Ochnia - pozwolenie na połów ryb

/ 6 odpowiedzi
witam wszystkich czy wiecie może gdzie można zakupic pozwolenie na połów ryb na rzece Ochni.Lub do jakiego koła ona należy.    Ochnia-rzeka w kutnie
sassszzzka


witam wszystkich czy wiecie może gdzie można zakupic pozwolenie na połów ryb na rzece Ochni.Lub do jakiego koła ona należy.    Ochnia-rzeka w kutnie

Ponawiam bardzo chętnie się dowiem :) (2013/06/13 07:40)

zenfr


dowiedz sie w PZW. Jeżeli nie jest dzierżawiona przez PZW .to nie potrzeba wykupować dodatkowych pozwoleń ,a wystarczy tylko Karta wędkarska.Przeczytaj uważnie ustawę o rybactwie śródlądowym i prawo wodne. Tam wszystko pisze. Nie trzeba opłacać PZW,żeby wędkować. (2013/06/13 23:41)

zenfr


Poczytaj Rybanaga blogspot com. (2013/06/13 23:42)

osa12


Kolego Zenfr!

Według mnie wprowadza Kolega spore zamieszanie nie rozumiejąć dokładnie problemu !

Wody płynące nie mogą być przekazywane umową dzierżawy, muszą byc przekazywane umowami "użytkowania" przez RZGW (wszystkie wody płynące zostały podzielone na obwody rybackie i przekazane do RZGW, a ta w ramach przetargów podpisuje odpowiednie umowy użytkowania.

PZW posiada ogromną ilość wód dzierżawionych, ale są to wody publiczne stojące lub prywatne.

Umowa dzierżawy nie przenosi własności. 

Jeśli woda jest publiczna (należąca do gminy), PZW dzierżawiąc ją nie nabywa uprawnień właściciela(dalej jest to woda gminna). Jeśli prawdą jest, iż na wodach gminnych (publicznych) obowiązuje tylko karta wędkarska i nie obowiązuje RAPR (tylko odpowiednie rozporządzenie ministra) to dzierżawa PZW nic tu nie może zmienić!

Prawnie woda jest dalej wodą gminną (publiczną)!

Ale w tym przypadku, ponieważ jest to rzeka (woda płynąca w obwodzie rybackim) nie ma sensu pisać o "umowach dzierżawy przez PZW".

Powoływanie się na umowy dzierżawy PZW nic nie wnosi do "tematu tego  postu".

(2013/06/14 07:28)

sassszzzka


Was rozumiem ale nie rozumiem jednego, skoro mam kartę wędkarską, rzeka nie jest w żadnym PZW to dlaczego karzą dowiadywać się w straży miejskiej uzasadniając: bo niektórzy lubią się czepiać jak kontrolują. (2013/06/14 17:38)

zenfr


kol osa 12 ja rozumie ale PZW wprowadza takie" zamieszanie" aby pobrać składki.W okolicach Głogowa są dwa obwody rybackie PZW rz Odra i rz Rudna.Ale przy opłacaniu karty PZW  udzielali informacji,że na tych wodach  trzeba prowadzić rejestr  połowów,a na innych wodach nie trzeba ,a kontrole SR  wymagają prowadzenia rejestru.PO co kopać sie z ogierem????"skazany za połów we własnym stawie". Kuriozalny wyrok ,wydany z pogwałceniem wszystkich przepisów dotyczących rybactwa i wędkarstwa. (2013/06/15 00:19)