Oczyszczenie zarośniętego stawu.

/ 17 odpowiedzi
witam kolegów mam taki problem że nie wiem jak oczyścić staw jest on cały zarośnięty zrobiłem sobie miejsce i bez rezultatu choć są tam niezłe okazy karpia może mają za dużo pożywienia w tej roślinności pomóżcie jak doprowadzić staw do porządku z góry dziękuje
u?ytkownik38976


Nie napisałeś czyj jest ten staw. Bo jeśli nie Twój, to niestety nie możesz "czyścić" wykaszając na przykład trzcinę. Trzciny, jak i większość roślinności wodnej, jest pod ochroną. (2010/06/11 10:07)

czuj


staw jest po dawnym pgr a teraz dostałem pozwolenie od właściciela który nie ma czasu na zajmowanie się tym stawem a ja nie mogę patrzeć jak się marnuje (2010/06/11 13:43)

u?ytkownik24522


staw jest po dawnym pgr a teraz dostałem pozwolenie od właściciela który nie ma czasu na zajmowanie się tym stawem a ja nie mogę patrzeć jak się marnuje


Pisemne pozwolenie ?................ mam rozumieć dzierzawe ............. (2010/06/11 14:37)

u?ytkownik29889


Jak masz zgodę na piśmie jak mówi Miru57,a wiesz na 100%, że to jego jest staw to nawet nie masz się co zastanawiać tylko brać kumpli i czyścić.

 

Co do porad to napisz więcej z czego chcesz ten staw czyścić.

(2010/06/11 20:08)

pirat171


Najlepiej to zrobic koparka linowa. Sam tak czyscilem staw i bylem zaskoczony jakie ryby byly w nie uzywanym od 10 lat stawie. (2010/06/11 21:24)

u?ytkownik32021


a najlepiej to brony lina i traktor. najtaniej wyjdzie. tylko koszty paliwa. troche pracy ale cóż. (2010/06/13 10:13)

limakryba


Wpuść amury to ci zrobią porządek                                                                                  (2010/06/13 10:21)

Waldi Fish


Najtaniej wyjdzie, jak wpuścisz amury. A jak chcesz szybko oczyścić, to koledzy już podali metody. (2010/06/14 22:32)

barbara107


ja tez poszukuje info na temat tego jak oczyscic stawy z trzciny i tataraku. Pol jednego stawu oczyscialam 'recznie' czyli wchodzac do wody i wyrywajac tatarak z korzeniami; to bylo 2 lata temu i tam gdzie bylo oczyszczone nie odrasta. za trzcine sie jeszcze nie zabralam. Jednak ta metoda to swietne fizyczne cwiczenie ale zajmuje duzo czasu.


czy ten traktor, linka i brony naprawde pomoglyby? (2011/07/25 12:40)

rradekk


Witam, mam podobny problem z czyszczeniem stawu.  Znajomy wydzierżawił staw o powierzchni ok 1ha. Z jednej strony znajdują się rozlewiska i bagno które od stawu oddzielają geste krzaki. Z innych stron podobnie krzaki i trzcina, dostęp do niego jest niewielki w kilku miejscach można dojść do wody poprzez położenie kilku desek czy przedzierania się po błocie, ale nie w tym problem bo chce zrobić tam kilka podestów czy też pomostów ale to gdy będzie można już na stawie wędkować. Największym problemem jest gęsta roślinność na całej powierzchni. Głębokość stawu to jakieś 3-4m w zależności od miejsca. Nie wiem jak się nazywają te rośliny, szukałem nazwy ale nie znalazłem, są to pływające rośliny nie mające w ogóle połączenia z dnem. Takie pływające kulki z liśćmi jakby palmy i ostrymi kolcami, wypuszczają wąsy z których rosną kolejne. Zbieraliśmy je wypływając łódką i zrzucając siatkę ogrodzeniową. Robota szła powoli i mozolnie ale powoli udawało się odsłonić małe fragmenty wody. Niestety jest to karkołomna praca ponieważ te rośliny są jak gąbka gdy się je w jednym miejscu zbierze to rozpychają się na boki i znowu zasłaniają lustro wody. Zbieraliśmy je widłami na łodkę i wywozilismy na brzeg ale sytuacja się powtarza. Ze względu na duży rozmiar stawu dalsze takie czyszczenie wydaje się syzyfową pracą. Proszę o pomoc jakieś pomysły czy też porady bo sami już nie wiemy co zrobić, a łowić się chce, wiedząc że w stawie są ryby takie jak amur karp lin... i to nawet sporych rozmiarów. (2011/09/01 16:14)

rradekk


Znalazłem tą roślinę, prawdopodobnie jest to Osoka aleosowata (2011/09/01 16:25)

agnieszka-szymanska


Mam staw są ryby ale w tym roku mam dużo rośliny w stawie nie idzie nigdzie wyrzucić i polowic ryb wszędzie się chaczy o zielsko (2018/05/30 12:43)

z@mela


co to za rośliny bo to kluczowe ale generalnie tylko mechaniczne usuwanie roślin (2018/05/30 16:53)

hakon


przymcuj linke do grabi i naprzod... bedziesz mogl stworzyc kilka stanowisk (2018/05/30 19:42)