Oczko wodne a karaś srebrzysty

/ 3 odpowiedzi
Chciałbym się zapytać czy karaś srebrzysty noże być w oczku wodnym o wymiarach 2m na 3m  i głębokości 1,30 m . Bez napowietrzacza i filtra . Czy moglibyście podać mi inne gatunki ryb , które nie potrzebują zbyt dużo tlenu i jakimi karmami  je karmić . Czy mogę użyć foli budowlanej i jakie ukształtowanie dna byście mi radzili .
Dryger


Witam . Karaś owszem będzie się dobrze trzymał w takim oczku. wiem bo mam podobne i trzymałem tam kolo 20 sztuk. trzeba uważać zimą. możesz też wpuścić liny lub amury. i radze zainwestuj w jakieś  spiętrza-cze wody np. fontannę wtedy lepiej rybki zniosą upały. Możesz też podczas upałów ubierać trochę wody z oczka i podlewać kwiatki a dolać świeżej zimnej wody. na dnie rozłóż trochę większych kamieni i pamiętaj o roślinności. co do foli to może być tylko złuż ją podwójnie. Jeżeli będziesz miał sporo roślin to dużo karmy ci nie potrzeba a karmę możesz kupić w sklepie lub dawać robaczki. (2012/04/03 18:43)

CZzesio


Cześć :) Karaś jest rybą mało wymagającą ale to "minimum socjalne" musi mieć jednak zapewnione .Ważne żeby nie przesadzić z obsadą tak małego oczka ,tylko kilka rybek .
(Osobiście polecił bym karasie kolorowe 4-5 sztuk , ładnie się prezentują i oswajają )
Folia budowlana czarna (?) jest tania , ale ona według mnie jest słaba i nie odporna na działanie słońca UV ,robiona jest chyba z odpadów i byle jak, jest różnej grubości , wystarczy popatrzeć pod słońce ...nie zaufał bym jej . A kształt dna oczka ...licencja poetica , ważne żeby było głębsze miejsce -zimowisko . Ja swoje rybki karmie kupną "karmą dla ryb w oczkach"  kolorowe granulki . Czasem rzucę troszkę posiekanego makaronu ,kaszy, kawałeczek zgniecionego ziemniaka .Ale wszystko to w minimalnych ilościach , żeby od razu zostało zjedzone .Nigdy nie karmię zanętą , ani chlebem . (2012/04/03 18:55)

bmk20w


Dzięki (2012/04/03 19:18)