Obrotówki własnej produkcji

/ 17 odpowiedzi
Od razu przepraszam za jakosc zdjecia ale robione telefonem. Chcialbym pokazac wam obrotowke wlasnej roboty i czekam na wasze opinie na ten temat, blacha jeszcze nie pomalowana ale dlaetego ze jeszcze ciepla robiona 1h temu

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik28954


dobpiero w  trzecim twoim temacie znalazłem zdjecie z obrotówką ogólnie fajna zobaczymy co na nią wyciągniesz ;) (2011/02/23 19:29)

u?ytkownik10466


A więc..od czego by tu zacząć...może od nicku?dlaczego sadysta?odnośnie obrotówki to z tego co widzę (jakość fotki) jest to garbatka,obrotówka mimośrodowa i nie będzie się dobrze kręcić bo:
-drut chyba do bani (nierdzewka?)
-wywal ten koralik czy cuś ,to co jest powyżej paletki
-brak podgięcia gniazda
-za szeroka paletka
Szkoda że nie masz więcej fotek,z boku np,i że ta jedyna przypomina rycinę. (2011/02/23 19:41)

Lukaszspin


Kolego ale po co aż tyle krytyki?
Może akurat będzie bardzo łowna?
sadysta czekam na jakieś wieści jak się sprawuje Twój wynalazek i powodzenia na wypadach życzę:)
pozdrawiam (2011/02/23 20:10)

u?ytkownik10466


Po co tyle krytyki? zauważyłeś że kolega pytał o opinie,te dobre i te złe?pozatym to nie krytyka tylko fakty,jak na pierwszego HM to i tak dobrze,można brnąć dalej w coś co nie zadziała albo wysłuchać czyihś sugestii i cieszyć się łowiąc ryby na made in ja sam.
Po co tyle krytyki-dobre.... (2011/02/23 20:27)

u?ytkownik10466


Dorzucam fotkę która bliżej określi to o czym mówiłem,spreparuj skrzydełka dokładnie w taki sam sposób,po wybiciu gniazda lekko podegnij robiąc takie rozciągniete L,pod paletką daj 1-2 ślizgi i gitara.Tak zrobiona garbatka wiruje nawet w powietrzu. (2011/02/23 20:36)

kaziks403


Extra. Bardzo dobrze że sam zacząłeś robić sobie przynęty. Nad wodą sprawdzisz jak pracuje. Jeżeli będziesz zadowolony to OK, jeżeli nie to zaczniesz poprawiać. I tak dojdziesz do oczekiwanej pracy - tu trzeba wytrwałości i doświadczenia.My możemy ocenić na dzień dzisiejszy wygląd zewnętrzny i estetykę wykonania. Mimo nieostrego zdjęcia te oceniam pozytywnie, mimo braku malunków.Tak trzymaj. Powodzenia !! (2011/02/23 20:36)

luke1219


Luxis według mnie może mieć rację, listek warto podgiąć,aby powodował lekki opór w wodzie tak aby nie "przyklejał" się do osi wirówki a powodował łatwiejszy jej obrót wokół własnej osi. Z tego co widać na obrazku listek jest wygięty parabolicznie. (2011/02/23 23:17)

sadysta


Tą blaszke zrobilem z nudow dzisiaj. Materialy jakie dalem do niej to: lyzeczka, spinacz biurowy, kawalem druciku, i kotwica. Nie jestem moze Rex Hunt wśród przynet ale wazne ze swoja i dla mnie pociecha ze chodzi w wodzie. (2011/02/23 23:22)

sadysta


A dlaczego Sadysta to i tak nie zrozumiesz wiec nie pytaj (2011/02/23 23:23)

sadysta


A tak wogole Luxis albo mi sie wydaje albo 3/4 tej blaszki to rzeczy kupne wiec co tu jest Made in Zrob to Sam? (2011/02/23 23:26)

luke1219


Jak chodzi to bardzo dobrze, to podstawa:) grunt to żeby "pracowała"! W ogóle to ten drucik owinięty chyba miedziany to niezły patent, bo nie zawsze można znaleźć odpowiedni koralik. (2011/02/23 23:27)

sadysta


Kreatywnosc i prostota to podstawa, moje pierwsze dzielo i mam nadziej ze w Maju sie spisze. (2011/02/23 23:33)

luke1219


Życzę Ci ładnego garbusa lub szczupaczka na tę samodiełkę:D ja teraz rozparcowuję gdzie najlepiej wsadzić ster do woblera samoróbki:P (2011/02/23 23:37)

u?ytkownik10466


A tak wogole Luxis albo mi sie wydaje albo 3/4 tej blaszki to rzeczy kupne wiec co tu jest Made in Zrob to Sam?

Nie mój drogi,sklepowe korzenie w tych blaszkach ma tylko drut,koralik,i kotwica,paletka i korpus są zrobione ręcznie. (2011/02/24 14:21)

szymek2000


Też jestem przeciw krytyce z własnego doświadczenia wiem że wędkarz uczy się na błędach dajcie mu tą przynetę wypróbować gdyż może być łowna kto wie czy szczupak jej nie polubi . (2011/02/24 16:15)

passat


Luxis ma racje i nie musisz tak go atakować sadysto(ale głupio brzmi XD),że ktoś ci udziela porady i jeżeli jej chcesz to słuchaj a nie krytykuj cytuje ciebie'' A tak wogole Luxis albo mi sie wydaje albo 3/4 tej blaszki to rzeczy kupne wiec co tu jest Made in Zrob to Sam?'' bo to jest głupie... zrób to sam nie oznacza ,ze trzeba ''skręcać drut'' to tak jak robić wobler, deski i ciężarków nie zrobisz. Pzdr jak na pierwszy raz to nieźle:) ''sadysto'' warto abyś spróbował poprawić kilka szczegółów jakie wytyczył ci luxis. (2011/02/24 18:26)