Zaloguj się do konta

Obrotówki na klenia

utworzono: 2013/06/27 19:35
dunster35

Cześć ostatnio łowię klenie na wobki 3-5 cm i wyniki są średnie takie 5/10.
Może zmienić sposób np. łowić na obrotówki a jak tak to jakiej wielkości i jakie kotwiczki?
Mile widziane zdjęcie rybki i obrotówki.
[2013-06-27 19:35]

jaju28

klenia można wyjąć na małą rybkę uzbrojoną cena ok 2,5- 4 zł   lub małą obrotówkę nr 0 albo 1. kolor czarno czerwony albo srebrno niebieski z niewielką kotwicą . Jedni też łowią na spławik tylko na przynętę groch czasem też na czerwonego bierze.
[2013-06-28 22:41]

szczupaczek05

Nie lepiej zainwestować w woblerka Brombe?
[2013-06-29 15:16]

pieprzuFF

Witaj!

Ja rozpocząłem łowienie kleni w małej rzece i próbowałem na gumy, twisterki, kopytka, obrotówki i woblerki. Zdecydowanie najlepiej brały na woblerki, na obrotówki wcale. Ostatnio złowiłem klenia 46 cm, jak na małą rzeczkę to ładny kleń ;) oczywiście na woblerka 3,5cm. Spróbuj łowić na woblery o bardziej agresywnej pracy, schodzące trochę niżej. Jeśli chodzi o obrotówki to mój znajomy wędkarz polecał mi na klenia nr 1 cieniutką, srebrną z niebieskimi wstawkami. Myślę jednak że podanie przynęty i sposób jej prowadzenia jest ważniejszy. Ewentualnie zmień odcinek rzeki, w której łowisz. Miałem podobnie jak Ty. ;) Na zdjęciu ten kleń o którym mówiłem.

Pozdrawiam. [2013-06-30 07:11]

pieprzuFF

Witaj!

Ja rozpocząłem łowienie kleni w małej rzece i próbowałem na gumy, twisterki, kopytka, obrotówki i woblerki. Zdecydowanie najlepiej brały na woblerki, na obrotówki wcale. Ostatnio złowiłem klenia 46 cm, jak na małą rzeczkę to ładny kleń ;) oczywiście na woblerka 3,5cm. Spróbuj łowić na woblery o bardziej agresywnej pracy, schodzące trochę niżej. Jeśli chodzi o obrotówki to mój znajomy wędkarz polecał mi na klenia nr 1 cieniutką, srebrną z niebieskimi wstawkami. Myślę jednak że podanie przynęty i sposób jej prowadzenia jest ważniejszy. Ewentualnie zmień odcinek rzeki, w której łowisz. Miałem podobnie jak Ty. ;) Na zdjęciu ten kleń o którym mówiłem.

Pozdrawiam. [2013-06-30 07:16]

pieprzuFF

Przepraszam za dwa posty, niechcący. Ten górny można usunąć :)
[2013-06-30 07:17]

dunster35

Bardzo ładny kleń.
No to nadal będę próbował wobkami.:)
[2013-07-04 14:07]

filipsacz

Na obrotówki można również osiągnąć dobre wyniki, problem w tym, że obrotówki nie schodzą tak głęboko jak woblery. W moim przypadku najlepiej sprawdza się blacha 2. srebrna lub gdy woda jest brudna blachy o jaskrawych kolorach. [2013-07-24 15:15]