Obrotówki Mepps`a

/ 9 odpowiedzi
Witam. Ostatnio chodzę dużo na spinning. Najczęściej łowię na obrotówkę mepps`a z paletką aglia long nr 3. Jakiś czas temu złapałem bardzo grubego szczupaka. Nie był on zbyt długi. Tak sie złożyło że okurat wziąłem go do domu. Po rozcięciu okazało się że ma połkniętą olbrzymią płoć. Ledwo sie w nim mieściła. Było widać po niej że była przed chwila pożarta bo nie była w ogóle przetrawiona. Po tym zdarzeniu byłem jeszce kilka razy na rybach. Nawet ja szczupaki nie brały zmieniałem gumy czy blaszki na meppsa i i tak łapałem szczupłe. Większośc z nich była również najedzona i było widać że maja w brzuchu duże płoci, lub po kilka sztuk. Zastanawiałe,m sie co je skłoniło do ataku i doszedłem do wniosku że to musiałbyć mepps. Macie też podobnme sytuajce? 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik37148


obrotówki Mepps'a są ok. Ja myślę, że właśnie taki błysk coś ala łuska płoć lub innego białoryb-u  Takie rzeczy się zdarzają... i właśnie w 85% z blaszką w roli głównej. Na tym polega działanie tych przynęt.pozdrawiamJames (2011/07/08 15:09)

pawelz


Za moich czasow spinningowych meppsy nie mialy sobie rownych. Mialem rozne obrotowki:
celty, veltic'ki, droppeny ale mepps bil je na glowe.
Niestety w tamtych czasach kupowalo sie je tylko w Pewex'ach albo na gieldach.
No i cena troche powalala. Ale teraz mamy do wyboru do koloru.
I w dodatku za rozsadne pieniadze. (2011/07/08 15:19)

Lopez


Zawsze w swoim arsenale miałem i nadal mam obrotówki Mepps Made in France. Ale z tego co wiem to obecnie jest to produkt Made in China. O jakości tych się nie wypowiadam bo nie testowałem.

                                                 Pozdrawiam Serdecznie Lopez

(2011/07/08 16:48)

-Junior-


A ja już sobie odpuściłem te całe meppsy... Są o wiele tańsze blaszki i żeby było śmiesznie to właśnie na takie wirki mam dużo lepsze efekty i dużo więcej w portfelu... (2011/07/08 20:35)

Drewniack


nie jest powiedziane że na droższe blaszki biorą lepiej. Ja też używam tańszych blaszek i też mam na nie dosyć dobre wyniki. Chodziło mi o to. że meppa`y sprawdzają sie gdy inne zawiodą. (2011/07/09 14:23)

u?ytkownik54189


Ja w swojej kolekcji posiadam kilka mepps'ow, lecz z powodu wysokich cen nie mogę pozwolić sobie na to, aby stanowiły większość blaszek znajdujących się w moim pudełku. Takie są niestety realia gimnazjalisty. :( (2011/07/09 18:09)

-Junior-


Realia są takie że ceny mepps'ow są z kosmosu :) (2011/07/09 19:38)

kaban


Nie wiem jak inni wielbiciele obrotówek tej firmy zapatrują się na pracę najmniejszych rozmiarów (od 00 do 1),ale ja będę zawsze narzekał na kształt i rodzaj strzemiączka.Przy mniejszych wirówkach te z jednego kawałka drutu są o niebo lepsze.Cena niewątpliwie może zrazić młodych wędkarzy z niskim budżetem-wyrwać w "dobrym" miejscu kilka to najmniejszy problem.Lubię Mepss'y ale inne (jeżeli komuś uda się znaleźć kontakt z wytwórcą "hand made" to niech to wykorzysta) też nie są złe i zawsze będę twierdził,że wiara w daną przynętę jest najważniejsza. (2011/07/10 16:23)

pawelz


Co do obecnej skutecznosci meppsow trudno mi sie wypowiadac ale w latach 80-90 nie mialy sobie rownych. Poniewaz tez nie narzekalem na nadmiar kasy to lowilem na meppsy dosc ostroznie i czesto probowalem innych blach. Pamietam byla taka francuska blaszka lion de'ort czy jakos tak podobnie. W sumie niezla blaszka ale miala jedna duza wade. Cieniutkie kotwice ktore albo ciely pysk okonia albo na wiekszej rybie prostowaly sie. Ale do rzeczy. Lowilem kiedys na Pilicy na ta blystke ryby. W sumie niezle braly i co pare minut holowalem ze srodka rzeki okonka. Po ktorymstam okoniu z ciekawosci zalozylem aglie 1. W zasadzie co kazdy rzut siedzial okon. Bylismy w szoku z kumplem. Zmieniajac spowrotem brania znowu opadly co najmniej o 60%. Podobnie bylo pamietam na Miedznej ze szczupakami. Golilismy je tam z pontonu niemilosiernie. Ale warunek byl jeden. Mepps Comet 4 zloty. Probowalismy innych blach i kupa. (2011/07/11 09:27)