Ochotka czy pinka lub biały robak

/ 4 odpowiedzi
Witam kolegów wędkarzy .
Otóż mam problem , jadę na ryby nad J .Rożnowskie i mam problem , czy brać ochotke oprócz pinki i białego robaka czy nie .
Z tego co wiem na ochotke nikt tam dotychczas nie łapał ryb , na pinkę i białego i owszem , zatem ma dylemat , spróbowć ochotke czy pozostać przy starej metodzie.
Przyznam szczerze, że mimo iż wędkuję od niepamiętnych lat , nigdy na ochotę nie łowiłem i teraz mam ogromna ochotę na nia spróbować .

Wiem jak ja przechowywać i utrzymać , jaki haczyk , ale czy właśnie na J . Rożnowskim jest dla ochotki klimat. Oto jest pytanie i dlatego zwracam sie do kolegów o odpowiedz na moje watpliwości

Rybom cześć.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kedzio

Dziwny masz dylemat. Nikt na takie pytanie nie odpowie, bo niezbadane są wyroki Wszechmogącego.

Moim zdaniem jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz. Bywały sytuacje, że ryba na nic nie brała, to łowiliśmy karasie na główki od miśków Haribo.

Jak sądzisz... gdybym  na forum zapytał, czy na Haribo ma sens łowić, to by mi ktoś powiedział że tak?

(2015/04/17 16:34)

kucus22

Zupełnie nie rozumiem Twojego problemu, pytania...Przecież ochotka nie kosztuję majątku. Kup, spróbuj i będziesz miał wstępny (po 1 razie) pogląd czy na tym zbiorniku się sprawdza... (2015/04/17 16:39)

Romuald55

Z całym szacunkiem dla Kolegi,ale to pytanie z serii:zabrać wędki na ryby czy nie. (2015/04/17 17:02)

berthold

powiem tak odkąd pogrodzili i zaczęli kasować bileciki za prawie wszystko na jez Rożnowskim to tam już nie pomykam ale co tam się zawsze sprawdzało i biło na głowę miejscowych i pytania co wy hanysy dajecie na te haczyki że wam tak bierze , odpowiedż jest jedna zwykły ryż preparowany 2-3 ziarenka na bardzo krótkim przyponie 3-5 cm nic więcej oczywiście wtedy sprężyna a za nią stoperek około 10 cm i pingpongi rozwalało o wędki lechole od 55-70 cm a za nockę szło po 30 szt złapać , nie wiem jak teraz bo nie byłem już ze 10 lub więcej lat (2015/04/17 17:09)