Obrotówki - pstrąg, okoń, własny wyrób

/ 11 odpowiedzi
W sklepie wędkarskim możemy kupić dosłownie każdy rodzaj obrotówki, każdy jej kolor ale nic nam nie zastąpi frajdy jaką sprawia zrobienie własnych...
Przekonałem się sam jak razem z córeczka malowaliśmy błystki następnie składałem je w całość a teraz mogę cieszyć się tym jak one pracują...
Zachęcam do robienia własnych to mega pozytywne zajęcie a jeszcze lepiej smakuje słodycz zwycięstwa jak się na nie coś miłego wyciągnie...
Dlaczego ten post?  Hm... nie wiem , może by się pochwalić pierwszymi samoróbkami, lub może by zachęcić do robienia własnych przynęt...Czas na lutowego pstrąga....Pozdrawiam koleżanki i kolegów po kiju..

P.S można komentować:)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Spawciu


super blystki . duze sa koszty takiego wykonania? (2013/01/28 15:35)

12kubus1996


No bardzo fajne !:) Efekty są ? Ja czasami przywożę od dziadka stare obrotówki popsute, nie popsute i także kombinuję ; )  (2013/01/28 15:37)

Pawel19777


Czy duży koszt? za wszystkie rzeczy zapłaciłem jakieś 63 zł a lakiery dostałem od swoich pracownic:)
Co do efektów to jutro się okaże:) (2013/01/28 15:40)

turkuc30


fajne a czy mugłbyś opisać ich wykonanie: (2013/02/17 16:59)

esox61


To zapewne składaki jak mniemam? Takie blaszki zawsze wyjdą taniej niż zakupione w sklepie :) Świetne malowanie :)))

Części składowe można nabyć min na polfishing.pl

(2013/02/17 19:07)

Pawel19777


cześci kupione na allegro od kolesia z Gdyni ale również z polfishing.pl.
wagę dobierajałem dodając wszystkie składniki włacznie z lakierem.
Plusem jest to że jak blaszka się znudzi lub nie będą brały to można zawsze przemalować.
Robota całkiem fajna i przyjemna.
już nie bawem nowe obrotówki ale najpierw trzeba coś w końcu złapać:) ostaytni mały kropek więc wrócił do rzeki.

(2013/02/17 20:05)

Pawel19777


fajne a czy mugłbyś opisać ich wykonanie:


Opis:
Najpierw kotwiczka i zrobiony chwościć z czerwonych piór kogucich i załaożonym kółkiem łącznikowym,
Następnie na drucik nakładam korpus i zagina drucik, potem dystans lub malutki koralik , stożek i beczułkę a na koniec bloaszkę na strzemiączku i petelka na koniec.
Ważne jest by szybszy był start blaszki to musi opierać się  paletkę o stożek.
Waga tych  blaszek to oko 4-6 gr (2013/02/17 20:09)

Marcinm81


kolekcja bardzo przyzwoita efekt pracy zobaczysz nad  wodą :-)  widać zapal i chęć robienia coś swojego.
Pozdrawiam i Połamania kija (2013/02/18 14:20)

esox61


Ja prawie wszystkie komponenty robię sam. Jako elementy obrotowe stosuję koraliki szklane zakupione w pasmanterii lub miedziane albo mosiężne wykonane we własnym zakresie. Korpusy to drut miedziany albo mosiężny skręcany na szprychę rowerową, ew odlewy z cyny (forma z kątowników aluminiowych), paletki wycinam nożycami do blachy i wyklepuję w łyżce stołowej. Kąt wirowania ustawiam już po zmontowaniu całości w wannie z wodą bo wtedy widać dokładnie jak paletka pracuje. (2013/02/19 15:05)