Ocena zakupu kołowrotka

/ 16 odpowiedzi
Hej,
koledzy powiem otwarcie...
Kołowrotek już kupiłem,sporo dałem a teraz oczekuję "bicia" od was;D
Mam feedera 3.60 firmy Konger ale mniejsza z tym, rzecz rozchodzi się o
kołowrotek  JAXON ASTOR FD 400 przedni hamulec
Wiecie coś o nim?? a może to kasa wyrzucona w błoto??
Dzięki za odpowiedzi;)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Waldi Fish


O tym czy kasa nie był wyrzucona w błoto, sam będziesz najlepiej wiedzieć po pewnym okresie użytkowania tego sprzętu. (2010/03/14 22:31)

mar83


Generalnie wyroby Jaxona nie cieszą się dobrą opinią wśród wędkarzy,choć są i tacy,którzy sobie je chwalą lecz są oni w zdecydowanej mniejszości (2010/03/14 22:43)

u?ytkownik29889


To fakt nie można powiedzieć zaraz po zakupie czy kasa poszła w błoto. Co spowodowało, że go kupiłeś. I kolega Waldi Fish ma rację najpierw przetestuj, a pózniej opowiesz jak sie sprawdza i sam Sobie odpowiesz.  Lepiej trzeba było przed kupnem pytać chociaż i tak będą wielorakie odpowiedzi jak i za i przeciw.

Osobiście mnie nie stać na takie kołowrotki ale mogę powiedzieć tylko tyle że REX HUNT go reklamował jakieś 2 misiące temu w Polsat Cafe  (mi też się spodobał po reklamie sprawdziłem jego cenne w Polsce waha się od 350 do nawet 650 zł)

(2010/03/14 22:45)

dan984


No ja też muszę się zgodzić z kolegami wyżej, na temat firmy Jaxon opinie są podzielone ale większość raczej niestety negatywna, miałem raz doświadczenie z w/w firmą i niestety po kilku wyjazdach kręcioł poszedł .... na wieczny odpoczynek, wiadomo że Jaxon jest w miarę tanim producentem, ale moim osobistym zdaniem warto dołożyć kilka "złotówek" do np.: SHIMANO lub Robinsona, jeśli chcemy mieć sprzęt z którego będziemy zadowoleni przez kilka sezonów. Pozdrawiam kolegów (2010/03/21 11:01)

bea


W takim razie ja jestem w mniejszości. Od wielu lat używam kołowrotków Jaxon'a. Aktualnie mam Votusa FRXL i Amado AXL. W moim przekonaniu bardzo dobre kołowrotki, często użytkowane i jak do tej pory zawsze stanęły na wysokości zadania. (2010/03/22 08:19)

gruby12345


wspomoge cie kolego bea niejestes w mniejszosci uzywam kolowrotkow jaxon synchro 800 i jaxon marlon 6500 to potezne kolowrotki mieszcza ok 400 metrow zylki 0,35 ostro przetestowane w zeszlym  sezonie i dzialaja bez zarzutu odziwo niemaja zadnych luzow a chamulec dziala bez problemow sa to dobre kolowrotki za nieduze pieniadze takie jest moje zdanie  (2010/03/22 09:48)

LukaszM


Jaxon jest że tak powiem firmą zróżnicowaną pod względem jakości swoich produktów. Z jednej strony te droższe ich wytwory, czyli z wyższej półki są zadowalające, za to te "taniochy" to nic specjalnego - takie są w większości opinie na temat tej marki.
Mam gdzieś w domu niedrogi spinning jaxona accord spinning i niby nie jest to jakiś super sprzęt ale da się na niego łowić ;p

Na temat tego kołowrotka o który pytasz dużo Ci nie powiem bo w ręku go nie miałem. Ale jakiś szczególnie drogi to on chyba nie jest bo w sklepie gdzie robię zakupy widziałem go za 106zł.

Po takim czasie myślę że już trochę go przetestowałeś więc czekamy na recenzję ;) (2010/04/11 12:16)

elan1993


Ten kołowrotek nadaje się moim zdaniem do połowów odległościowej, ale do feedera to on jest trochę za delikatny :/, prędzej do Pickera gdzie użyjemy koszyk max 10g. (2010/04/11 14:52)

pisaq


W ofercie każdej z firm można znaleźć lepszy i gorszy sprzęt. Różnica pomiędzy Jaxonem a innymi firmami jest taka, że w przypadku innych firm częściej można dostać coś dobrego za niewielkie pieniądze, a tani sprzęt Jaxona jest po prostu do bani.
Wiadomo, jeżeli kupię młynek z Jaxona za 500zł to raczej nie będzie badziewiem, ale jeżeli kupię taki za 100 to mogę się nieźle rozczarować. A kupując produkt innej firmy za tą samą kasę mogę mieć coś co sprosta moim oczekiwaniom.
Sam miałem tak z tanimi produktami Jaxona. Kupiłem kołowrotek, jakiś badziewny kij i teraz leży to w szafie. Natomiast w podobnym przedziale cenowym otrzymałem produkty firm Shakespeare i Dragon i muszę powiedzieć że służą mi do dnia dzisiejszego. A łatwego życia nie miały i mieć nie będą. (2010/04/11 16:41)

LukaszM


I jak tam kolego używałeś już trochę tego kołowrotka??? Bo jestem ciekaw jak wrażenia. Jak już będziesz miał wyrobione zdanie na jego temat to napisz jakąś recenzję na jego temat to chętnie poczytamy. (2010/04/14 15:59)

MAVER61


Po pierwsze przedni chamulec jest mniej awaryjny i chyba dokładniejszy ale to moje zdanie.Po drugie do feedera rozglądałbym się bardziej za kolowrotkiem o przełożeniu 4,5:1.

Mocna przekładnia w kolowrotku to podstawa przecież będziesz machał ciężarami (koszykami) o znacznej gramaturze , częste ściąganie zestawu napewno wpłynie na stan kręciołka.I po trzecie czyszczenie go po każdym połowie oraz smarowanie przynajmniej raz w sezonie to podstawa ( smarem do kołowrotków).

Według mnie nie ma złych kołowrotków tylko nie umiejący się nimi obsłużyć właściciele.

(2010/04/14 16:16)

u?ytkownik34525


maver61 pięknie to ujął...nawet te z najwyższej półki młynki można zachetać,dobrze jest kupować młynek z zapasem mocy w stosunku do metody.firma jaxon nie przyłożyła sie w ostatnich latach do jakości sprzętu w przeciwieństwie do konkurencji która zrobiła krok milowy jeżeli chodzi o jakość... takie firmy jak DRAGON,MIKADO robi od lat rewelacyjny sprzęt,na dzień dzisiejszy jaxon robi dobre kołowrotki np. marlon jak tu kolega wspomniał to godna polecenia maszyna,jaxon został troche w tyle za konkurencją ,teraz nadrabia ale ciężko jest się przekonać do sprzętu po tym co robili pare lat temu,teraz trzeba czasu żeby przekonać ludzi do jakości,osobiście unikam tej firmy (2010/04/14 17:21)

Lukaszspin


Witam Kolego,
chciałeś wiedzieć coś na temat mojego kołowrotka jak już będzie po paru testach;)
Muszę powiedzieć, że jak dla mnie jest całkiem dobry...
Zero "telepania" nim podczas zwijania, żyłkę nawija z lekarską precyzją a podczas zarzucania wysnuwa się bez oporu i powiem, że dalekie rzuty to nie kwestia siły...
Kołowrotek "chodzi" bardzo płynnie a i podstawa, że nie ma nawet pół milimetra luzu przy ruchu korbą w tył!!
Dałem za niego 120 zł ale powiem, że jestem w pełni usatysfakcjonowany.
POLECAM i pozdrawiam! (2010/04/16 15:27)

marcin997


eh jaxon ja mam taki kołowrotek i sprawuje się dobrze :) zależy od upodobań ale nie radził bym kupywac jaxona :) (2010/04/18 21:56)

superkuzka1996


Witaj, myślę że ten kołowrotek spełnia wszelkie wymogi wiem to ponieważ sam używam tego kołowrotka i jak do tej pory świetnie się spisuje myślę że to dobrze wydane pieniądze. Pozdrawiam (2010/08/09 23:53)

u?ytkownik26223


Osobiście mnie nie stać na takie kołowrotki ale mogę powiedzieć tylko tyle że REX HUNT go reklamował jakieś 2 misiące temu w Polsat Cafe  (mi też się spodobał po reklamie sprawdziłem jego cenne w Polsce waha się od 350 do nawet 650 zł)



Kol @Tomikan1129 niewiem skąd ty cene 350-650 wytrzasnąłeś? Tu jest ten kołowrotek za 101zł  http://www.na-ryby.com.pl/index.php?p807,jaxon-kolowrotek-astor-fd

Kol @Lukaszspin
Według mnie to on sie zbytnio do gruntu nie nadaje a to z powodu zbyt dużej ilości łożysk .Owszem są dostępne bdb kołowrotki na kilku łożyskach ale ich cena to wielokrotność ceny tego kołowrotka.Druga sprawa to przełożenie kołowrotka Kołowrotki do gruntu mają zwykle, przełożenie ok:4,1:1-1,5:1 co gwarantuje odpowiednią siłe ,natomiast przełożenie jakie jest w tym kołowrotku 5,2:1 sprawia że kołowrotek ten nadaje sie do spinningu lub do metod spławikowych. (2010/08/10 12:15)