa musisz mieć skończone 16 lat. Więc musisz łowić pod nadzorem osoby pełnoletniej 

No i następny !!!!!!!! Napisz na jakiej podstawie tak twierdzisz !!!! Podaj jakieś rozporządzenie, ustawę, paragraf, cokolwiek !!!! Jak chcesz pisać coś, bo Ci się tak wydaje, to lepiej nic nie pisz i nie wprowadzaj kolegi i innych w błąd!!!! 

Dawno dawno temu , w odległej galaktyce...   były takie przepisy, ale się zmieniły.RAPR NIE GRYZIE !!!!! [2011-03-26 12:35]