Obrotówki czy wahadłówki?

/ 15 odpowiedzi
witamjakie waszym zdaniem są najskuteczniejsze obrotówki , wahadłówki na drapieżniki ?jakie rozmiary , kolory ?
jakubnob

jeden lowi na to drugi na tamto  jeden lowi ta rybke drugi inna  jeden tak prowadzi przynete drugi inaczej  

napisz gdzie lowisz na jakiej glebokosci i jaki drapieznik cie interesuje na pewno otrzymasz odp

bo przy takim temacie mozna wymienic wszystkie rodzaje blach i kazdy rozmiar (2012/12/08 20:58)

blice90

to tak łowie na jeziorze nawet płytkim głębokość maks 3.5 mdużo trzcinrybki to okoń szczupak i innedno trochę muliste i dużo zaczepów  (2012/12/08 21:21)

luxxxis

Na to pytanie nie ma odpowiedzi,w swoim arsenale musisz mieć wszystko aby skutecznie łowić drapieżniki.To samo miejsce ,te same ryby a przynęta wczoraj lubiana dziś będzie ignorowana,dobry spinningista musi się szybko zaadoptować.Szczupaka i pstraga uważa się potocznie za ryby pierwszego rzutu,-to bzdura,chyba że w chwili amokowego żerowania co zdarzyć ci się może najwyżej ze dwa razy w życiu.Regułą jest że najczęściej wędkarz trafia na przetrzepaną wodę z chimerycznie,półgębkiem żerujące drapieżniki,z jednym rodzajem przynęty zejdziesz z wody tak jak inni-z mizernym skutkiem.Gdy zaczniesz myśleć,kombinować-odkryjesz łowisko na nowo.Co mam na myśli mówiąc o kombinowaniu? ano to że nie ulegam standardom,zmieniam przynęty dostosowując je do aktualnych warunków,potem łowię na opak,raz wachadłówką,raz obrotówką,potem przeciągnę woblerem a na deser podeślę gumę...Cały czas przy tym myślę i analizuję co ,gdzie i jak,starając się dobrać optymalnego wabia na ten właśnie moment,na tę chwilę,to działa,uwierz mi.Podchodząc do tematu spinningu musisz byc elastyczny,uniwersalny bo tylko tak złowisz rybę w miejscu i o warunkach w jakich nie radzą sobie inni-czytaj leniwi.Zacznij łowić inaczej,podnieś kij w górę,zagraj przynętą,zmień ją,przeciągnij szybciej,wolniej,nie pozwól by była jedną z miliona które właśnie przemkneły pod nosem znudzonego metrowca:) bo ON ją oleje,tak jak milion poprzedniczek...Rozumiesz kolego o czym mówię?jeśli tak to już sam wiesz co pomyśleć o twoim pytaniu..:) (2012/12/09 08:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Lin1992

Kolego nie da się powiedzieć jednoznacznie co u Ciebie będzie skuteczne czy obrotowka czy wahadłówki. Jedno i drugie ma wady i zalety. Dużo też zależy od Twoich preferencji odnośnie przynet. Ja bym próbował i wahadłem i obrotowką. Polecam Ci Mepps Esox oraz srie Black Fury no i nieśmiertelne Aglie. Co do wahadełek to Alge i Gnoma dobre też są wahadła Meppsa Syclopsy. Są drogie bo Syclopsy kosztują około 30zł ale są bardzo fajne. Polecam też woblery Salmo Slider 6cm 10gr bardzo skuteczna przynęta fakt droga ale skuteczna. (2012/12/09 08:35)

egzekutor

u mnie na jesnym jeziorze sprawdza się alga 3 na drugim nawet dotknięcia przez caly sezon na to samo. kazda woda jest inna ale moim skromnym zdaniem numer jeden jest alga 3 a z obrotowek mepps 5 kolor tęczy (2012/12/09 10:19)

Lin1992

jeszcze dodał od siebie że kilka szczupaków wyjęłem na Meppsa Long Rainbo ze złotą paletką nr.3 oraz na Mepps Redbo ze srebrną paletką nr.2. (2012/12/09 12:35)

kaban

Na zbiornikach zamkniętych wolałbym mieć jedne i drugie w zapasie bo kto wie co "im" bardziej się spodoba danego dnia ... . (2012/12/09 13:13)

Wonski79

A ja polecam obrotówki i wahadłówki oraz różnego rodzaju kombinacje, przeróbki i własnoróbki, między innymi coś co opisałem na swoim blogu. (2012/12/09 13:57)

sammy

Ja polecam obrotówki Meepsa Aglia  nr 1 na okonie w kolorze czerwonym lub przypalanym. (2012/12/09 15:11)

swiety180

Mepps biala fluo roz.3szczupak 12kg,okon 2.4kg bolen 4kg klen 2.5kgw niektorych momentach przebija wszystko :) (2012/12/09 16:08)

Grzegorz123

Jednego dnia szczupaki waliły w algę a drugiego dnia w tym samym miejscu skuteczne były obrotówki.Wydaje mi się że nie ma metody uniwersalnej. (2012/12/09 16:09)

blice90

ja sobie właśnie niedawno kupiłem mepps aglia 3 żółta i comet 3 w niebieskie kropki i gnoma 3 i ciekawe jak się sprawdzą  (2012/12/09 18:42)

RuchPalikota2

Kolego nie da się powiedzieć jednoznacznie co u Ciebie będzie skuteczne czy obrotowka czy wahadłówki. Jedno i drugie ma wady i zalety. Dużo też zależy od Twoich preferencji odnośnie przynet. Ja bym próbował i wahadłem i obrotowką. Polecam Ci Mepps Esox oraz srie Black Fury no i nieśmiertelne Aglie. Co do wahadełek to Alge i Gnoma dobre też są wahadła Meppsa Syclopsy. Są drogie bo Syclopsy kosztują około 30zł ale są bardzo fajne. Polecam też woblery Salmo Slider 6cm 10gr bardzo skuteczna przynęta fakt droga ale skuteczna.
Ja bym mu polecił obrotówki spinmad i jaxon :) trójki najlepiej :) (2012/12/26 20:23)

slawekkiel17

Po wysłuchaniu tylu opinii zapakuj co masz i idz na ryby. Wiesz mi najszybciej dowiesz sie sam nad wodą. Powodzenia (2012/12/28 22:56)

0