Ochrona przed komarami

/ 11 odpowiedzi
Wiele osób bezskutecznie walczy z plagą komarów podczas wędkowania jednak mało kto wie że jest naturalny sposób ochrony przed tymi krwiopijcami mam na myśli czeremcha która rośnie w lasach.Czeremcha ma czarne owoce które sa bardzo smaczne ale tylko słodki miąższ bo pestka jest trująca należy ją wypluwać ale mi chodzi o jej gałęzie, kiedy zetniemy kilka gałązek i zabierzemy nad wodę następnie trzeba tępą krawędzią noża zetrzeć korę i natrzeć miejsca narażone na ukąszenia .Czeremcha po starciu kory ma migdałowy mdły zapach który odstrasza te fruwające gnidy.Stosuję tę metodę nad odrą i to działa ja kilka godzin Polecam wypróbować i czekam na wasze komentarze.
JOPEK1971

Wiele osób bezskutecznie walczy z plagą komarów podczas wędkowania jednak mało kto wie że jest naturalny sposób ochrony przed tymi krwiopijcami mam na myśli czeremcha która rośnie w lasach.Czeremcha ma czarne owoce które sa bardzo smaczne ale tylko słodki miąższ bo pestka jest trująca należy ją wypluwać ale mi chodzi o jej gałęzie, kiedy zetniemy kilka gałązek i zabierzemy nad wodę następnie trzeba tępą krawędzią noża zetrzeć korę i natrzeć miejsca narażone na ukąszenia .Czeremcha po starciu kory ma migdałowy mdły zapach który odstrasza te fruwające gnidy.Stosuję tę metodę nad odrą i to działa ja kilka godzin Polecam wypróbować i czekam na wasze komentarze.
Bardzo skuteczny sposób.Jeszcze jest jedna roślina ale nie znam jej z nazwy ;)
(2014/04/19 04:05)

Artur z Ketrzyna

Ja stosuje olejek waniliowy, też skuteczny/ Tyle że muchy go lubią... (2014/04/19 08:23)

u?ytkownik65213

Nigdy tego nie próbowałem. Aktualnie używam tylko Muggi i jestem z jej działania zadowolony. (2014/04/19 09:12)

Jędrula

No to na śląsku miedzy kopalniami mamy jakieś inne komary ,jedynie co je odstrasza to dym z ogniska .

(2014/04/19 09:28)

Artur z Ketrzyna

No to na śląsku miedzy kopalniami mamy jakieś inne komary ,jedynie co je odstrasza to dym z ogniska .

Między innymi dlatego nadal palę... ;-(... (2014/04/19 09:52)

Jędrula

Między innymi dlatego nadal palę... ;-(...

No tak , dym tytoniowy też działa .

(2014/04/19 09:54)

u?ytkownik167673

Między innymi dlatego nadal palę... ;-(...

No tak , dym tytoniowy też działa .

Działa działa. Pewnie dlatego tak ciężko rzucić palenie.(wciąż z tym walczę).

(2014/04/20 17:20)

z@mela

Wszystko zależy ile jest tych komarów i jaki mają apetyt na krew .
Na miejskie komarzyce wystarczy   zwykły off czy punko   ale juz na takie z przyrzecznych bagien  coś mocniejszego  i tu  sok pomidorowy , olejek czy inne ludowe przepisy nie wiele dadzą    mało  tego nawet  preparaty z dosyć wysoką ilością DETTu  mogą zawodzić więc  podstawą jest fizyczne zabezpieczenie się      to jakaś moskitiera na twarz - można kupić czapeczki z siatką   do tego    długie spodnie i rękaw     ale wiadomo    jak to jest latem wtedy  warto kupić : Repel 55/100  lub Ultrathon  min 30% .

Sam używam  Repelu 100   a był sprawdzony nad Wartą  2012  - dał radę
 nad Odrą - dał  radę  i na największej rzeźni  czyli Bugiem    - też  sobie poradzić  kiedy inni  byli wręcz żywcem  zjadani  to ja  spokojnie mogłem pić  wódeczkę :) (2014/04/21 13:35)

Zibi60

"Bardzo skuteczny sposób.Jeszcze jest jedna roślina ale nie znam jej z nazwy ;)" Pewnie Radek miał na myśli wrotycz pospolity.
(2014/04/23 20:35)

u?ytkownik102837

"Bardzo skuteczny sposób.Jeszcze jest jedna roślina ale nie znam jej z nazwy ;)" Pewnie Radek miał na myśli wrotycz pospolity.

Fajna alternatywa, warto wiedzieć ponieważ teraz te wszystkie spreje to prawie w ogóle nie działają. A niestwty koprychy już powoli się pokazują i nie dają spokoju nad wodą. (2014/04/24 22:14)

JOPEK1971

Fajna alternatywa, warto wiedzieć ponieważ teraz te wszystkie spreje to prawie w ogóle nie działają. A niestwty koprychy już powoli się pokazują i nie dają spokoju nad wodą.

Czeremcha też jest dobra.Dzięki za ten filmik,pozdrawiam trapera.Znam tę roślinę ale nie pamiętam jej nazwy.Zółte kwiaty ma,prawda? (2014/04/25 11:53)