Ochrona środowiska na jez. Żwirkowym

/ 4 odpowiedzi / 2 zdjęć
Co sądzicie o wędkarzach łowiących na jeziorze Żwirkowym.
artek76

Witam, z tego co wiem łowienie na Żwirkowym nie dla wszystkich jest możliwe, jakie trzeba spełnić warunki, by można było tam łowić? (2013/09/17 10:18)

ryszardgol1

Trzeba należeć do Koła Złota Kaczka. Nie jest to woda PZW tylko dzierżawimy od Gminy Szydłowo. (2013/09/17 13:32)

ryszardgol1

Jest trzy rodzaje wędkarzy na tym jeziorze:
Pierwsi , to ci co udzielają się w Kole. Uczestniczą przy sprzątaniu otoczenia jeziora. Jest to najlepsza grupa wędkarzy. Zależy im na tym aby jeziorko było czyste i obfitowało w ryby.

Drudzy to ci co łowią. Nie udzielają się w kole ale nie niszczą przyrody i nie czynią szkód dla otoczenia. Posprzątają po sobie na łowisku.

I trzecia grupa wędkarzy , najgorsi. Łowią ponad limit (mięsiarze). Zanieczyszczają środowisko (śmieciarze). Nie mówiąc już o tym że wcale nie udzielają się dla koła. Z tych zaczniemy wyłapywać i nasyłając Straż Wodną i wydalać z naszego koła.
(2013/09/17 13:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryszardgol1

Wracając do trzeciej grupy wędkarzy, którzy niszczą środowisko nie dając dla niego nic . Spotkałem takich dwóch( ze Starej Łubianki) dnia 09.10.2013 r. na jeziorze Żwirkowym. Gdy podchodziłem do nich już się zwijali. Patrzę a oni w siatce mają dwa nie wymiarowe szczupaki (po ok. 30 cm). Po zwróceniu im uwagi doszło do pyskówki. Było za mało czasu aby zawiadomić Straż Rybacką.Będzie trzeba na zebraniu zarządy koła , poruszyć temat grupowej kontroli naszego jeziorka. Sam człowiek nic nie zrobi. Może ktoś ma inne propozycje aby zwalczać tą plagę lub odstraszać takich pseudo wędkarzy. (2013/10/10 13:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.