Zaloguj się do konta

Ocena przepisu na kulki proteinowe

utworzono: 2012/11/23 18:03
Michal122333

Pierwszy raz mam zamiar robić kulki proteinowe.Czy ten miks będzie dobry na kulki GLM :
200gr mąka kukurydziana
200gr mąka sojowa odtłuszczona
200gr mielone ciastka dla ptaków
100gr makuchy i nasiona
100 gr mleko w proszku
100-200gr mączka GLM
aromat GLM lub małża słodkowodna
100gr mączka ryżowa
10gr glukoza
Jak potem przechowywać te kulki przez sezon ? I jaki możecie polecić kulki słodkie , owocowe (np.truskawka ananas ) [2012-11-23 18:03]

SnuF

Co do przepisu wydaje się spoko, kulki możesz zamrozić, zasypać ryżem w wiadrze lub po prostu dodać konserwant. Co do kulek na słodko to na tym forum i innych forach jest tego tyle że aż głowa mała. Życzę miłego kulania :>
`S .
[2012-11-23 19:31]

JKarp

CześćSkład miksy powinien być dobry.Ale zrób na próbę najpierw kulki biorąc wszystkiego po 10% podanej wagi. Zobaczysz jak się będzie rolowało. Oczywiście nie zapomnij dodać jajek.
Kulki jak ugotujesz lub jeszcze lepiej uparujesz należy wysuszyć. Im dłużej będziesz suszył tym będą twardsze ale za to nie będą się psuły. Ale po około 48 godzinach możesz kulki po porcjować i zamrozić w torebkach strunowych. Do torebek wsyp po łyżce ryżu - zapobiegnie to osadzaniu się resztek wody przy schładzaniu kulek.
Zamiast glukozy dodaj z dwie łyżki prawdziwego miodu lub dobrą łyżkę soli - są to dobre konserwanty. Sól to i tak dodaj - nie zaszkodzi a zdecydowanie poprawi smak i aromat kulek. Dodaj też z dwie łyżki olej sojowego.Z dobrych kulek ( i tanich ) owocowych pelecam kulki Fantazy Baits oraz kulki o smaku owoców lasu Wild Forest GCB.JK [2012-11-23 19:32]

CześćSkład miksy powinien być dobry.Ale zrób na próbę najpierw kulki biorąc wszystkiego po 10% podanej wagi. Zobaczysz jak się będzie rolowało. Oczywiście nie zapomnij dodać jajek.
Kulki jak ugotujesz lub jeszcze lepiej uparujesz należy wysuszyć. Im dłużej będziesz suszył tym będą twardsze ale za to nie będą się psuły. Ale po około 48 godzinach możesz kulki po porcjować i zamrozić w torebkach strunowych. Do torebek wsyp po łyżce ryżu - zapobiegnie to osadzaniu się resztek wody przy schładzaniu kulek.
Zamiast glukozy dodaj z dwie łyżki prawdziwego miodu lub dobrą łyżkę soli - są to dobre konserwanty. Sól to i tak dodaj - nie zaszkodzi a zdecydowanie poprawi smak i aromat kulek. Dodaj też z dwie łyżki olej sojowego.Z dobrych kulek ( i tanich ) owocowych pelecam kulki Fantazy Baits oraz kulki o smaku owoców lasu Wild Forest GCB.JK

czesc. ogladałem w necie ceny kulek fantazy baits , faktycznie tanie ,bede chyba musiał przetestować ,długo Janusz łowisz na te kulki ,jak efekty,jakie smaki polecasz ???
[2012-11-23 21:02]

JKarp

CześćZacząłem w tamtym sezonie. Bardzo dobrze sprawdzały mi się ryba-truskawka, squid, crab a w tym roku squid-truskawka. Kilka brań miałem też na ananasa.JK [2012-11-23 21:14]

CześćZacząłem w tamtym sezonie. Bardzo dobrze sprawdzały mi się ryba-truskawka, squid, crab a w tym roku squid-truskawka. Kilka brań miałem też na ananasa.JK

kupie kilka kilo na drugi rok ,zobaczę jak pracują itd.
[2012-11-23 23:22]

kuba81

ja zamiast maki sojowej dawalem pszenna- chodzilo o koszty i efekty byly. dawalem jej mniej. moze wiecej dalbym GLM? no nie wiem woda zweryfikuje :)
[2012-11-24 09:19]

bluehornet

A ja osobiście proszę o powrócenie do tematu zawartego w tytule wątku , a nie " gawędzenie " o etyce . W przypadku dalszych kłótni i wycieczek personalnych wątek zostanie zablokowany .
[2012-11-24 12:28]

Kol.Erneście nie tylko Kol.Janusza wzburzył twój post a ściślej wypowiedź na temat "prawdziwych" karpiarzy.Nie rozumiem dla czego bez przerwy dzielisz/dzielicie wędkarzy na prawdziwych/nie prawdziwych,karpiarzy na prawdziwych/nie prawdziwych?? dla czego z twoich (i nie tylko) postów płynie tyle zawiści ,tyle jadu szczególnie w strone nas karpiarzy ???ps. z tym walnięciem w łeb to chyba troszkę "przegiąłeś"

Jeżeli ma to przynieść jakąś ulgę dla ego karpiarzy od tej pory będę używał słowa "nieprawdziwi".

P.S. Nie ja pierwszy napisałem o waleniu - jedynie zacytowałem wyrażenie z wcześniejszego postu kolegi JK
pozdrawiam

dla czego nas-mnie i Janusa ,a także i innych karpiarzy na tym forum obrażasz? co ty o nas wiesz i za kogo sie uważasz aby oceniać kogoś ??oceniać można fotke , artykuł.
jeśli ty/wy możesz/możecie nas obrażać i wyzywać od "niewędkarzy" czy jak to jeden "prawdziwek" napisał "świniołapacze" to nie dziw sie że komuś z nas nerwy puszczą i też zacznie    ciebie/ was wyzywać.
jest takie powiedzenie "kto mieczem wojuje ten od miecza ginie"

ps wdawać się z tobą w dyskusje nie będe bo nie ma sensu

[2012-11-24 12:32]

JKarp

A ja osobiście proszę o powrócenie do tematu zawartego w tytule wątku , a nie " gawędzenie " o etyce . W przypadku dalszych kłótni i wycieczek personalnych wątek zostanie zablokowany .

CześćA ja bardzo proszę o nie zamykanie tematu a o wykasowanie postów nie na temat począwszy od postu: #566166
JK [2012-11-24 12:43]

maras74

CześćA ja bardzo proszę o nie zamykanie tematu a o wykasowanie postów nie na temat począwszy od postu: #566166
JK

cześć, ja też się przyłączam do prośby Janusza bo ciągłe zamykanie wątków do niczego nie prowadzi, a wszyscy zainteresowani merytoryczną dyskusją tracą temat. pzdr. Maras [2012-11-24 12:51]

bluehornet

Proszę bardzo . Ale uprzedzam , że w stosunku do userów zamieszczających prowokujące posty będą wyciągane konsekwencje .
[2012-11-24 13:06]

Panowie a powiedzcie mi co daje mączka ryżowa w kulkach?????są inne "lepsze" produkty do sklejania kulek jak choćby mąka ziemniaczana. [2012-11-24 14:08]

JK

czesc Janusz  a co juz  standardowo jakieś kłótnie były ??? :) ten karp działa na niektórych jak płachta na byka :)
[2012-11-24 14:09]

Michal122333

Zamiast glukozy dodaj z dwie łyżki prawdziwego miodu lub dobrą łyżkę soli - są to dobre konserwanty. Sól to i tak dodaj - nie zaszkodzi a zdecydowanie poprawi smak i aromat kulek. Dodaj też z dwie łyżki olej sojowego.Z dobrych kulek ( i tanich ) owocowych pelecam kulki Fantazy Baits oraz kulki o smaku owoców lasu Wild Forest GCB.JK

[2012-11-24 20:25]

Michal122333

A ile czasu magę tak przetrzymywać kulki ?
[2012-11-24 20:26]

Michal122333

A czy takie kulki mam stosować jako przynętowe czy zanętowe? [2012-11-25 22:06]

A czy takie kulki mam stosować jako przynętowe czy zanętowe?

możesz nimi nęcić i na nie łowić
[2012-11-25 22:19]

Michał jeśli dobrze kulki wysuszysz to nawet dwa lata.ja mam w piwnicy kulki proteinowe w takich siatkach po cebuli po wyschnięciu powiesiłem ja na haku no i wiszą sobie w chłodnym miejscu.
Kulki nadają sie do nęcenia jak i na włos . [2012-11-25 22:22]

kuba81

Po wyschnięciu (2-3dni)  wkladam kulki w szczelne paczki- takie z "bzykiem" i do zamrażarki. spokojnie do nastepnego sezonu- warto przelac trzoszke boosterem. Takimi kulkami nece i lowie.

Nie wiem czy slyszeliscie, ale syropy Łowicz fajnie sie sprawdzają- u mnie truskawka dawala rade. moczylem przez wiele godzin.

[2012-11-29 08:56]

Panowie czy któryś z was testował może kulki firmy carp zoom, chciałbym spróbowac w nowym sezonie właśnie na nie , ciekawi mnie czy są godne polecenia. [2012-11-29 10:44]

JKarp

CześćOdkąd Jaxon je rozprowadza jakość spadła :-((JK [2012-11-29 11:12]

moim zdaniem nie opłaca sie kupować kulek zanętowych ,lepiej kupić gotowy tani mix i samemu kulać
[2012-11-29 11:53]

Panowie czy któryś z was testował może kulki firmy carp zoom, chciałbym spróbowac w nowym sezonie właśnie na nie , ciekawi mnie czy są godne polecenia.

Testowałem te kulki w tym sezonie i żadnych efektów nie miałem. [2012-11-29 14:20]

Panowie czy któryś z was testował może kulki firmy carp zoom, chciałbym spróbowac w nowym sezonie właśnie na nie , ciekawi mnie czy są godne polecenia.

Testowałem te kulki w tym sezonie i żadnych efektów nie miałem. [2012-11-29 14:22]

michol

A ja na przykład z serii grass carp jestem mega zadowolony miałem bardzo dobre wyniki jak i na dzikiej wodzie i na łowiskach specialnych. Nie wiem jak z resztą asortymentu CZ ale tą niby amurową serię mogę z czystym sumieniem polecić. [2012-11-29 15:18]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia