Oczko wodne czy staw?

/ 8 odpowiedzi
Słuchajcie, w przyszłości mam zamiar zrobić sobie staw lub oczko wodne. Z roślinami to znajdę sobie już w Googlach ale rybki zapytam się tutaj. Mam zamiar wpuścić karasie, leszcze i podobne rybki, ale nie chcę wpuścić tam amura albo karpia bo zrobią żniwa z roślinkami. Jak macie jakieś sposoby na karpie i amury to chętnie się dowiem na odpowiedziach. Jeszcze po kilku latach wpuszczę drapieżniki np. szczupaki, sandacze. I teraz pytanie: Co lepsze waszym zdaniem? Oczko wodne czy staw? I czy troć też może być drapieżnikiem w stawiku? Proszę o odpowiedzi.
Dużych rybek w nowym roku życzy NaSpining!
withanight88

Oczko do 30 m 2 - bez pozwolenia.
na staw potrzebujesz zezwolenie na które trzeba się trochę nalatać. (2012/01/01 17:02)

u?ytkownik77866

jeśli chodzi o karpie to one strasznie brudzą wodę przewracając muł ale lepszy jest staw 20m na 30m głębokość z 1,5m a i troć to ryba bardziej zamieszkująca górskie potoki niż stawy jeśli zamierz wpuścić szczupaki to wpuść również uklejki żeby szczupaki miały co jeść uklejki wpuść odrazu po wykopaniu stawu aby zdążyly sie rozmnożyć (2012/01/01 17:03)

NaSpining

Dzięki za odpowiedzi czyli oczko wodne lepsze? Jak tak to jakie do oczka ryby? (2012/01/01 19:32)

bodzinski

ja mam karasie uklejki i karpia ale ja mam oczko wodne na foli (2012/01/01 20:39)

pokemon0225

no moim zdaniem lepszy staw, tylko jak kolega wyżej napisał trochę musisz się nalatać na pozwolenie .. ale wykop oczko do 30m2 i i tak będzie fajnie :)Pozdrawiam :) (2012/01/02 15:49)

drapierzca

by móc wykopać staw trzeba wykupić pozwolenie(5000zł)+koszt wykopania a na oczko potrzeba parę dyszek na folie ja radzę oczko ale w nim na pewno nie przeżyje leszcz bo sam próbowałem i za 2,3 dni zdychał a karasie,okonie,plocie,liny,karpie to bez problemu nie wiem jak tam ze szczupakiem

(2012/01/02 15:57)

NaSpining

Dzięki czyli jakie ryby do oczka? (2012/01/02 18:14)

Kangur1979

Jak przedmówcy twierdzą:oczko wodne-zbiornik do 30m lustra wody(w tym również strefa bagienna-o ile występuje),pozwolenie zbędne ale musisz dokonać zgłoszenia w urzędzie gminy bądź starostwie.

Staw-powyżej 30 m,wymagane zezwolenie na budowę;jeśli staw miałby dostęp do cieków wodnych niezbędny jest również operat wodno-prawny,mapka inwentaryzacyjna,plan sytuacyjny zbiornika...A jeśli urzędnicy będą upierdliwi to jeszcze coś wymyślą...

5000 za pozwolenie?!Pierwsze słyszę aczkolwiek w Polsce jest wszystko możliwe...Polecałbym najpierw wszystko sprawdzić osobiście w odpowiednich urzędach,przespać się z tym i dopiero podjąć decyzję...

Nawet jeśli zdecydujesz się na wykopanie stawu,pamiętaj że obsada w nim musi zostać odpowiednio dobrana zarówno pod względem gatunkowym jak i ilościowym inaczej w przyszłości zamiast cieszyć się urokami własnego stawu będziesz miał dziurę w ziemi pełną cuchnącej brei...

Powodzenia i pozdrawiam...

(2012/01/02 18:49)