Obrotówki -jak holować?

/ 4 odpowiedzi
Siemka, dzisiaj kupiłem obrotówki na szczupaka i pstrągi. Mam pytanie, jak holować te przynęte by były brania w jakim tempie mam holować? Z góry dzięki za odpowiedź.
Sith


Nie da się jednoznacznie tego określić, to zależy od wielu czynników. Musisz sam doświadczalnie popróbować na co w danej porze dnia, w danych warunkach pogodowych, w danej miejscówce dają się "nabrać" ryby. Zacznij od jednostajnego wolnego i co trzy rzuty przyspieszaj. jeśli to nie da efektu, ściągaj z 2-3 sekundowymi przerwami w podobnym tempie jak poprzednio. Jeśli nie będzie efektów w postaci brania, przy następnej próbie ściągaj zmiennym tempem. Popróbuj prowadzić obrotówkę głąbiej (opuszczona wędka) lub płycej (podniesiona wędka). Jeśli i to nie da wyników, zmień miejscówkę, bo tu pewnie szczupak nie ma stanowiska.
Sposobów jest mnóstwo - życzę dobrej zabawy. (2015/06/17 05:31)

zurawinowy


Siemka, dzisiaj kupiłem obrotówki na szczupaka i pstrągi. Mam pytanie, jak holować te przynęte by były brania w jakim tempie mam holować? Z góry dzięki za odpowiedź.


takim tempem aby wirowała (2015/06/17 07:50)

Sith


Dobra wirówka wiruje nawet w opadzie i nawet bardzo wolno prowadzona. Jeśli nie, to nadaje się tylko do kosza! (2015/06/17 08:43)