Zaloguj się do konta

Oczko do agrafki umocowane w sterze

utworzono: 2012/02/10 19:15
Algen

Mam ferie :) i  chciałbym w tym okresie zrobić kilka woblerów pływających, głęboko  schodzących.
Przeglądając zdjęcia woblerów głęboko schodzących zauważyłem że większość tych przynęt ma kółeczko umieszczone w długim i szerokim sterze . Jestem amatorem i umieszczenie kółeczka w w tym miejscu z pewnością sprawi mi  wielki problem. Czy mogę kółeczko umieścić w woblerze ?
Domowy materiał na ster ?  Płyta CD/DVD sądzę, ze jest zbyt giętka i krucha
[2012-02-10 19:15]

kaban

Co do "oczka" to radzę wygiąć odpowiedni pełny stelaż . Materiał na stery to poliwęglan dostępny w sklepach internetowych (allegro) i raczej przy tego typu woblerach odpuściłbym inne zamienniki.
[2012-02-10 19:52]

ja robiłem stery z plyty cd tylko musiałem ją lekko podgrzać aby przecinać bez pęknięć [2012-02-11 10:08]

Algen

Zasadnicze pytanie jest czy  w woblerze głęboko schodzącym, oczko  musi być umocowane w sterze czy może być w woblerze.
[2012-02-11 12:50]

dorada

Co do "oczka" to radzę wygiąć odpowiedni pełny stelaż . Materiał na stery to poliwęglan dostępny w sklepach internetowych (allegro) i raczej przy tego typu woblerach odpuściłbym inne zamienniki.


TAK JEST NAJLEPSZY JEST PEŁNY STELAŻ !

Dorada.

[2012-02-11 13:03]

kaban

Zasadnicze pytanie jest czy  w woblerze głęboko schodzącym, oczko  musi być umocowane w sterze czy może być w woblerze.


Umiejscowienie oczka to niewątpliwy wpływ na pracę i zanurzenie woblera. Długi ster wklejony pod małym kątem i oczko w korpusie to przynęta praktycznie niemożliwa do ustawienia. Jeżeli na takim konkretnym modelu ci zależy to niestety musisz się pomęczyć nad konstrukcją całości.
[2012-02-11 15:09]

Algen

aha [2012-02-11 19:07]