Oczko wodne - jakie ryby w nim ?

/ 8 odpowiedzi
Witam, mam zamiar wykopać sobie oczko wodne nieduże max. 3X2m i głębokości 1m do 1,70m. Jakie ryby powinienem wpuścić aby się nie namnażały jak głupie a żeby jednak jakieś młode przeżyły, mam zamiar wpuścić 4 karasie srebrzyste , 3 liny i do tego jakiegoś okonia ewentualnie za okonia kilka kiełbi bo słyszałem że zjadają ikrę, do tych ryb mam nieograniczony dostęp .  proszę o poradę z góry dziękuję.
withanight88


Jeżeli wykopiesz taki dół o jakim piszesz to i tak do tarła nie dojdzie. Kopiąc oczko musisz zrobic półki na roślinność strefę bagienna zeby móc posadzić rośliny , które oczyszczają wodę .


Najpierw wykop zagospodaruj a pozniej dopiero myśl o rybach. 

(2011/05/03 09:48)

miecz-gaz


Posiadam oczko ponad 10 lat i z doświadczenia wiem że takie ryby nie wytrzymają tobie .Karaś złoty , japoniec - to te srebrne lub koi weloniaste jakie chcesz.Oprócz tego orfy lecz sezonowo czyszczą oczko.Słoneczniczka wytrzymuje kilka sezonów z ty że musisz stworzyć warunki zbliżone, nie przesadzaj bo się zawiedziesz.Pompa filtruje - nie z samego dna w godzinach 4:00 - 7:00 i 14:00 - 17:00 (ustawiony zegar taki zwykły za 30 zeta)problem jak brak prądu to się przestawia .Moje oko ma 3m średnicy i głębokość w najgłębszym miejscu ok 1m.przy ful wodzie jakieś nie spełna 1,30 pamiętaj o deszczu-zrobić mały przelew w trawnik ale tak by rybki ci nie spłyneły.Na pułkach osadzić roślinność nabrzeżną a w toni ładne lilie (w zakolu bagiennym baśki pospolicie znane)KARAŚ ZAPADA W HIBERNACJE ZIMĄ I W LODZIE SKUTY -DO WIOSNY -NIE RUSZAĆ LODU NAWET JAK BRZEGI LEKKO PUSZCZĄ. (2011/05/04 09:52)

zyga1949


Posiadam oczko ponad 10 lat i z doświadczenia wiem że takie ryby nie wytrzymają tobie .Karaś złoty , japoniec - to te srebrne lub koi weloniaste jakie chcesz.Oprócz tego orfy lecz sezonowo czyszczą oczko.Słoneczniczka wytrzymuje kilka sezonów z ty że musisz stworzyć warunki zbliżone, nie przesadzaj bo się zawiedziesz.Pompa filtruje - nie z samego dna w godzinach 4:00 - 7:00 i 14:00 - 17:00 (ustawiony zegar taki zwykły za 30 zeta)problem jak brak prądu to się przestawia .Moje oko ma 3m średnicy i głębokość w najgłębszym miejscu ok 1m.przy ful wodzie jakieś nie spełna 1,30 pamiętaj o deszczu-zrobić mały przelew w trawnik ale tak by rybki ci nie spłyneły.Na pułkach osadzić roślinność nabrzeżną a w toni ładne lilie (w zakolu bagiennym baśki pospolicie znane)KARAŚ ZAPADA W HIBERNACJE ZIMĄ I W LODZIE SKUTY -DO WIOSNY -NIE RUSZAĆ LODU NAWET JAK BRZEGI LEKKO PUSZCZĄ.

Napisałes - *pompa filtruje* rozumiem,że to jest jakiś filtr -to nie może pracować na raty tylko 24/h w innym przypadku stale podtruwasz rybki bo nie masz biologii w filtrze.Czasami lepiej zainstalować słabszy  filtr który musi chodzić non stop /mniej energii el. pobiera/ i na wlocie zainstalować prefiltr w postaci gąbki ,która czyścisz co trzy dni a filtr zewnęrtrzny w tym przypadku co 5/6 miesięcy.Pozdrawiam (2011/05/04 10:10)

miecz-gaz


To po co komu oczko o naturalnym środowisku lepiej wkopać -AKWARIUM-?. (2011/05/05 13:23)

zyga1949


To po co komu oczko o naturalnym środowisku lepiej wkopać -AKWARIUM-?.
No a takie małe oczko,czy większe o*naturalnym środowisku* to nie jest takie duże akwarium ? Z tym że w akwa. wodę co tydzień się  podmienia ,działaja filtry,ogrzewanie itd.A w naturze gdzie przez stawik czy staw przepływa rzeeczka czy strumyk to juz całkiem inna bajka- tam właśnie naturalnie woda jest napowietrzana jest przewaznie biologia itd. A w oczkach  sztucznych czy stawikach gdzie woda stoi to predzej czy póżniej zrobi się syf - glony, sinice itp.Dlatego warto kupić filtr do oczka odpowiedni do pojemności ,czy zrobić kaskade gdzie jest ruch wody ,a nawet puscić z dachu/nie papa i blacha/ wodę i dalej ją wypuśćić -działa to super . A filtrów i różnistych urzadzeń do oczek wodnych dzisiaj nie brakuje-gorzej było 10 lat temu.Pozdrawiam. (2011/05/05 14:06)

mateusz221


Mój kolega chce mi dać sumika karłowatego, którego kupił od jakiegoś hodowcy( czy jakoś tak )czy w takim oczku jakim pisałem i w jakim mi poradzono się uchowa ?  (2011/05/05 15:25)

nmiasto


tak uchowa się lecz pozostanie tylko On :) (2011/08/18 17:14)

Iaross


Mój kolega chce mi dać sumika karłowatego, którego kupił od jakiegoś hodowcy( czy jakoś tak )czy w takim oczku jakim pisałem i w jakim mi poradzono się uchowa ? 

Poczytaj najpierw o sumiku karłowatym to przestaniesz pisać te bzdury. (2011/08/19 23:55)