Zaloguj się do konta

Oceńcie mój pomysł.

utworzono: 2012/03/19 20:08

Mam wędkę (spinning) o długości 240 cm i c.w. 10-35 gram.W lato łowiłem nią okonie i nie przeszkadzała mi w łowieniu twardość szczytówki bo brania były bardzo agresywne i nie musiałem nawet zacinać.Ale chcę spróbować swoich sił teraz, a raczej szczytówka przy wędce c.w 10-35 nie pokaże mi poskubywanie okoni :/Dlatego wpadłem na pomysł.W sklepie wędkarskim można kupić szczytówki do wędki podlodowej typu bałajka.Kupiłbym taką szczytówkę, wyjąłbym tamtą twardą i zamocował nową, miękką przy wędce.Sprawdziło by się to?Oceńcie! :) [2012-03-19 20:08]

to powinno się sprawdzić jeśli będziesz łowi okonie ponieważ nie sądzę żeby jakiś średni okonek ci ją złamał ale równie dobrze mogłeś kupić szczytówkę od pickera która była by lepsza [2012-03-19 16:50]

menofthenight

nie lepiej kupić jakąś delikatną wklejankę i mieć 2 kije? Poza tym ten sposób może przeszkadzać w dobrej pracy i ugięciu kija podczas holu ryby.  [2012-03-19 17:25]

Na razie trochę krucho u mnie z kasą :/ , dlatego nie kupię wklejanki :(A czy okoń np.30 cm wzwyż mógłby złamać taką szczytówkę? [2012-03-19 19:10]

spokojny

To rozwiązanie ze szczytówką od delikatnego feedera wydaje mi się ciekawsze na okonia , i od razu masz wklejone przelotki. A koszt nie powinien być duży, być może ktoś z forumowiczów ma coś takiego na zbyciu i mógłby Ci podarować np. za koszty przesyłki?
Pozdrawiam [2012-03-19 21:37]

lynx

Coś kombinujesz ale nie wiem co.
Przyjmij lepiej porade o szczytówce do pickera. Czy wytrzyma? Oczywiscie, że wytrzyma. Na pickera z najcieńszą szczytówka, wyciągam karpia 40cm i nie ma problemu tylko musisz dobrze uregulować hamulec ale za to widzisz kazde drgnięcie. Na tą samą szczytówkę łowię płotki. Wierz mi, że na miękkie szczytówki jest przyjemniej łowić i ryba nie zerwie ci się jak na sztywnej. Tylko pamietaj o hamulcu.
[2012-03-23 23:22]

JOPEK1971

Ja dawno temu, kiedy jeszcze nie było wędek tzw,okoniowych(do paprocha) przebudowałem Sonę,starsi wiedzą o co chodzi ;-),do szczytówki zamontowałem wkręt na delikatną szczytówkę(quiver tip) i tak łowiłem,zapytaj się w sklepie o takim połączeniu,ja kolegi się zapytam czy jeszcze coś takiego można kupic.pozdrawiam. [2012-03-23 23:54]

Też obstawiam szczytówkę od pickera tym bardziej iz sam kiedyś po złamaniu teleskopika Silstara zainstalowałem delikatną końcówkę i na kijek ten wyjąłem znakomitą większość swoich dużych okoni. Dużych czyli do kilograma. Nawet trafiłem kilkanaście szczupłych do 2,5 kg.Więc odpowiednio dobierając sprzęt na pewno połowisz.
[2012-03-24 00:26]

Kangur1979

Nie rozumiem...Mam spina 10-35 cw., możesz mi wierzyć że podczas uderzenia i holu potrafię wyczuć czy to pasiak czy szczupły...Nie tyle po "wadze" co po pracy kija.I nie sądzę żebyś nie poczuł "skubnięć"...Zdarzało mi się wyciągać okonki zadziwiająco niewielkie(używam dużych przynęt) i dodam że nie były złowione na "fuxa",tylko świadomie zacięte... Wędka to Dragon Millenium 2,7m,cw.jw. Pozdrawiam. [2012-03-24 08:02]

HeadAche

Tylko uważaj żebyś nie zniszczył kija. Poza tym ja bym sie w to nie bawił. [2012-03-24 08:09]

Dla mnie to co chcesz zrobic to jakieś wielkie nieporozumienie, po przerobieniu ten kij nie będzie już miał takiej akcji jaką powinien miec a sama szczczytówka od bałałajki to badziew jest miękka zaraz ci się złamie, lepiej zainwestuj w spina z przeznaczeniem na okonka. [2012-03-24 08:56]